• Zbiórka elektrośmieci

• We wrześniu bieżącego roku szkolnego nasza szkoła przystąpiła do programu edukacyjnego „Moje miasto bez elektrośmieci”. Cele i założenia programu to:

- podnoszenie świadomości społecznej, ze szczególnym uwzględnieniem rodzin i dzieci, w zakresie prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym,

zachęcenie do oddawania elektrośmieci oraz zużytych baterii do punktów zbierania lub innych miejsc wyspecjalizowanych do ich odbioru,

-budowanie wartości recyklingu zużytych sprzętów jako elementu niezbędnego w procesie ochrony środowiska naturalnego.

W dniach 24-25 zorganizowano w szkole zbiórkę elektrośmieci. Uczniowie bardzo chętnie zaangażowali się w promocję i organizację przedsięwzięcia oraz udział w zbieraniu elektrośmieci. Dzięki wsparciu rodziców i opiekunów udało się zgromadzić: ponad 300 kg baterii, lodówki, pralki, komputery, monitory, telewizory, drukarki, telefony itp. Za oddane elektrośmieci szkoła otrzyma punkty Funduszu Oświatowego, które wymienione zostaną na nowoczesne pomoce szkolne, wyposażenie sal.

Mamy nadzieję, że kolejna zbiórka elektrośmieci będzie równie udana.