• Relacja z nocowanki

• 1 marca 2024 r. klasa Vc wraz z wychowawczynią Agatą Zabłocką i panem Andrzejem Graczykiem spędziła na długo wyczekiwanej nocy w szkole. Nocowanka była doskonałą okazją do wspólnych zabaw, rozmów i integracji: graliśmy w planszówki, rozwiązywaliśmy zagadki w mini escape roomie, zrobiliśmy bazę z ławek i kocy. Nie mogło oczywiście zabraknąć pizzy i innych smakołyków. Czas płynął zdecydowanie za szybko, zanim się obejrzeliśmy była już sobota. Pobudka nie należała do najłatwiejszych. Trochę niewyspani zjedliśmy śniadanie w stylu francuskim, a więc na słodko, i przystąpiliśmy do sprzątania. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domów, żeby odpocząć. Noc w szkole dostarczyła nam wielu pozytywnych emocji.

• Pierwszaki w kosmosie - klasowe planetarium

• W klasie 1a miało miejsce wspaniałe wydarzenie dzięki innowacyjnej inicjatywie zorganizowania klasowego planetarium.

Uczniowie klasy pierwszej zostali zaproszeni do niezwykłej podróży w kosmos, która otworzyła przed nimi drzwi do tajemniczych głębin Wszechświata.

Podczas podróży uczniowie mieli okazję obserwować gwiazdy, planety i galaktyki, poznając ich nazwy i charakterystyczne cechy. Wirtualna wycieczki po Układzie Słonecznym pozwoliła im zbliżyć się do planet, których nie mieli jeszcze okazji zobaczyć na żywo. Podczas tego niezwykłego doświadczenia, dzieci miały także szansę nauczyć się podstawowych pojęć związanych z astronomią.

Organizacja klasowego planetarium otworzyła nowe możliwości edukacyjne dla uczniów, pozwalając im na eksplorację kosmosu w sposób, który wcześniej wydawał się niemożliwy.  Zainspirowani uczniowie postanowili stworzyć własny układ słoneczny. Efekty oceńcie sami.

• DZIEŃ PATRONA

•  Dzisiaj w naszej szkole świętowaliśmy dzień naszego patrona – Macieja Kalenkiewicza „Kotwicza”. Uczniowie klas 4- 8 zamiast codziennych obowiązków lekcyjnych, mieli okazję spędzić ten dzień nieco inaczej. Razem z wychowawcami realizowali wiele zadań mających na celu utrwalanie wiedzy o życiu i działalności Macieja Kalenkiewicza. Wspólnie wykonali piękne plakaty,  które można podziwiać na korytarzach szkoły, gazetki upiększające sale lekcyjne. Wykazali się wiedzą o naszym patronie, rozwiązując test wiedzy, a także pokazali swoje umiejętności literackie, tworząc wspaniałe wiersze i piosenki o patronie szkoły.  Odbyły się także zawody sportowe, nawiązujące do szkolenia wojskowego „Kotwicza” odbytego w Anglii.

• Podsumowanie Tygodnia Kolorów

• W dniach 19-23 lutego uczniowie, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 5 brali udział w zabawie „Tydzień Kolorów”. Kolejny raz społeczność szkolna pokazała, że może zrobić coś dobrego. Świętowaliśmy moc kolorów oraz ich wpływ na nastrój i percepcję. Każdy dzień był inny i pełen kolorowych strojów, dodatkowych fryzur, ciekawych pomysłów. W poniedziałek obowiązywał biały, we wtorek fioletowy i krawaty, w środę niebieski i śmieszne fryzury, w czwartek dominował żółty, a w piątek -  zielony i czterolistna koniczynka.

Z inicjatywy Samorządu Szkolnego w szkole było naprawdę kolorowo, śmiesznie, pogodnie, bo taka atmosfera niewątpliwie dodaje skrzydeł na następne dni.

Tak prezentują  się wyniki zabawy:

I miejsce – klasa 1c

II miejsce ( Ex aequo) – klasa 1d

- klasa 2a

- klasa 2b

III miejsce – klasa 2c

Wyróżnienie – klasa 4c

Po zakończeniu " Tygodnia kolorów" wszyscy zwycięzcy biorący udział w akcji zostali nagrodzeni dyplomem oraz upominkiem.

Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę!

Samorząd Uczniowski z opiekunami