• Dzień kapelusza

          • 21.04 w naszej szkole uczniowie przyozdobili swoje głowy różnymi kapeluszami. Niektórzy wykazali się pomysłowością i wykonali je sami. Takie prace miały dusze. Dzieci stały się: podróżnikami, czarodziejami, wędkarzami, zwierzątkami. Znalazły się jeszcze cylinder i melonik oraz kapelusz świecący i  wakacyjny.

            To był ostatni dzień urozmaicenia szkolnej rutyny w „Tygodniu Tematycznym”. Samorząd Uczniowski z opiekunami dziękuje wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie się we wspólną zabawę. Było wesoło i kolorowo.

          • Regionalny Konkurs Przyrodniczo- Ekologiczny

          • Za nami IV Regionalny Konkurs Przyrodniczo- Ekologiczny. Choć nie udało się zająć głównych miejsc, jesteśmy dumni z  uczniów klasy 3c Macieja Cioka i Oliwiera Pawlaka. Jak podkreślił burmistrz miasta Reszel pan Marek Janiszewski na sali zebrali się tylko zwycięzcy,bo być w gronie 35 wyróżnionych, spośród 200 uczestników z całego powiatu kętrzyńskiego i mrągowskiego to wielki sukces. Po uroczystym rozpoczęciu konkursu i rozwiązaniu testu uczestnicy udali się na wycieczkę po malowniczo położonym mieście. Zwiedzili piękne zakątki parku, kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła oraz reszelski zamek,a w nim lochy i wieżę widokową. Jak się okazało wycieczka była najwspanialszą nagrodą dla laureatów konkursu.Wychowawczyni klasy 3c składa serdeczne podziękowania pani Agnieszce Ciok za transport i opiekę podczas wyjazdu do Reszla.

          • ,,Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

          • 21 kwietnia uczniowie klasy I c pojechali do Korsz na turniej piłki nożnej ,,Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Dziewczęta zajęły II , a chłopcy I miejsce!

            wyniki dziewcząt:

            Kętrzyn-Reszel 6-0

            Kętrzyn-Korsze 0-3

            wyniki chłopców:

            Kętrzyn-Reszel 10-0

            Kętrzyn-Korsze 2-0

            Jesteśmy dumni z naszej reprezentacji. BRAWO!

          • Nasi ósmoklasiści w Karolewie

          • W czwartek 20 kwietnia bieżącego roku pojechaliśmy na wycieczkę do Karolewa. W programie mieliśmy ofertę edukacyjną Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie. Zwiedziliśmy budynek główny „Centrum” z salami kadry kierowniczej, pracowniami ogólnymi i weterynaryjnymi, internat, budynek z salą gimnastyczną i siłownią,  „Wrzos” w którym znajduje się biblioteka, „Arkadia” z salami do projektowania architektury przestrzennej, „Kredens” w którym znajdują się kuchnie, bar i restauracja, park maszynowy ze sprzętem rolniczym i obory w których znajdują się krowy mleczne – jak się okazało najciekawszy punkt wycieczki. Po szkole oprowadziła nas P. Joanna Cieleszyńska. Naszymi opiekunami byli P. Mariusz Michalak i P. Witold Jałoszewski.

          • Dzień Wesołego Krawata

          • 20 kwietnia to przedostatni dzień pięciodniowej zabawy. Tego dnia na szkolnych korytarzach i w klasach zobaczyliśmy na szyjach uczniów, a nawet wplecione w kucyk krawaty. Były one różne: własnoręcznie wykonane z różnych materiałów, śmiesznie ozdobione lub eleganckie. Niektóre dzieci ubrały też stosowną do niego garderobę. Taki mały element garderoby, a jak cieszy.

          • Dzień Dresa

          • 19.04.2023r. sportowe stroje górowały na korytarzach SP5 . Kiedyś w dres ubierali się tylko sportowcy. Dziś noszenie spodni dresowych czy bluzy na co dzień wcale nie musi być dziwne i krępujące. Zakładamy je na spacer, do sklepu czy w odwiedziny do znajomych. Każdy przecież wie, że są one wygodne. Samorząd Szkolny przypomina o sportowych zachowaniach, tężyźnie i zdrowiu. Zachęcamy do ćwiczeń i aktywności ruchowej.

          • Laboratoria przyszłości

          • Od początku roku szkolnego, w bibliotece,  dzieci miały możliwość zabawy różnego rodzaju klockami konstrukcyjnymi. Zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem i dają możliwość niekończącej się zabawy, rozwijającej wyobraźnię i kreatywność. W trakcie spotkań powstaje dużo oryginalnych budowli. Uczestnicy, tworząc kolorowe konstrukcje, doskonale się bawią, a praca w grupach sprzyja nawiązywaniu nowych przyjaźni.  #Laboratoriaprzyszłości

          • Lekcja muzyczna

          • 14 kwietnia po raz kolejny uczniowie klas I – III uczestniczyli w koncercie muzycznym. Tym razem mogli posłuchać jak „Dwa Michały pięknie grały” na puzonie i flecie poprzecznym.

