• Filharmonia I-III

     • 28 kwietnia uczniowie klas I-III wzięli udział w lekcji muzycznej. Podczas podróży po świecie muzyki aktorzy wcielali się w postaci z baśni. Z wdziękiem i wielkim zaangażowaniem odgrywali swoje role. Poznali nowe instrumenty muzyczne – ksylofon i saksofon sopranowy. Już od dzisiaj rozpoznają muzykę jazzową. Koncert zakończył turniej wiedzy o muzyce. Pierwsze miejsce zajął Wojciech Szykowski z kl. II a. Równorzędne drugie miejsce zajęli Wiktoria Kubiak z kl. II c i Leon Wawruch z kl. II b. Z niecierpliwością czekamy na kolejny koncert.

     • Oferta edukacyjna szkoły mundurowej I LO CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Kętrzynie

     • 27 kwietnia 2022 r. uczniowie klas ósmych wraz z opiekunami: Joanną Małkiewicz, Anną Płoską, Michaliną Lis i Mariuszem Michalak udali się na wycieczkę do kętrzyńskiego amfiteatru, gdzie swoją ofertę edukacyjną zaprezentowała szkoła I LO CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Kętrzynie. Podczas wycieczki można było również zapoznać się ze specyfikacją pracy w służbach mundurowych: Wojsku Polskim, Straży Granicznej, Wojskach Obrony Terytorialnej oraz służbie więziennej, obejrzeć pojazdy Straży Pożarnej, ambulans pogotowia, wozy bojowe Straży Granicznej i Służby Więziennej. Gospodarze zaprezentowali, techniki samoobrony, tabatę, elementy kickboxingu i musztrę wojskową. Nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się ze sprzętem wojskowym, strzelać do tarczy z różnych typów broni asg, wziąć udział w testach sprawnościowych, przypomnieć sobie techniki udzielania pierwszej pomocy. Serdecznie dziękujemy organizatorom za umożliwienie zapoznania z ofertą edukacyjną szkoły oraz pracą służb mundurowych w naszym kraju.

     • III Regionalny Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy

     • 22 kwietnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Reszlu odbył się III Regionalny Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy klas 3. Przypadający tego dnia Dzień Ziemi mali przyrodnicy uczcili godnie, biorąc udział w zdrowej rywalizacji o jak najlepsze miejsca.

      Uczennica naszej szkoły – Maria Bereda z klasy III a otrzymała w tym konkursie wyróżnienie.

     • Powiatowy Turniej Wiedzy o Szkołach Ponadpodstawowych

     • 25 kwietnia 2022r. w hali sportowej Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Kętrzynie odbył się Powiatowy Turniej Wiedzy o Szkołach Ponadpodstawowych, którego organizatorem był Starosta Kętrzyński  Michał Kochanowski, a osobami odpowiedzialnymi za przebieg: Danuta Tomczak i Małgorzata Hrycenko. Do zawodów przystąpili uczniowie z 14 szkół z całego powiatu. Turniej składał się z pięciu konkurencji: krzyżówki z hasłem, „Koła Fortuny”,  „Milionerów”, „Va banque” i  „Escape Room”. Nasi uczniowie w składzie: Izabela Zborowska, Helena Witek i Yehor Noskov z opiekunem Mariuszem Michalak zajęli pierwsze miejsce.

      Serdecznie gratulujemy naszym ósmoklasistom i życzymy dalszych sukcesów.

     • Kwietniowe zmagania szachowe

     •      23 kwietnia odbyła się Kętrzyńska Szachowa Liga Szkolna.  Na polu walki stanęło 42 zawodników

      z całego Kętrzyna i okolic. Naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów. Gdy pogoda za oknem dopisywała szachiści prężyli głowy i skutecznie matowali przeciwników. Wyniki przedstawiają się następująco:

       

      I liga

      Mateusz Woźniak- I miejsce

      Szymon Dunalski- III miejsce

      Ignacy Cwalina – IV miejsce

      Paweł Marcinkiewicz- V miejsce

      Jakub Dubel- VII miejsce

      Szymon Dubel – VIII miejsce

      Marcel Boczulak- IX miejsce

       

      II liga

      Kacper Trypucki – V miejsce

      Sambor Rymsza- VIII miejsce

       

      III liga

      Michał Piechota- V miejsce

      Wiktor Lutarewicz- X miejsce 

       

      Zawodnicy z naszej szkoły zajmują czołowe miejsca w pierwszej lidze. To świetna wiadomość, ponieważ w tej grupie grają najlepsi. Kolejny turniej za miesiąc a my mamy czas aby analizować, ćwiczyć i grać! Trzymajcie kciuki!

