• Wizyta gości z europejskiego projektu

     • 5 października gościliśmy uczestników europejskiego projektu Youngdeal. Gości z Litwy, Portugalii, Hiszpanii, Słowenii, Węgier, Bułgarii, Włoch i Polski serdecznie powitała Dyrektor Szkoły Pani Bożena Mickiewicz.Nawiązując do hasła przewodniego kętrzyńskiego spotkania, staraliśmy się pokazać, że dobrej jakości edukacja, niewykluczająca osób z niepełnosprawnościami, może zmienić Europę. Goście mieli okazję przekonać się, jak pracują nasi specjaliści, uczestnicząc w zajęciach terapeutycznych EEG Biofeedback, integracji sensorycznej i rehabilitacji. Specjalnie przygotowane zadania integracyjne, wywołały dużo radości i pozwoliły przenieść się na chwilę w świat dzieciństwa. Miłą pamiątką z dzisiejszego spotkania będzie z pewnością zaprojektowana i wydrukowana na sprzęcie z Laboratorium Przyszłości czterolistna koniczynka, którą otrzymał każdy gość.Dzisiejsze wydarzenie to świetna promocja naszej szkoły. Wizyta nie byłaby możliwa bez zaangażowania wielu osób: pani dyrektor, nauczycieli, specjalistów i pań z obsługi, którym należą się olbrzymie podziękowania.Dziękujemy również Pani Dyrektor SP 1 Elżbiecie Jadczak za życzliwą obecność.

     • Dzień Chłopaka w IV b

     • Dziewczęta z klasy IV b postanowiły uczcić Dzień Chłopaka, robiąc kolegom niespodziankę. Chłopcy musieli wykonać szereg zadań. Była degustacja cytryny zakończona pięknym uśmiechem, tworzenie autoportretów z zawiązanymi oczami, a także zawody sportowe: wykopy, podskoki, przysiady i pompki. Oj, działo się! Nasi chłopcy to po prostu twardziele! Na osłodę dzieci dostały kulinarne cudo o smaku bananowym przygotowane przez mamę Martyny oraz własnoręcznie przygotowane laurki. Czekamy na rewanż! (Przypominamy, że Dzień Kobiet już 8 marca!).

     • Dzień Chłopaka w klasie I c

     • 29 września obchodziliśmy DZIEŃ CHŁOPAKA w sali zabaw „Złota Rybka”. Jest to święto wszystkich chłopców. W ten uroczysty dzień dziewczynki złożyły im życzenia, przygotowały niespodzianki oraz obdarowały prezentami. Chłopcy świetnie się bawili. Tego dnia wszystkim dopisywał dobry humor i wspaniała zabawa. Mamy nadzieję, że nasi Panowie będą mile wspominać swoje święto. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za współudział w organizacji.

     • Mobilne Laboratorium Przyszłości

     • 2 października 2023 roku naszą szkołę odwiedziło Mobilne Laboratorium Przyszłości wyposażone w nowoczesny sprzęt technologiczny.

      Edukatorzy przeprowadzili (w formie warsztatowej) zajęcia z wykorzystaniem nowych technologii czyli sprzętu, który szkoła otrzymała w ramach tego projektu. Podczas zajęć uczniowie klas 4B, 5B, 5C oraz 6C zgłębiali tematykę druku 3D oraz kontrolerów. Utrwalili swoją wiedzę na temat budowy drukarki, właściwości wydruków oraz rodzajów materiałów, z których można drukować. Młodzież zapoznała się z pojęciem sztucznej inteligencji, dowiedzieli się, jak rozpoznać obraz na przykładzie prostego programu do rozpoznawania gestów.

      Mobilne #LaboratoriaPrzyszłości pojawiły się w naszej szkole w ramach akcji mającej na celu aktywne wykorzystanie sprzętu zakupionego z projektu realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech. Edukatorzy z pasją przeprowadzili interaktywne lekcje, wspierając rozwój kompetencji przyszłości oraz kluczowych umiejętności, takich jak: kooperacja, komunikacja, kreatywność, krytyczne myślenie.

