Strona główna

    • 23 czerwca odbył się Szkolny Turniej Europejski dla klas IV-VIII. Uczniowie rywalizowali, przygotowując plakaty, ciekawostki i rymowane wierszyki o wylosowanym kraju, a także biorąc udział w konkurencjach sportowych (przeciąganie liny, tenis stołowy i rzuty do obręczy). Było także zadanie specjalne - poszukiwanie ukrytego skarbu według wcześniej przygotowanych przez organizatorów wskazówek.
    • W czerwcu w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Kętrzynie odbył się szkolny konkurs języka angielskiego skierowany do uczniów klas piątych i szóstych. Celem wydarzenia było rozwijanie zainteresowań językowych, motywowanie uczniów do systematycznej nauki oraz umożliwienie im sprawdzenia swoich umiejętności w przyjaznej atmosferze zdrowej rywalizacji.
    • We wtorek 23 czerwca w hali MOSiR odbyło się podsumowanie akcji „ Kętrzyński Odjazdowy Maj 2026.” W przedsięwzięciu uczestniczyła również nasza szkoła, której uczniowie przez cały maj zbierali punkty za dojazdy rowerem, hulajnogą, deskorolką, itp.
    • W naszej szkole odbył się międzyklasowy turniej gry Rummikub, w którym udział wzięli uczniowie klas 3a i 3d. Spotkanie miało na celu przede wszystkim poznanie zasad obowiązujących podczas rozgrywek turniejowych oraz przygotowanie uczniów do udziału w przyszłych zawodach.
    • Dzień 20 czerwca członkowie SKKT byli w parku trampolin. Zajęcia były zarówno formą integracji, jak doskonałą okazją do aktywnego spędzenia czasu wolnego w atmosferze radości i dobrej zabawy.
    • 18 czerwca uczniowie klas 3c i 3d uczestniczyli w wycieczce do Alpakarni Zielony Lasek w Romankowie. Dzieci miały okazję poznać alpaki, dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat ich hodowli oraz uczestniczyć w interesujących warsztatach edukacyjnych.
    • Tegoroczny ,,Piknik Rodziny" klasy 2 d okazał się wyjątkowym świętem wspólnoty, radości i rodzinnej atmosfery. W szkole spotkały się dzieci, rodzice i nauczyciele, by wspólnie spędzić czas, bawić się i celebrować to, co najważniejsze — bycie razem.
    • Podsumowanie projektu „Alfabet Logopedyczny” w klasach pierwszych

      Przez cały rok szkolny uczniowie klas pierwszych naszej szkoły z zaangażowaniem uczestniczyli w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Alfabet Logopedyczny”. Był to czas pełen ciekawych ćwiczeń, zabaw językowych i aktywności rozwijających mowę dzieci.
    • 18 czerwca uczniowie klasy 2c uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu ludowym „Palinocka, czyli czas magii na Mazurach”, na które zaprosiło nas Stowarzyszenie Kulturalne Konik Mazurski. Impreza odbyła się na dziedzińcu zamkowym i pozwoliła uczestnikom poznać dawne mazurskie tradycje związane z nocą świętojańską.
    • 18 czerwca na stadionie MOSiR przy ul. Bydgoskiej odbyła się XII edycja Paraolimpiady pod hasłem: „Sport to siła, to jest moc. Razem bądźmy więc co rok”. Organizatorem tego wyjątkowego wydarzenia był kętrzyński Warsztat Terapii Zajęciowej.
    • Dzisiaj uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnej niezwykle interesującej lekcji
      muzycznej przygotowanej przez Filharmonię. Tematem spotkania były „Morskie opowieści”,
      podczas których uczestnicy wyruszyli w muzyczną podróż po morzach i oceanach.
      Motywem przewodnim koncertu była muzyka morska, a szczególne miejsce zajęły szanty –
      pełne energii pieśni żeglarskie, które od wieków towarzyszyły marynarzom podczas dalekich
      rejsów. Uczniowie miel
    • Uczniowie klas 3c i 3d uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym. Na zaproszenie Pana Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Reszlu uczniowie mieli możliwość obejrzenia spektaklu teatralnego pt. „PIPI” Co więcej, spektakl został przygotowany przez samych uczniów, co było wyjątkowym doświadczeniem dla wszystkich. Młodzi aktorzy zaprezentowali swoje umiejętności z ogromnym zaangażowaniem, a ich występ został nagrodzony gromkimi brawam
    • W ramach ogólnopolskiej akcji „Tydzień dla Bezpieczeństwa” uczniowie klasy 3a wzięli udział w ciekawych zajęciach poświęconych bezpiecznemu i odpowiedzialnemu zachowaniu podczas wakacji. Inicjatywa Ministerstwa Edukacji ma na celu przygotowanie dzieci i młodzieży do bezpiecznego wypoczynku oraz rozwijanie świadomości dotyczącej różnych zagrożeń.
      • Odnośnik: https://bip.zs1.miastoketrzyn.pl/
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • Odnośnik: https://ketrzyn.edu.com.pl/kandydat/app/index.xhtml
    • Aktualności

      • 24cze
      • 24cze
          • Szkolny Turniej Europejski

            23 czerwca odbył się Szkolny Turniej Europejski dla klas IV-VIII. Uczniowie rywalizowali, przygotowując plakaty, ciekawostki i rymowane wierszyki o wylosowanym kraju, a także biorąc udział w konkurencjach sportowych (przeciąganie liny, tenis stołowy i rzuty do obręczy). Było także zadanie specjalne - poszukiwanie ukrytego skarbu według wcześniej przygotowanych przez organizatorów wskazówek.