       

      opiekun szachowego koła: Ewelina Chałkowska- Dwulat

     • Wycieczka do Olsztyna

     •     21 kwietnia klasy 2c, 3a i 3c brały udział w wycieczce do Olsztyna. Pobyt w stolicy naszego województwa rozpoczęliśmy od spektaklu ,,Piotruś Pan’’ w Teatrze Lalek. Uczniowie z zapartym tchem śledzili poczynania głównego bohatera i jego walki  z piratami. Mieli okazję przekonać się,

      że dobro zawsze zwycięża i nigdy nie należy się poddawać. Po teatrze odwiedziliśmy Planetarium. Niezwykle ciekawy okazał się film o gwiazdozbiorze i podróży na Księżyc. Uczniowie wirtualnie mogli podróżować po całej galaktyce i poznać wiele sekretów, jakie kryje w sobie podniebny świat. Naszą przygodę zakończyliśmy w McDonaldzie w Mrągowie na pysznym obiedzie i lodach. To był bardzo udany dzień. Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy do Kętrzyna. Ten dzień z pewnością na długo zagości w naszej pamięci i sercach.

     • Dzień Ziemi

     • 22 kwietnia w ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły posprzątali tereny Osiedla Piastowskiego. Mamy nadzieję, że dzieci zapamiętają tę żywą lekcję ekologii i będą dbać o naszą planetę na co dzień.

     • Akcja Żonkile

     • Nasza szkoła w dniach 22-27 kwietnia bierze udział w akcji społeczno- edukacyjnej Żonkile, która upamiętnia powstanie w getcie warszawskim. W tym roku przypada 79 rocznica wybuchu tego wydarzenia. 19 kwietnia 1943 roku  Żydzi, w największym getcie na okupowanych ziemiach polskich, rozpoczęli walkę z Niemcami o godność i pamięć. 


      Dlaczego żonkile? 

      Żonkile są  symbolem pamięci o powstaniu. Związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który co roku w rocznicę powstania w getcie warszawskim, składał bukiet żółtych kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie. Żonkil stał się symbolem szacunku i pamięci o powstaniu. Organizowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN akcja ma na celu rozpowszechnianie tego symbolu oraz szerzenie wiedzy na temat samego powstania. 

      Tematem przewodnim tegorocznej edycji akcji Żonkile jest miłość. 
       
      W ramach działań towarzyszących akcji Żonkile w naszej szkole odbędą się zajęcia o powstaniu w getcie warszawskim z wykorzystaniem przygotowanych przez edukatorów muzeum POLIN materiałów edukacyjnych oraz wykonywanie papierowych żonkili.

      Zapraszamy chętnych uczniów 28 kwietnia godz. 18.00 na spotkanie online z dr Ewą Wiatr i Paulą Sawicką  „Żydowskie ABC – Miłość w pamiętnikach i wspomnieniach gettowych.”- Facebook Centrum Edukacyjne Muzeum POLIN https://www.facebook.com/events/1976862582514089

      #ŁączyNasPamięć 
       

      Koordynatorki akcji w szkole:

      Joanna Widuto i Michalina Lis

     • Miejski konkurs multimedialny rozstrzygnięty!

     • 21 kwietnia rozstrzygnięto miejski konkurs multimedialny "Emocje wokół nas" zorganizowany przez SP 1 w Kętrzynie. Wśród nagrodzonych nie zabrakło uczniów naszej szkoły.

      I miejsce zajęła Zuzanna Rynkowska z klasy V b (opiekun -  p. Natalia Król)

      III miejsce zdobyła Małgorzata Krutul z klasy V c (opiekun  - p. Dorota Arszułowicz)

       

      Wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się 27 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Kętrzynie.

      Serdecznie gratulujemy!

       

     • Oferta edukacyjna szkół ponadpodstawowych

     • 12 kwietnia 2022 roku uczniowie klas VIII naszej szkoły wraz z opiekunami: Anną Płoską, Natalią Król, Agata Zabłocką i Mariuszem Michalak uczestniczyli w dniach otwartych kętrzyńskich szkół ponadpodstawowych. Mieli okazję odwiedzić I Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Kętrzyńskiego, warsztaty Powiatowego Centrum Edukacyjnego oraz Zespół Szkół im. Marii Curie Skłodowskiej i zapoznać się z ofertą edukacyjną tychże szkół.

      W I Liceum Ogólnokształcącym została nam przedstawiona oferta edukacyjna, nasi uczniowie mieli możliwość zwiedzenia szkoły, rozmowy z naszymi absolwentami, uczniami
      i nauczycielami, a także uczestniczenia w eksperymentach chemicznych, fizycznych, rozwiazywaniu zagadek matematycznych.

      W Powiatowym Centrum Kształcenia zostaliśmy zapoznani z ofertą programową liceum, technikum i szkoły branżowej. Uczestniczyliśmy w pokazach budowy domów, naprawy samochodów, występów artystycznych, pokazu sztucznych ogni, pysznego poczęstunku w postaci grochówki, kiełbasek z grilla i waty cukrowej przygotowanych przez uczniów PCE.

      W Zespole Szkół uczniowie uczestniczyli w pokazie musztry wojskowej, mieli możliwość zwiedzenia sal szkolnych i rozmowy z naszymi absolwentami, uczniami  i nauczycielami kierunków: technik elektryk, informatyk, analityk i ekonomista.