      Był to ciekawie spędzony czas na kreatywnych zabawach i eksperymentach, co mamy nadzieję zaowocuje rozwijaniem potencjału naszych uczniów.

      Dziękujemy jeszcze raz edukatorom za poprowadzone zajęcia i poświęcony czas!

     • Dzień Chłopca u pierwszoklasistów

     • Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu szkoły. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września.

      W tym dniu dziewczynki z klasy 1a wręczały chłopcom upominki, własnoręcznie wykonane medale i dyplomy. 

      Nie brakło także słodkiego poczęstunku. Tańce, konkursy i zabawy były wspaniałą chwilą na integrację pierwszaków.

     • Lekcja muzyczna

     • „Klucz do…?”

      Pod takim właśnie hasłem odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z muzykami Agencji Artystycznej „MAT” z Olsztyna. Dzieci biorące udział w muzycznym przedstawieniu poznały brzmienie trąbki i saksofonu. Dowiedziały się, gdzie i za pomocą czego zapisujemy muzykę oraz jaki specjalny znak graficzny obowiązkowo umieszczamy na początku każdej pięciolinii.

      Podsumowaniem spotkania był konkurs wiedzy z lekcji muzycznej. Wzięli w nim udział uczniowie klas trzecich: Hania, Antek i Hania. Zwyciężyła Hania z klasy III „a”, drugie miejsce zajęli ex aequo Antek i Hania z klasy III „b”.

     • Wyjście do kina

     • W dniach 25-26.09.2023r. klasy I - III wybrały się na specjalnie zarezerwowany dla nich seans filmowy "O psie, który jeździł koleją". Nie każdy uczeń wiedział, że film nawiązuje do opowiadania Romana Pisarskiego pt. „O psie, który jeździł koleją”. Prawdziwa historia psa Lampo przeniesiona we współczesne czasy opowiada o chorej na serce Zuzi, jej rodzinie i poszukiwaniu pieniędzy na leczenie - w czym pomocne okazały się media społecznościowe. Niespodzianką było też nowe zakończenie historii. Podczas filmu nie zabrakło emocji - wzruszeń, łez, ale także gromkiego śmiechu. 

      Pierwsze wyjście do kina w nowym roku szkolnym uważamy za udane.

     • RAJD "POWITANIE JESIENI"

     •    23 - 24 września nasze koło turystyczne zorganizowało rajd na pożegnanie lata i powitanie jesieni. Naszą bazą była miejscowość Zyndaki, położona w Gminie Sorkwity, nad jeziorami Warpuńskim i Zyndackim, a nocleg zapewnili nam Pani Dorota i Pan Andrzej. Dwa dni przeznaczyliśmy na odkrywanie uroków tej miejscowości i okolic. Pokochaliśmy to miejsce za możliwość bycia blisko natury, słaby zasięg i wypoczynek w rytmie slow. Otaczały nas piękne, malownicze tereny, które zachęcały do spacerów. Jeziora, lasy, łąki były idealnymi miejscami, dzięki którym mogliśmy wyrwać się od codziennego zgiełku i w końcu usłyszeć swoje myśli. Serdecznie dziękujemy naszym gospodarzom za możliwość skorzystania z bezpłatnego noclegu. 

                                                             Bartosz Machniewski i Andrzej Graczyk

     • Narada dyrektorów

     • W piątek 22 września w naszej szkole odbyła się narada dyrektorów szkół i placówek oświatowych powiatu kętrzyńskiego z wizytatorami Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

     • Oferta zajęć tanecznych

     • 21 września wszystkie klasy I-III rozpoczęły zajęcia tanecznym krokiem.Wszystko za sprawą Centrum Tańca Wasilewski-Felska. Szkoła tańca zachęcała uczniów do uczestnictwa w pozalekcjnych zajęciach tanecznych. Pierwsze spotkanie odbędzie się już w ten piątek o 12.45 i 13.35 w Radosnej Szkole. Zapisy na zajęcia drogą online. Zobaczcie, jak było wspaniale.

