• Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

     • 3 grudnia to Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami, dlatego chcieliśmy szczególnie pochylić się nad ich potrzebami. Dzieci z edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyły w lekcji otwartej, podczas której obejrzały przedstawienie pt. „O słoniku i jego krótszej nóżce”. Dowiedziały się, że wśród nas są osoby, które mogą potrzebować trochę więcej pomocy ze względu na swoje niepełnosprawności. Oznacza to, że niektóre rzeczy mogą być dla nich trudniejsze, ale my możemy być superbohaterami, pomagając im w codziennych zmaganiach.

      Przedstawienie uświetnił występ grupy wokalnej pod opieką p. Ewy Lijki, która również reprezentowała naszą szkołę w kinie Gwiazda, podczas obchodów Dnia Osób z Niepełnosprawnościami zorganizowanych przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Ketrzynie.

       

      Podczas uroczystości szkolnych rozstrzygnięto konkurs plastyczny i wręczono nagrody.

      W kategorii klas I:

      • I miejsce – Adam B. kl. 1a, Hanna D. kl. 1a, Iga C. kl. 1 c
      • II miejsce – Laura D. kl. 1a, Marcelina K. kl. 1c
      • III miejsce – Szymon M. kl. 1d, Zofia M.-U. kl. 1d, Aleksandra G. kl.1c.
      • Wyróżnienia: Joanna Sz. kl.1a, Hanna Sz. kl. 1a, Grzegorz G. kl.1a, Izabela U. kl.1c, Hanna Sz. kl.1c, Julia P. kl.1c, Laura M. kl.1c.

       

       W kategorii klas II:

      • I miejsce -  Martyna L. kl. 2a
      • II miejsce – Alicja S. kl. 2b

       

      W kategorii klas III:

      • I miejsce – Hanna O. kl 3b, Szymon K. kl. 3c
      • II miejsce - Hanna W. kl.3b
      • III miejsce – Maja K. kl.3b, Zofia K. kl. 3b.

       

      W kategorii klas IV-VIII:

      • I miejsce – Zuzanna R. kl. 7b
      • II miejsce – Hubert W. kl.5b, Zofia W. kl. 6a
      • III miejsce – Dorota K. kl. 4c, Jakub D. kl.5a.

       

      Pamiętajmy, że każdy z nas jest wyjątkowy i przez to, że jesteśmy różni, nasze światy są ciekawsze. Zawsze bądźmy życzliwi i pomocni, bo to sprawia, że nasza szkoła i świat są lepsze dla każdego.

     • Pierniki

     • Klasa 1 d w ramach kolejnego zadania z kalendarz adwentowego wspólnie piekła i dekorowała świąteczne pierniki.  Dzieci dzielnie ugniatały ciasto, rozwałkowywały na cienkie placuszki, a potem wykrajały świąteczne kształty. Pani piekła pierniczki w piekarniku, a gdy już wystygły, dzieci ozdabiały swoje ciasteczka różnymi lukrami, mazakami i posypkami. Pierniczki wyszły piękne i pyszne, na pewno dzieci będą się nimi zajadać podczas klasowej wigilii.  Pamiętaliśmy żeby zostawić kilka ciasteczek Mikołajowi, który mamy nadzieję, że nas jutro odwiedzi.

       

     • Próbne egzaminy ósmoklasisty

     • 5 grudnia uczniowie klasy ósmej rozpoczęli trzydniowe zmagania z próbnymi egzaminami. Mają okazję do sprawdzenia poziomu opanowania wiadomości i umiejętności z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Poznają procedury obowiązujące podczas egzaminów. Jest to też nauka radzenia sobie ze stresem.

      Życzymy powodzenia!

     • Projekt matematyczny ,,Antek i Natalka w świecie wielkiej matematyki"

     • Klasa 1a realizuje kolejny projekt, tym razem  matematyczny. W świat wielkiej matematyki wprowadzają nas Antek i Natalka. Za nami I i II  moduł. Podczas I modułu poszukiwaliśmy co wspólnego ma korytarz szkolny z matematyką. Okazało się że bardzo dużo.  Wszędzie obecne są liczby rzymskie. Na drzwiach stołówki ceny i daty. Na schodach jednostki i tabliczka mnożenia. W zasadzie w każdym zakątku można ujrzeć matematykę.  Moduł II to poszukiwanie matematyki na dworcu kolejowym. Aura nie sprzyjała wycieczce, więc udaliśmy się na dworzec za sprawą map google. Obejrzeliśmy perony i kasę biletową, zamówiliśmy bilety onlinowo .  Nareszcie wiemy do czego przyda się legitymacja szkolna :). Na dworcu również nie zabrakło matematyki. Perony i plan odjazdów to trening odczytywania godzin zegarowych, obliczanie długości trasy i czasu podróży. Okazało się, że kilkoro z nas nigdy nie jechało pociągiem. Zatem w najbliższym czasie zaplanowaliśmy wycieczkę pociągiem do Giżycka. Zdradzimy Wam jedną TAJEMNICĘ...matematyka jest wszędzie :) Za ciekawą realizację zadań otrzymaliśmy certyfikat :))))

