• Wyjście do kina

     • W dniach 25-26.09.2023r. klasy I - III wybrały się na specjalnie zarezerwowany dla nich seans filmowy "O psie, który jeździł koleją". Nie każdy uczeń wiedział, że film nawiązuje do opowiadania Romana Pisarskiego pt. „O psie, który jeździł koleją”. Prawdziwa historia psa Lampo przeniesiona we współczesne czasy opowiada o chorej na serce Zuzi, jej rodzinie i poszukiwaniu pieniędzy na leczenie - w czym pomocne okazały się media społecznościowe. Niespodzianką było też nowe zakończenie historii. Podczas filmu nie zabrakło emocji - wzruszeń, łez, ale także gromkiego śmiechu. 

      Pierwsze wyjście do kina w nowym roku szkolnym uważamy za udane.

     • RAJD "POWITANIE JESIENI"

     •    23 - 24 września nasze koło turystyczne zorganizowało rajd na pożegnanie lata i powitanie jesieni. Naszą bazą była miejscowość Zyndaki, położona w Gminie Sorkwity, nad jeziorami Warpuńskim i Zyndackim, a nocleg zapewnili nam Pani Dorota i Pan Andrzej. Dwa dni przeznaczyliśmy na odkrywanie uroków tej miejscowości i okolic. Pokochaliśmy to miejsce za możliwość bycia blisko natury, słaby zasięg i wypoczynek w rytmie slow. Otaczały nas piękne, malownicze tereny, które zachęcały do spacerów. Jeziora, lasy, łąki były idealnymi miejscami, dzięki którym mogliśmy wyrwać się od codziennego zgiełku i w końcu usłyszeć swoje myśli. Serdecznie dziękujemy naszym gospodarzom za możliwość skorzystania z bezpłatnego noclegu. 

                                                             Bartosz Machniewski i Andrzej Graczyk

     • Narada dyrektorów

     • W piątek 22 września w naszej szkole odbyła się narada dyrektorów szkół i placówek oświatowych powiatu kętrzyńskiego z wizytatorami Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

     • Oferta zajęć tanecznych

     • 21 września wszystkie klasy I-III rozpoczęły zajęcia tanecznym krokiem.Wszystko za sprawą Centrum Tańca Wasilewski-Felska. Szkoła tańca zachęcała uczniów do uczestnictwa w pozalekcjnych zajęciach tanecznych. Pierwsze spotkanie odbędzie się już w ten piątek o 12.45 i 13.35 w Radosnej Szkole. Zapisy na zajęcia drogą online. Zobaczcie, jak było wspaniale.

     • Dzień Kropki

     • Międzynarodowy Dzień Kropki, to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie klasy 1a i 1c  zorganizowali wiele ciekawych zabaw, które pomagały dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

      Pierwszaki poznały również historię Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. 

      Na zakończenie obchodów Dnia Kropki nauczycielki przygotowały twórczym artystom kropkowe dyplomy.

      Nasze pierwszaki są bardzo utalentowane!

      Zapraszamy do galerii. 

     • Światowy Dzień Emotikona

     • 19 września biblioteka przygotowała emotki dla swoich czytelników, licznie odwiedzających i wypożyczających książki w tym dniu. Mało kto wie, że pierwszy komputerowy znaczek emotikona został użyty w 1982 r. przez profesora S. Fahlamaną. Od tamtego czasu emotikony przeszły rewolucję. Bardzo często wstawiane są przy pisaniu wiadomości tekstowych, SMS-ów, w komunikatorach, na portalach społecznościowych. Pomagają internautom wyrażać emocje, skracają czas dyskusji. Nasi uczniowie tego dnia mieli okazję, by porozmawiać o swoich uczuciach, emocjach oraz stworzyć własne emotikony odzwierciedlające ich stany emocjonalne. Czytelnicy zostali poczęstowani słodkimi emotikonami.

