• Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie

     • Uczeń naszej szkoły Filip Darmofał otrzymał wyróżnienie za udział w konkursiena najpiękniejszy wiersz dotyczący zdrowego odżywiania i „Programu dla Szkół”. Organizatorem konkursu była firma Sebex Sp. z o.o., dostawca produktów owocowo-warzywnych i  mlecznych, z których korzystają nasi uczniowi.

      W etapie szkolnym wyłoniono 3 wiersze: Julii Rad z klasy I c, Laury Dymek z klasy 3 a i Filipa Darmofała z klasy 1 a. Prace zostały wysłane do etapu ogólnopolskiego, w którym wyróżniony został wiersz Filipa. Uczeń otrzymał zegarek oraz dyplom. Nagrodę w imieniu organizatora wręczyła uczniowi Pani Dyrektor  Bożena Mickiewicz. Serdecznie gratulujemy!

      Poniżej wiersz Filipa.

       

      Jeśli chcesz być zawsze zdrowy,

      to kolego – bądź gotowy,

      na to, co Ci zaraz powiem,

      bo to siedzi w mojej głowie.

       

      Baton, chipsy… są wspaniałe,

      poprawiają humor nam,

      lecz gdy zjadasz tego dużo,

      to problemy masz, wiesz sam.

       

      Lepiej zjedz jogurcik, serek,

      bo to zdrowy jest deserek.

      Wzmacnia kości, zęby też,

      ja to wiem i Ty to wiesz.

       

      Jedz owoce i warzywa,

      bo to dobrze na nas wpływa.

      Gdy jabłuszko, gruszkę zjesz,

      to zdrowiutki będziesz - wiesz?     

       

     • Wycieczka do Straży Pożarnej

     • w31 maja klasa 1 a (usportowiona) wybrała się wraz z wychowawcą oraz opiekunem na wizytę do Straży Pożarnej w Kętrzynie. Wycieczkę rozpoczęliśmy od przejazdu komunikacją miejską do centrum miasta. Tam pierwszaczki dokonały swoich pierwszych zakupów- gofry. Z pełnymi brzuszkami przemaszerowaliśmy do budynku PSP. Dzieci miały okazję obejrzeć filmy instruktażowe dotyczące zachowania w czasie pożaru, poznały pracę strażaka "od środka" i wiele innych... Zapraszam na foto-relację z naszego dnia aktywności.

      PS Serdeczne podziękowania Pani Joannie Zapaśnik za pomoc w dopilnowaniu wesołej gromadki.

      Wychowaczyni i uczniowie klasy I a

     • Ahoj przygodo!

     • Uczniowie klasy II b i IIIb zamówili słoneczną pogodę i wyruszyli na niezwykłą wyprawę. Uśmiechy nie schodziły im z twarzy już przy spotkaniu na dworcu PKP, bo ta wymarzona wycieczka to podróż pociągiem do Giżycka. Następnym etapem był rejs statkiem na Wyspę Kormoranów. Niezwykłe uroki przyrody zachwyciły uczestników. Były również wspólne śpiewy i pląsy. Chętne dzieci zakupiły pamiątki oraz słodkie przekąski. To był wspaniały dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

       

       Opiekunami wycieczki byli: Krystyna Klancewicz, Joanna Pyra, Michalina Lis, Katarzyna Mikotowicz

     • Porady na rady

     • 31 maja w SP 1 w Kętrzynie odbył się miejski konkurs "Porady na rady" polegający na rozwiązaniu problemu w drodze porozumienia i rozmowy z użyciem elementów mediacji rówieśniczej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIII c: Kinga Ciborska, Cyprian Włosik i Damian Osiński. Ósmoklasiści zaprezentowali się znakomicie i zajęli II miejsce. Serdecznie gratulujemy!

     • Konkurs matematyczny uczniów klas III

     • Dnia 23 maja 2022r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny uczniów kl. III, którzy mieli do rozwiązania zadania o różnym stopniu trudności, sprawdzające wiedzę i umiejętności matematyczne.  Najwyższe wyniki  osiągnęli  następujący uczniowie:

      I miejsce:  Szymon Dubel,  Kl. III a

      II miejsce: Marcel Boczulak, kl. III a

                          Paweł Marcinkiewicz, kl.III c

      III miejsce: Lidia Kopeć, kl. III c

           Zwycięzcy otrzymali w nagrodę książki i dyplomy, a pozostali uczestnicy  konkursu  -  dyplomy za udział.                                                                                                                                            

      Gratulacje dla najlepszych matematyków z kl. III !