        23cze
          • Policjanci i strażacy wspólnie o bezpieczeństwie podczas wakacji

            W Szkole Podstawowej nr 5 w Kętrzynie odbyły się zajęcia edukacyjne dla uczniów klas I–III poświęcone bezpieczeństwu podczas wakacyjnego wypoczynku. Spotkanie poprowadzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie.

            Podczas zajęć dzieci zdobyły wiele cennych informacji dotyczących bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Funkcjonariusze omówili między innymi zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, zwracając szczególną uwagę na korzystanie wyłącznie ze strzeżonych kąpielisk oraz zagrożenia związane z kąpielą w niestrzeżonych akwenach, takich jak rzeki, jeziora czy stawy. Uczniowie mieli również okazję poznać sprzęt ratowniczy oraz podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

        23cze
      • 23cze
          • Kętrzyński Odjazdowy Maj 2026

            We wtorek 23 czerwca w hali MOSiR odbyło się podsumowanie akcji „ Kętrzyński Odjazdowy Maj 2026.” W przedsięwzięciu uczestniczyła również nasza szkoła, której uczniowie przez cały maj zbierali punkty za dojazdy rowerem, hulajnogą, deskorolką, itp.

            Najbardziej aktywni uczestnicy otrzymali nagrody i wyróżnienia za systematyczny udział oraz promowanie zdrowego stylu życia. Nagrody wręczył Burmistrz Miasta Kętrzyn Karol Lizurej, oraz wiceburmistrz Marek Olszewski. Pan Burmistrz podziękował uczniom za zaangażowanie i udział w inicjatywie wspierającej ekologiczny transport oraz aktywność fizyczną.

        23cze
          • Sukces na miarę Ministerstwa! Otrzymaliśmy List Gratulacyjny od MEN!

            Z dumą i ogromną radością informujemy całą społeczność szkolną, że nasza placówka otrzymała oficjalny list gratulacyjny od Minister Edukacji Narodowej, Barbary Nowackiej! To prestiżowe wyróżnienie zostało nam przyznane w uznaniu zaangażowania i wspaniałych działań realizowanych w ramach klas patronackich międzynarodowego programu eTwinning.W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie mieli niepowtarzalną okazję otworzyć się na świat, realizując międzynarodowe projekty edukacyjne. Koordynatorką i sercem całego przedsięwzięcia była nasza nauczycielka, pani Katarzyna Ciborska, która z wielką pasją wdrażała i prowadziła te nowoczesne działania.Tak dynamiczny rozwój i sukcesy nie byłyby jednak możliwe bez wsparcia i otwartości ze strony kierownictwa placówki. Ogromne podziękowania należą się Pani Dyrektor Bożenie Mickiewicz, która niezmiennie tworzy w naszej szkole przestrzeń przyjazną innowacjom

        22cze
          • Międzyklasowy Turniej Rummikub klas 3a i 3d

            W naszej szkole odbył się międzyklasowy turniej gry Rummikub, w którym udział wzięli uczniowie klas 3a i 3d. Spotkanie miało na celu przede wszystkim poznanie zasad obowiązujących podczas rozgrywek turniejowych oraz przygotowanie uczniów do udziału w przyszłych zawodach.

            Przez cały rok szkolny uczniowie regularnie doskonalili swoje umiejętności, grając w swoich klasowych zespołach. Dzisiejszy turniej był dla nich doskonałą okazją, aby zmierzyć się z nowymi przeciwnikami, sprawdzić swoje strategie oraz zdobyć cenne doświadczenie w rywalizacji z rówieśnikami z innej klasy.

        22cze
    • Przydatne linki

      • Odnośnik: https://men.gov.pl/
      • Odnośnik: http://www.ko.olsztyn.pl/
      • Odnośnik: http://www.miastoketrzyn.pl/
      • Odnośnik: http://www.oke.lomza.pl/
      • Odnośnik: http://www.biblioteka.ketrzyn.pl/
      • Odnośnik: http://bip.zs1.miastoketrzyn.pl/
      • Odnośnik: https://ezamowienia.gov.pl/mo-client-board/bzp
      • Odnośnik: https://epuap.gov.pl/wps/portal

    • Realizując obowiązek artykułu 11 ustawy o Ochronie Danych Osobowych z dnia 10 maja 2018 (dz. u. poz. 1000), informujemy iż, Inspektorem Ochrony Danych jest Pan Rafał Andrzejewski, z którym kontakt możliwy jest za pośrednictwem emaila:  iod.r.andrzejewski@szkoleniaprawnicze.com.pl

      nr tel.: +48 504 976 690

    • Godziny dzwonków

      Środa 24.06.2026
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 2714051
      • brak danych
    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza"
      • +48 89 751 81 71
      • 11-400 Kętrzyn, ul. Kazimierza Wielkiego 12
        Poland
    • Logowanie