Strona główna
Aktualności
- 24cze
„Jak mama tatę poznała” – wyjątkowe spotkanie uczniów klas 3c i 3d
Uczniowie klas 3c i 3d przygotowali dla swoich rodziców wyjątkowe przedstawienie pt. „Jak mama tatę poznała”. Dzieci z dużym zaangażowaniem i entuzjazmem wystąpiły przed zaproszonymi gośćmi, prezentując swoje talenty aktorskie.
Na tę szczególną okazję uczniowie samodzielnie wykonali również prezenty dla rodziców, wkładając w ich przygotowanie wiele serca i pracy. Po występie wszyscy mogli skorzystać z przygotowanego poczęstunku i spędzić wspólnie miłe chwile.
24czeSzkolny Turniej Europejski
23 czerwca odbył się Szkolny Turniej Europejski dla klas IV-VIII. Uczniowie rywalizowali, przygotowując plakaty, ciekawostki i rymowane wierszyki o wylosowanym kraju, a także biorąc udział w konkurencjach sportowych (przeciąganie liny, tenis stołowy i rzuty do obręczy). Było także zadanie specjalne - poszukiwanie ukrytego skarbu według wcześniej przygotowanych przez organizatorów wskazówek.
23czePolicjanci i strażacy wspólnie o bezpieczeństwie podczas wakacji
W Szkole Podstawowej nr 5 w Kętrzynie odbyły się zajęcia edukacyjne dla uczniów klas I–III poświęcone bezpieczeństwu podczas wakacyjnego wypoczynku. Spotkanie poprowadzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie.
Podczas zajęć dzieci zdobyły wiele cennych informacji dotyczących bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Funkcjonariusze omówili między innymi zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, zwracając szczególną uwagę na korzystanie wyłącznie ze strzeżonych kąpielisk oraz zagrożenia związane z kąpielą w niestrzeżonych akwenach, takich jak rzeki, jeziora czy stawy. Uczniowie mieli również okazję poznać sprzęt ratowniczy oraz podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
23czeKonkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas V i VI
W czerwcu w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Kętrzynie odbył się szkolny konkurs języka angielskiego skierowany do uczniów klas piątych i szóstych. Celem wydarzenia było rozwijanie zainteresowań językowych, motywowanie uczniów do systematycznej nauki oraz umożliwienie im sprawdzenia swoich umiejętności w przyjaznej atmosferze zdrowej rywalizacji.
23czeKętrzyński Odjazdowy Maj 2026
We wtorek 23 czerwca w hali MOSiR odbyło się podsumowanie akcji „ Kętrzyński Odjazdowy Maj 2026.” W przedsięwzięciu uczestniczyła również nasza szkoła, której uczniowie przez cały maj zbierali punkty za dojazdy rowerem, hulajnogą, deskorolką, itp.
Najbardziej aktywni uczestnicy otrzymali nagrody i wyróżnienia za systematyczny udział oraz promowanie zdrowego stylu życia. Nagrody wręczył Burmistrz Miasta Kętrzyn Karol Lizurej, oraz wiceburmistrz Marek Olszewski. Pan Burmistrz podziękował uczniom za zaangażowanie i udział w inicjatywie wspierającej ekologiczny transport oraz aktywność fizyczną.
23czeSukces na miarę Ministerstwa! Otrzymaliśmy List Gratulacyjny od MEN!
Z dumą i ogromną radością informujemy całą społeczność szkolną, że nasza placówka otrzymała oficjalny list gratulacyjny od Minister Edukacji Narodowej, Barbary Nowackiej! To prestiżowe wyróżnienie zostało nam przyznane w uznaniu zaangażowania i wspaniałych działań realizowanych w ramach klas patronackich międzynarodowego programu eTwinning.W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie mieli niepowtarzalną okazję otworzyć się na świat, realizując międzynarodowe projekty edukacyjne. Koordynatorką i sercem całego przedsięwzięcia była nasza nauczycielka, pani Katarzyna Ciborska, która z wielką pasją wdrażała i prowadziła te nowoczesne działania.Tak dynamiczny rozwój i sukcesy nie byłyby jednak możliwe bez wsparcia i otwartości ze strony kierownictwa placówki. Ogromne podziękowania należą się Pani Dyrektor Bożenie Mickiewicz, która niezmiennie tworzy w naszej szkole przestrzeń przyjazną innowacjom
22czeMiędzyklasowy Turniej Rummikub klas 3a i 3d
W naszej szkole odbył się międzyklasowy turniej gry Rummikub, w którym udział wzięli uczniowie klas 3a i 3d. Spotkanie miało na celu przede wszystkim poznanie zasad obowiązujących podczas rozgrywek turniejowych oraz przygotowanie uczniów do udziału w przyszłych zawodach.
Przez cały rok szkolny uczniowie regularnie doskonalili swoje umiejętności, grając w swoich klasowych zespołach. Dzisiejszy turniej był dla nich doskonałą okazją, aby zmierzyć się z nowymi przeciwnikami, sprawdzić swoje strategie oraz zdobyć cenne doświadczenie w rywalizacji z rówieśnikami z innej klasy.
22cze
Realizując obowiązek artykułu 11 ustawy o Ochronie Danych Osobowych z dnia 10 maja 2018 (dz. u. poz. 1000), informujemy iż, Inspektorem Ochrony Danych jest Pan Rafał Andrzejewski, z którym kontakt możliwy jest za pośrednictwem emaila: iod.r.andrzejewski@szkoleniaprawnicze.com.pl
nr tel.: +48 504 976 690Godziny dzwonków
Środa 24.06.2026Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 2714051- brak danych
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2026
- Maj 2026
- Kwiecień 2026
- Marzec 2026
- Luty 2026
- Styczeń 2026
- Grudzień 2025
- Listopad 2025
- Październik 2025
- Wrzesień 2025
- Sierpień 2025
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Wszystkie