            Uczniowie w magiczny sposób zostali przeniesieni do bajecznej krainy – Królestwa Muzyki.

            Spotkanie jak zawsze zakończył konkurs podsumowujący lekcję muzyczną. Zwyciężczynią konkursu została uczennica klasy 2c Weronika Pawlik.

          • Dzień Wesołego Kapcia

          • 18 kwietnia wielu uczniów, a nawet nauczycieli i pracowników szkoły zamiast obuwia zmiennego przynieśli do szkoły swoje domowe kapcie. Mogliśmy ujrzeć kolorowe pantofle, ciepłe bambosze i śmieszne papucie - króliczki, zajączki, owieczki, nosorożce, misie, Myszki Miki, tygrysy…  Ach, można by tak jeszcze długo wymieniać…. Na wielu twarzach ten kolory akcent wywołał  uśmiech.

          • Dzień Piżamy

          • 17 kwietnia w naszej szkole rozpoczął się „Tydzień tematyczny” . Poniedziałek  zaczęliśmy Dniem Piżamy.  Tego dnia większość uczniów  - i tych najmłodszych, i tych starszych pojawiła się w szkole w piżamach. Na szkolnych korytarzach można było spotkać uczniów w różnokolorowych, zabawnych kombinezonach piżamowych. Były tygrysy, misie, jednorożce i inne postaci z krainy bajek. Inni wskoczyli w swoje ulubione piżamki i cieplutkie szlafroczki. Do zabawy włączyli się również nauczyciele. W tym dniu piżama nie tylko rozweseliła aurę, ale również niejednego uchroniła przed chłodem. Ten niezwykły pomysł wniósł wiele radości i uprzyjemnił dzień nauki. Okazało się, że w piżamie też można się wiele nauczyć… 

          • Góra Grosza

          • W naszej szkole przeprowadzono zbiórkę monet w akcji Gór Grosza. Różne nominały monet były zbierane przez wszystkie klasy. Celem było uświadomienie dzieciom i młodzieży, że najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej ilości mogą stworzyć fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc bardzo wielu ich koleżankom i kolegom. Dzieci, które znalazły się w trudnej sytuacji, dzieci z rodzin zastępczych i adopcyjnych lub ich otoczenie ciągle czekają na wsparcie. Taki gest – zbiórki w poszczególnych klasach uwrażliwia nasze dzieci na drugiego człowieka.

            Uzbieraliśmy 746,54 złotych, a ważyły one:

            34, 408 kg jednogroszówek

            22, 431 kg dwugroszówek

            21, 171 kg pięciogroszówek

            Razem: 78,010 kg

            Najbardziej wyróżnione:

            Klasy I-III

            1a – 133.39 zł

            3c – 91,32 zł

            1d – 88, 85 zł

            Klasy IV- VIII

            6b - 67,61 zł

            5c - 61,85 zł

            8b – 43, 23 zł

            Sukces ogromny, niespodziewane wyniki i radość w sercach, że tyle pomocy można zrobić mimo małych grosiaków.

            Szczególne podziękowania dla naszego szkolnego pedagoga i jego klasy 5b za połączenie wysiłków w zbieraniu z dziećmi z całej szkoły.

                                               Dziękujemy. Samorząd Uczniowski z opiekunami

          • Podziękowanie

          • Samorząd Uczniowski pragnie podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w zorganizowanie kiermaszu ciast i ciasteczek na cel naszej dalszej działalności. Wszelka pomoc osób w różnych pracach (wypiek, krojenie, kupno, sprzedaż) pozostanie w naszych  sercach. Gorąco i szczere DZIĘKUJEMY!

          • Podziękowanie

          • Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę elektrośmieci i innych surowców wtórnych w ramach projektu ekologiczno-dobroczynnego „Zbieramto w szkole”. Przekazaliśmy zebrane przez naszych uczniów telefony komórkowe i tablety na rzecz Misji Zagranicznych Księży Sercanów. Pozyskane w ten sposób środki zasilą fundusz budowy studni w Tanzanii.

            Szkolny Klub Wolontariusza

          • Klasa Vc przełamuje bariery językowe

          • W czwartek uczniowie klasy 5c uczestniczyli w lekcji angielskiego innej niż zwykle. Wszystko to za sprawą wyjątkowego gościa – piętnastoletniej Sandry z Londynu. Była to wyśmienita okazja do poćwiczenia angielskiego w praktyce i  przełamania bariery językowej. Młodzież natychmiast złapała dobry kontakt z koleżanką z Anglii, śmiało zadając różnorodne pytania. Uczniowie poradzili sobie z zadaniem na szóstkę, co potwierdziła sama Sandra. W trakcie zajęć nasza angielska koleżanka opowiedziała nam o sobie, Londynie, szkole oraz różnych tradycjach świątecznych w Anglii. Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy ponownie.