     • Dzień Kropki

     • Międzynarodowy Dzień Kropki, to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie klasy 1a i 1c  zorganizowali wiele ciekawych zabaw, które pomagały dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

      Pierwszaki poznały również historię Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. 

      Na zakończenie obchodów Dnia Kropki nauczycielki przygotowały twórczym artystom kropkowe dyplomy.

      Nasze pierwszaki są bardzo utalentowane!

      Zapraszamy do galerii. 

     • Światowy Dzień Emotikona

     • 19 września biblioteka przygotowała emotki dla swoich czytelników, licznie odwiedzających i wypożyczających książki w tym dniu. Mało kto wie, że pierwszy komputerowy znaczek emotikona został użyty w 1982 r. przez profesora S. Fahlamaną. Od tamtego czasu emotikony przeszły rewolucję. Bardzo często wstawiane są przy pisaniu wiadomości tekstowych, SMS-ów, w komunikatorach, na portalach społecznościowych. Pomagają internautom wyrażać emocje, skracają czas dyskusji. Nasi uczniowie tego dnia mieli okazję, by porozmawiać o swoich uczuciach, emocjach oraz stworzyć własne emotikony odzwierciedlające ich stany emocjonalne. Czytelnicy zostali poczęstowani słodkimi emotikonami.

     • Love Rower

     •  W niedzielę 17 września 2023 r. w Olsztynie nasi uczniowie wzięli udział w  Pikniku Rowerowym pod hasłem ,,Love Rower” organizowanym przez Zarząd Dróg Wojewódzkich Olsztyn i Polski Kongres Drogowy. W tym dniu obszar olsztyńskiego Parku Centralnego zmienił się w swego rodzaju miniaturę województwa warmińsko-mazurskiego, na której rozmieszczone były stanowiska symbolizujące miasta powiatowe , m.in. Lidzbark, Mrągowo, Giżycko, Kętrzyn, Mikołajki, Olsztyn, Szczytno. Na każdym stanowisku zostały przygotowane zadania/wyzwania dla dzieci: plastyczne, sportowe, związane z bezpieczeństwem na drodze czy atrakcjami danego miasta.                                                                      
      Zadaniem uczestników było odwiedzenie każdego punktu oraz zaliczenie wszystkich zadań, za które otrzymywały naklejkę oraz drobne upominki. Po dotarciu na metę każdy otrzymywał nagrodę. Wśród wszystkich osób biorących udział w zabawie zostały również wylosowane 2 ,,Love Rowery”. Całości towarzyszyły występy artystyczne, można było zobaczyć symulację zdarzenia drogowego i przebieg akcji ratunkowej.

      Odbyło się również wręczenie nagród burmistrzom miast w ramach podsumowania kampanii Rowerowy Maj, w której brali udział także nasi uczniowie i nauczyciele. Miasto Kętrzyn zajęło II miejsce w województwie i otrzymało kwotę 7 000 000 złotych na budowę ścieżek rowerowych. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom.                                             
       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" w Kętrzynie, ul. Kazimierza Wielkiego 12
   • 89 751 81 71
   • 11-400 Kętrzyn, ul. Kazimierza Wielkiego 12 Poland
  • Logowanie

 • Realizując obowiązek artykułu 11 ustawy o Ochronie Danych Osobowych z dnia 10 maja 2018 (dz. u. poz. 1000), informujemy iż, Inspektorem Ochrony danych jest Pan Rafał Andrzejewski, z którym kontakt możliwy jest za pośrednictwem emaila: :  iod.r.andrzejewski@szkoleniaprawnicze.com.pl nr tel.: 504 976 690