     • Love Rower

     •  W niedzielę 17 września 2023 r. w Olsztynie nasi uczniowie wzięli udział w  Pikniku Rowerowym pod hasłem ,,Love Rower” organizowanym przez Zarząd Dróg Wojewódzkich Olsztyn i Polski Kongres Drogowy. W tym dniu obszar olsztyńskiego Parku Centralnego zmienił się w swego rodzaju miniaturę województwa warmińsko-mazurskiego, na której rozmieszczone były stanowiska symbolizujące miasta powiatowe , m.in. Lidzbark, Mrągowo, Giżycko, Kętrzyn, Mikołajki, Olsztyn, Szczytno. Na każdym stanowisku zostały przygotowane zadania/wyzwania dla dzieci: plastyczne, sportowe, związane z bezpieczeństwem na drodze czy atrakcjami danego miasta.                                                                      
      Zadaniem uczestników było odwiedzenie każdego punktu oraz zaliczenie wszystkich zadań, za które otrzymywały naklejkę oraz drobne upominki. Po dotarciu na metę każdy otrzymywał nagrodę. Wśród wszystkich osób biorących udział w zabawie zostały również wylosowane 2 ,,Love Rowery”. Całości towarzyszyły występy artystyczne, można było zobaczyć symulację zdarzenia drogowego i przebieg akcji ratunkowej.

      Odbyło się również wręczenie nagród burmistrzom miast w ramach podsumowania kampanii Rowerowy Maj, w której brali udział także nasi uczniowie i nauczyciele. Miasto Kętrzyn zajęło II miejsce w województwie i otrzymało kwotę 7 000 000 złotych na budowę ścieżek rowerowych. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.                                             
       

     • Szachy - start

     • We wrześniu ruszyła kolejna Szachowa Liga Szkolna. Mimo pięknej pogody usiedliśmy do szachownic i rozegraliśmy fantastyczne pojedynki. Naszą szkołę reprezentowało 11 zawodników. Wyniki przedstawiają się następująco:

      Liga I:

      Szymon Dunalski – 3 miejsce

      Karolina Gawerska- 4 miejsce

      Paweł Marcinkiewicz- 8 miejsce

      Jakub Dubel- 13 miejsce

       

      Liga II:

      Maksymilian Jaskulski- 3 miejsce

      Oliwier Jackiewicz- 8 miejsce

      Sambor Rymsza- 14 miejsce

      Jan Kłos – 17 miejsce

       

      Liga III:

      Borys Barna- 2 miejsce

      Tymoteusz Iwaniuk- 3 miejsce

      Michalina Brzezińska- 7 miejsce

       

      Poziom naszego turnieju rośnie z każdym miesiącem. Regularnie przyjeżdżają do Kętrzyna zawodnicy z Barcian, Wydmin, Węgorzewa i innych pobliskich miejscowości. Za każdym razem mamy możliwość zagrania ze świetnymi graczami i zdobycia kolejnych doświadczeń. Następna liga już w październiku

      a my meldujemy, że z przyjemnością weźmiemy w niej udział. Trzymajcie kciuki!

       

      Ewelina Chałkowska- Dwulat

     • Talenciaki

     • Nasza szkoła bierze udział w akcji "Szkoły pełne talentów" Lidl.

      Pomóżcie nam zbierać Talenciaki!

      W ramach kampanii społecznej „Szkoły pełne talentów” od 5 września do 13 listopada 2022 r. robiąc zakupy w Lidlu za co najmniej 50 zł (w tym chociaż jeden owoc lub warzywo – lub za zakup produktów premiowych) otrzymają Państwo Talenciaki, czyli kupony z kodem QR.

      Szkoła zebrane Talenciaki wymieni na nagrody z katalogu Lidl: zestawy do eksperymentów, zestawy instrumentów muzycznych, tablice tematyczne, sprzęt sportowy.

      UWAGA!

      Mamy już 588 talenciaków i mamy szansę znaleźć się wśród pierwszych 10 szkół, które zbiorą 1000 talencików i otrzymają podłogę interaktywną.

      Dziękujemy!

     • Sprzątanie świata

     • 15 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2023” pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Jak co roku sprzątaliśmy tereny Osiedla Piastowskiego. Lekcja ekologii w praktyce wszystkim bardzo się spodobała.