          • ,,Wielkanoc już tuż, tuż"

          • Dziś podsumowaliśmy nasz wielkanocny projekt eTwinning ,,Wielkanoc już tuż, tuż" wspaniałym wielkanocnym śniadaniem.To była niezwykła uczta. Wszystkie potrawy świąteczne przygotowaliśmy w naszych domach, podzieleni na zespoły. Na stole zagościł: żurek, babeczki, faszerowane jajeczka, baby wielkanocne oraz sałatka jarzynowa. Przeczytaliśmy życzenia świąteczne od naszych partnerów z Wielkopolski. Zrobiliśmy zawody z jajkiem w roli głównej - wybitka. Niech ten świąteczny czas zagości również w Waszych sercach i domach.Wesołych Świąt życzy klasa 3c z Wychowawczyniami.

          • Bądź otwarty. Tylko bardziej! – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole

          • Drugi kwietnia został uznany przez państwa członkowskie Organizacji Narodów Zjednoczonych jako Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Autyzm to zaburzenie rozwojowe związane z nieprawidłową pracą mózgu. Osoby nim dotknięte mają problemy z komunikacją, postrzeganiem świata czy prawidłowym rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe. My, jako społeczeństwo, musimy sobie uświadomić, iż nie jest to ani lepsze, ani gorsze spojrzenie na świat. Jest po prostu inne.

            Tegoroczne obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu odbyły się pod hasłem ,, Bądź otwarty. Tylko bardziej! . W kinie ,,Gwiazda”  zebrali się goście: Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Pani Monika Stankiewicz, Dyrektor Powiatowego Ośrodka Wspierania i Rozwoju Edukacji  Pani Marta Kragiel , Dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Pani Aneta Dunaj oraz dyrektorzy i przedstawiciele kętrzyńskich szkół podstawowych, Warsztat Terapii Zajęciowej. Widzowie mogli obejrzeć  spektakl  ,,Po drugiej stronie lustra ”, przygotowany przez specjalistów i nauczycieli współorganizujących proces kształcenia. Jego celem było poszerzenie wiedzy na temat zaburzenia, oraz podniesienie świadomości,  jak ważne jest akceptowanie i zrozumienie inności. Wydarzenie dopełniły występy wokalne uczennic: Marii Beredy i Wiktorii Gałkowskiej oraz taneczna choreografia w wykonaniu uczniów z klasy 3c do piosenki ,,Dwa światy, jeden czas’’.

            Zakończenie obchodów miało miejsce przed Ratuszem, gdzie spotkali się przedstawiciele władz miasta, wszystkich szkół podstawowych i przedszkoli. Na tę chwilę plac zamienił się w morze niebieskich serc, kwiatów i motyli. Wspólnie zaśpiewaliśmy  piosenkę ,,Zaświeć się na niebiesko’’- to już tradycja naszego przedsięwzięcia. Dopełnieniem uroczystości było wypuszczanie w niebo baniek mydlanych, które zachwyciły nie tylko przedszkolaków.

            Niech ten dzień będzie okazją do rozmów, refleksji i działania. Razem możemy zrobić wiele, aby zwiększyć świadomość na temat autyzmu i pomóc osobom ze spektrum w pełnym rozwoju i integracji społecznej. Razem możemy sprawić, że świat stanie się dla nich bardziej otwarty i przyjazny.

            Dziękujemy, że byliście dzisiaj z nami i uczestniczyliście w obchodach Dnia Autyzmu.

            Serdecznie dziękujemy:

              • Weronice Lewkowicz i Gabrieli Kotulskiej za profesjonalne poprowadzenie uroczystości;
              • uczniom i wychowawcom klas 1-2 za wykonanie wspaniałych prac na temat ,,Autyzm to takie coś…..’’
              • Radzie Rodziców za ufundowanie nagród do konkursów w klasach 1-2 i 3-8 ;
              • panu Mariuszowi Arminajtisowi za zasponsorowanie zaproszeń;
              • pracownikom KCK
              • wszystkim zaangażowanym w tegoroczne obchody.

                                                                    Specjaliści i nauczyciele współorganizujący proces kształcenia

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" w Kętrzynie, ul. Kazimierza Wielkiego 12
      • 89 751 81 71
      • 11-400 Kętrzyn, ul. Kazimierza Wielkiego 12 Poland
    • Logowanie

  • Realizując obowiązek artykułu 11 ustawy o Ochronie Danych Osobowych z dnia 10 maja 2018 (dz. u. poz. 1000), informujemy iż, Inspektorem Ochrony danych jest Pan Rafał Andrzejewski, z którym kontakt możliwy jest za pośrednictwem emaila: :  iod.r.andrzejewski@szkoleniaprawnicze.com.pl nr tel.: 504 976 690