      M.Kowalska

     • Wycieczka do Ełku

     • 28 maja nasza grupa pojechała pociągiem do Ełku, aby tam po raz drugi przeżyć wspaniałą przygodę w Parku Trampolin „Hop”, największym w regionie miejscu rozrywki dla każdego. Czas spędzony w parku to był czas szalonej, a przy tym bezpiecznej zabawy. Każdy znalazł tam coś dla siebie. Zachęcamy, spróbujcie i Wy.

       

                                                   Opiekunowie SKKT: Bartosz Machniewski i Andrzej Graczyk

     • O świecącym porożu renifera, książce z kółek i pocztówkach czyli Projekt ,,Wirtualne Podróże"

     • To już nasze ostatnie zadania projektowe. 

      W ostatnich miesiącach zastanawialiśmy się nad tym, kim jesteśmy, skąd pochodzimy. To zainspirowało nas do stworzenie niesamowitej pracy. Jej efektem był ciekawy projekt związany z edukacją obywatelską i geografią – książka o mnie i otaczającym świecie.

       

      Jak ją wykonać?

      1. Uczniowie rysują i wycinają koła o coraz mniejszym promieniu - można odrysowywać od okrągłych przedmiotów. Warto przy okazji skorzystać z cyrkla, zapoznać uczniów z pojęciem promienia i średnicy. Można ustalić wielkość kół, które będą najlepsze i poprosić uczniów o narysowanie np. koła o promieniu 7 centymetrów, o średnicy 20 centymetrów - automatycznie pojawiają się zagadki matematyczne...

      2. Nazywamy kolejne koła i wypełniamy je właściwą treścią:

      - ja 

      - mój dom

      - moja ulica

      - moje miasto

      - mój kraj

      - mój kontynent

      - moja planeta

       

      3. Wykonujemy dziurki w kołach i łączymy je ze sobą. Można to zrobić na kilka sposobów: metalowe kółeczko od breloka, śrubka z nakrętką czy też taki ćwiek.

       

      Kolejnym zadaniem była wymiana pocztówkowa ze szkołą z Polski. Przy tej okazji wymyśliliśmy świetną zabawę. Przewiązaliśmy oczy chustką i zagraliśmy w zabawę ,,Stop na mapie”. Wybraliśmy 4 miasta z Polski, w grupach przygotowaliśmy o nich plakaty. Następnie napisaliśmy ogłoszenie na stronie projektowej ,że poszukujemy partnera z tych miast do wymiany pocztówkowej. Odezwała się do nas szkoła z Malborka. Takim  sposobem przy okazji projektu powtórzyliśmy pisanie zaproszeń i kierunki geograficzne podczas pracy z mapą.

      Ostatnim naszym zadaniem było czytanie ciekawych książek podróżniczych, które znajdowały się w naszych domach. Każdy podzielił się swoim ulubionym fragmentem książki. Zrobiliśmy wystawę klasowych książek. Znaleźliśmy ciekawy artykuł o świecących rogach renifera. Okazuje się, że renifer nie ma rogów tylko poroże. a wiesz czym się różnią poroża od rogów???

      Rogi są stałe jak u krów, a poroża reniferom odpadają tak jak jaszczurkom ogon tyle, że z innego powodu, po prostu rosną co roku a następnie po roku odpadają.

      A czy wierzysz w teorię świecących rogów??? Otóż w Finlandii niektórzy hodowcy malują swoim reniferom poroża aby były widoczne na drodze, tak jak u nas są odblaski. 

      A  teraz zapraszamy do fotorelacji

      Zachęcamy do wzięcia udziału w wirtualnych podróżach w nowym roku szkolnym.

                           Opiekunowie koła podróżniczego Katarzyna Ciborska, Agnieszka Gałęzowska

     • Szach mat

     • 29 maja odbył się Turniej Szachowy o Puchar Prezesa CWKS w Węgorzewie z udziałem dwóch uczniów naszej szkoły. Fenomenalnie zagrał Szymon Dunalski, który zdobył pierwsze miejsce wśród juniorów.  Paweł Marcinkiewicz był piąty. Chłopcy w pięknym stylu pokonali przeciwników i po raz kolejny udowodnili, że są na bardzo wysokim poziomie. Gratulujemy  i czekamy na kolejne sukcesy.