     • Informacje od pielęgniarki szkolnej

     • Informacja dla rodziców na temat opieki profilaktyczno-zdrowotnej

      Opieka pielęgniarska obejmuje:

      - badania przesiewowe i przygotowanie do badania bilansowego lekarskiego dla dzieci podlegających temu badaniu w klasach I, III i VII

      - klasa V podlega badaniu przesiewowemu, kierowane do lekarza będą dzieci wymagające takiego skierowania

      (pomiary wzrastania i masy ciała, badanie ostrości wzroku, badanie w kierunku wykrywania zeza,, orientacyjna kontrola słuchu, badanie widzenia barw, pomiary ciśnienia tętniczego oraz interpretacja tych badań)

      - profilaktyka fluorkowa zębów – 6 razy w ciągu roku szkolnego. Fluoryzacja zębów prowadzona jest w klasach od I do VI.

      W związku z fluoryzacją proponuję zakup szczoteczek jednorazowych - cena 3 zł na cały rok szkolny, koszt jednej szczoteczki jednorazowej 0,50 gr, proszę o wpłatę na pierwszym zebraniu do wychowawcy.

      W przypadku niewyrażania zgody na zabiegi fluoryzacji w szkole -  proszę o informację i niedokonywanie wpłaty.

      Pierwsza fluoryzacja planowana jest od 2 do 6  października.

      - zapobieganie chorobom zakaźnym: kontrole czystości, monitorowanie szczepień

      - udzielanie pomocy przedlekarskiej, kontakt z rodzicami w przypadku zachorowania lub    urazu

      - oświata zdrowotna w zakresie higieny, zdrowego odżywiania, zdrowego stylu życia, zapobiegania chorobom zakaźnym

      Proszę o informację, jeśli dziecko wymaga szczególnej opieki ze względu na schorzenie lub przyjmuje leki na stałe.

      Decyzje na temat objęcia dziecka opieką profilaktyczną można zmienić, zgodę wycofać ale również wyrazić zgodę na ponowne objęcie dziecka opieką profilaktyczną.

      Rodzice, którzy chcą upoważnić do wglądu w dokumentację medyczną lub ewentualny jej odbiór  inne osoby np. Babcię, Ciocię, Wujka, Siostrę – proszeni są o kontakt z pielęgniarką.

      Pielęgniarka szkolna

     • Szkoły Pełne Talentów

     • Szanowni Państwo. Już po raz drugi chcielibyśmy zaprosić  całą  społeczność szkolną do wspólnego działania w ramach programu "Szkoły Pełne Talentów".
Tegoroczna akcja trwa od 1 września do 5 listopada.
Talenciaki będą przekazywane za każde wydane 50 zł na zakupy zawierające minimum jeden owoc lub warzywo.
Talenciaki będzie można aktywować na stronie https://szkoly.lidl.pl/Talenciaki/szkola?partyId=87040012357 wykorzystując kod numeryczny lub skanując unikalny kod QR i przypisać je do naszej szkoły (Szkola Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi). Można także przekazać je w tradycyjnej formie i wrzucić do specjalnie przygotowanych pudełek, które będą znajdowały się przy pokoju nauczycielskim, w bibliotece oraz świetlicy szkolnej. 


      DZIAŁAJMY RAZEM NA RZECZ NASZEJ SZKOLNEJ SPOŁECZNOŚCI !

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" w Kętrzynie, ul. Kazimierza Wielkiego 12
   • 89 751 81 71
   • 11-400 Kętrzyn, ul. Kazimierza Wielkiego 12 Poland
  • Logowanie

 • Realizując obowiązek artykułu 11 ustawy o Ochronie Danych Osobowych z dnia 10 maja 2018 (dz. u. poz. 1000), informujemy iż, Inspektorem Ochrony danych jest Pan Rafał Andrzejewski, z którym kontakt możliwy jest za pośrednictwem emaila: :  iod.r.andrzejewski@szkoleniaprawnicze.com.pl nr tel.: 504 976 690