      Serdecznie dziękujemy dyrektorom, uczniom i nauczycielom odwiedzonych szkół za miłe przyjęcie i pokazanie naszym uczniom walorów każdej z nich. Mamy nadzieję, że pomoże to uczniom w wyborze drogi kształcenia na następnym etapie edukacyjnym.

     • PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT WIELKANOCNYCH W ŚWIETLICY

     •      W naszej świetlicy już czujemy zapach Świąt Wielkanocnych. Przez ostatni tydzień dzieci poznawały tradycje i zwyczaje związane z Wielkanocą. Przygotowania do świąt rozpoczęły od wysiania nasion zboża do doniczek, które za kilka dni staną się kanwą do świątecznych stroików.
      Na kolejnych zajęciach dzieci wykonywały palmy, ozdabiały wydmuszki tworząc w ten sposób piękne pisanki. Dekorowały także koszyczek wielkanocny i dowiedziały się co powinno się w nim znaleźć. Wykazały się kreatywnością podczas  tworzenia kartek świątecznych. Kulminacyjnym punktem przygotowania do świat było pieczenie ciasta oraz zabawa „Szukanie wielkanocnego zajączka”.

            Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim zdrowia i rodzinnych spotkań
      z najbliższymi. Niech nadchodzący świąteczny czas będzie pełen radości i pozwoli z ufnością patrzeć
      w przyszłość.

                                                                                       Agnieszka Sopyła i Andrzej Graczyk

     • MIEJSKI KONKURS PLASTYCZNY „WITAJ W MOIM ŚWIECIE” ROZSTRZYGNIĘTY!

     •       Celem konkursu było postrzeganie świata przez uczniów bez otaczającej nas agresji

      i przemocy, promowanie otwartości, zrozumienia, szacunku i tolerancji w stosunku do emocji, jakie każdy człowiek odczuwa.

      Prace charakteryzowały się dużą różnorodnością i oryginalnością w podejściu do tematu.

      Uczniowie w swoich projektach wykazali się niezwykłą wyobraźnią, przemyśleniami

      i inwencją twórczą.

            W poniedziałek, 11.04.2022r., w Szkole Podstawowej nr 1 im. Feliksa Nowowiejskiego

      w Kętrzynie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu.

            Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znalazły się prace uczniów naszej szkoły:

       

      II miejsce –  Zofia Widuto – klasa IV A

       

      Wyróżnienia:

      ♦ Malwina Krzykanowska – klasa IV C 

      ♦ Fabian Kułakowski – klasa IV B

       

       Dziękuję wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie plastycznym.

      Każdemu uczestnikowi z osobna należą się gratulacje za włożony trud i niezwykłą pomysłowość w wykonaniu prac.

      Nagrodzonym  serdecznie gratuluję.

       

       

                                                                                                               Dorota Arszułowicz

     • Sobotniki

     • 9 kwietnia odbyły się kolejne zajęcia z projektu Pierwsza Pomoc Przedmedyczna i Dogoterapia. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy zajęciami z Panią Ewą , która tym razem przyprowadziła rzadko spotykanego kota rasy sfinks kanadyjski .Celina , bo tak miała na imię kotka , to bardzo czułe , łagodne , inteligentne i przyjacielskie zwierzę. Na początku Pani Ewa przedstawiła dzieciom charakterystykę tej rasy ,która jest bardzo wymagająca niż opieka nad psem . Wspomniała , że Sfinks kanadyjski uwielbia przebywać z ludźmi , aktywnie uczestniczy w życiu domowym i jest nieodłącznym towarzyszem swoich opiekunów . Zaraziła naszych uczestników swoją delikatnością i sprytem .Następnie zaprezentowała dzieciom interaktywne zabawki Celiny . W przerwie między kolejnymi zajęciami przyszedł czas na drugie śniadanie. Smakowite tosty zagościły w naszym menu już na stałe . Słodkim dodatkiem były chrupiące ciastka francuskie z czekoladą. W drugiej części spotkania Pani Marta - instruktor ratownictwa medycznego zapoznała dzieci z zasadami postępowania przy krwotokach i zranieniach. Nie lada wyzwaniem było się opatrywanie ran i tamowanie krwotoku. Jednak największym zainteresowaniem okazał się defibrylator aed- urządzenie medyczne, służące do przeprowadzenia zabiegu defibrylacji serca. Kolejne zajęcia uświadomiły nam , jak ważna jest wiedza z udzielania pierwszej pomocy . Kwietniowa sobota minęła szybko , miło i przyjemnie . Do zobaczenia wkrótce !

      Opiekunowie stowarzyszenia

       

       

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" w Kętrzynie, ul. Kazimierza Wielkiego 12
   • 89 751 81 71
   • 11-400 Kętrzyn, ul. Kazimierza Wielkiego 12 Poland
  • Logowanie

 • Realizując obowiązek artykułu 11 ustawy o Ochronie Danych Osobowych z dnia 10 maja 2018 (dz. u. poz. 1000), informujemy iż, Inspektorem Ochrony danych jest Pan Rafał Andrzejewski, z którym kontakt możliwy jest za pośrednictwem emaila: :  iod.r.andrzejewski@szkoleniaprawnicze.com.pl nr tel.: 504 976 690