     • Zajęcia profilaktyczne

     • W związku z organizacją przez Urząd Miasta Kętrzyn maratonu profilaktyki  27 maja  w naszej szkole odbyły się zajęcia z zakresu profilaktyki uzależnień przeprowadzone przez psychologów, terapeutów i pedagogów z Profi-Art-Edukacja . Miały one  formułę warsztatową i uczestniczyli w nich uczniowie klas V-VII. Mamy nadzieję, że współpraca z trójmiejskimi specjalistami zaowocuje kolejnymi spotkaniami z młodzieżą.

     • Konkurs Pięknego Pisania Piórem

     • 27 maja w Ratuszu odbył się IV Miejski Konkurs Pięknego Pisania Piórem, pod Patronatem Burmistrza Miasta Kętrzyn. Wzięło w nim udział 41 uczniów z kętrzyńskich szkół podstawowych.

      Po sprawdzeniu prac komisja wybrała najpiękniej piszących uczniów w naszym mieście.

      Wśród  laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

      Klasy I

      I miejsce - Weronika Pawlik, klasa 1c

      III miejsce - Zofia Kieszek, klasa 1c

      Klasy II-III

      I miejsce - Hubert Wieliczko, klasa 2a

      Serdecznie gratulujemy!

     • Koncert muzyczny dla klas I-III

     • Gdzie ta keja,a przy niej ten jacht? Gdzie ta koja wymarzona w snach? Gdzie te wszystkie sznurki od tych szmat? Gdzie ta brama na szeroki świat? Dzisiejsza filharmonia rozbrzmiewała w szantowych nutach.     Wszyscy uczestnicy wybrali się w przedwakacyjną, piękną muzyczną podróż. Żaglowiec przy podmuchach wiatru i rytmicznych piosenkach prowadziła sprawna drużyna. To było ostatnie w tym roku spotkanie z „Panią Muzyką”, więc artyści podsumowali testem wiedzę muzyczną uczniów. Zwycięzcami zostali: 1 miejsce - Hubert Wieliczko kl 2 ,2 miejsce - Stanisław Milewski kl 1, 3 miejsce- Julia Sokołowska kl 1

       

       

     • Dzień Rodziców

     • Uczniowie klasy II c zorganizowali Dzień Rodziców, który odbył się 21 maja. Do tego wyjątkowego dnia dzieci przygotowywały się bardzo starannie. Na uroczystość licznie przybyli zaproszeni goście.

      Uczniowie śpiewali piosenki, recytowali wiersze oraz wykonali taniec Belgijkę. Dzieci do tańca zachęciły również rodziców. Sala szybko wypełniła się po brzegi, kilka prostych wskazówek i tanecznym uniesieniom nie było końca.

      Na zakończenie występu dzieci wręczyły wzruszonym rodzicom własnoręcznie wykonane laurki i prezenty.  Spotkanie przebiegło w przyjemnej atmosferze. 

     • Majowe Sobotniki

     • Majowe sobotnie spotkanie było ostatnim dniem realizacji projektu Pierwsza pomoc przedmedyczna i dogoterapia.Na początku Pani Ewa przedstawiła nam kolejne ciekawe zwierzęta: kawie domowe, bliżej znane jako świnki morskie. Balbina i Alvin, bo tak mają na imię te gryzonie, wzbudziły naszą ogromną ciekawość. Co więcej, Alvin to samiec rasy skinny - nie ma włosów! Zajęcia w towarzystwie zwierząt bardzo nam się podobały. Mieliśmy możliwość poznania wielu nieznanych nam dotąd gatunków, poznać ich zwyczaje, a przede wszystkim zobaczyć je na żywo i dotknąć. Oby więcej takich spotkań.Po obfitym śniadaniu przyszedł czas na zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej. Pani Marta postanowiła sprawdzić naszą wiedzę i zrobiła nam egzamin z pierwszej pomocy. Oczywiście zdaliśmy go na medal! Nasza instruktorka była pod wrażeniem zdobytej przez nas wiedzy i umiejętności. Wszyscy otrzymaliśmy odznakę Małego Ratownika. Jednak najważniejsze jest to, ze od teraz będziemy wiedzieć jak zareagować w czasie zagrożenia życia i jak udzielić pomocy osobie poszkodowanej.

      Zapraszamy do galerii.

      Projekt sfinansowany z dotacji Gminy Miejskiej Kętrzyn w ramach zadania publicznego w zakresie Ochrony i Promocji Zdrowia.