                                                                                                                  Klasa 1a z Wychowawczynią

       Celem  projektu jest zwiększenie kompetencji matematycznych i rozwijanie u dzieci zainteresowania matematyką poprzez wykonywanie zadań metodą projektu. 

     •  „Paczka dla onkodzieciaczka”

     • Szkolny Klub Wolontariusza składa serdeczne podziękowania za zaangażowanie  w akcję charytatywną  „Paczka dla onkodzieciaczka”.  Dzięki Państwa pomocy  udało się zebrać pieniądze, za które zakupione zostały prezenty dla chorych onkologicznie dzieci. Po raz kolejny pokazaliśmy, że łączy nas życzliwe i otwarte na drugiego człowieka serce.  Podarunki dostarczone zostaną do Drużyny Szpiku w Barcianach, a stamtąd trafią wprost na Oddział Onkologiczny Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

     • Kalendarz adwentowy

     • Grudzień to miesiąc, w którym wszyscy czekamy na Święta Bożego Narodzenia. Myślimy o tym, w jaki sposób sprawić przyjemność drugiej osobie. Dla uczniów klasy 4 A będzie to także czas pełen wyzwań, a to za sprawą kalendarza adwentowego, który pojawił się w sali. Wspólne wykonywanie zadań będzie okazją do rozmowy, integracji, pracy nad poprawieniem relacji z koleżankami i kolegami oraz szansą na lepsze poznanie się. Nie ulega wątpliwości, że dostarczy też dzieciom dużo radości i nauczy cierpliwości w oczekiwaniu na swoją kolej.

     • Zimowa aura

     • W tym roku zimowa aura zawitała szybciej niż zwykle. Dzięki zdjęciom p. Anny Fedyk możemy się przekonać, jak pięknie prezentuje się nasza szkoła na zewnątrz.

     • Hogata i Hildegarda w akcji

     • Jak co roku dzień 29 i 30 listopada przebiegał pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Uczniowie  klas I -III odwiedzili  komnatę wróżb Hogaty i Hildegardy.

      Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw, aby wejść do komnaty,

      musiał pomyśleć życzenie. Aby się spełniło, należało wrzucić do skrzyni magiczny pieniążek.

      Zgodnie z tradycją przeprowadzone zostały liczne zabawy mające na celu odkrycie kart przyszłości. Każdy wylosował imię swojej sympatii, zawód, który może wykonywać w przyszłości, poznawał znaczenie swojego ulubionego koloru. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

      Największym zainteresowaniem cieszyły się eliksiry. Każdy chciał wybrać najlepszy dla siebie.

      Oczywiście wszyscy uczniowie doskonale wiedzieli, że wróżby są

      magią i doskonałą zabawą, dlatego nie należy w nie do końca wierzyć…

     • Andrzejki w świetlicy szkolnej

     • 29 listopada obchodziliśmy w świetlicy szkolnej „Dzień Wróżb” przygotowany przez nauczycieli świetlicy i bibliotekarzy. Tego dnia dzieci wyruszyły w świat magii i czarów. Czwartkowe popołudnie wypełnione zostało licznymi konkursami, zawodami oraz tradycyjnymi wróżbami andrzejkowymi, które przepowiadały im dziewczynki z Szkolnego Klubu Wolontariusza. Jak wiadomo świetlicowe wróżby spełniają się po zatańczeniu na balu andrzejkowym, dlatego później dzieci miały okazję do wspólnej zabawy przy ulubionych utworach muzycznych. Oczywiście dzieci wiedzą, że wszystkie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka, a już za rok czeka nas podobna zabawa!
     • Lekcja muzyczna „Czas kolędy”

     • 27 listopada w szkole odbyło się kolejne spotkanie z olsztyńskimi muzykami. Towarzyszyła mu iście świąteczna atmosfera. Dzieci słuchały i śpiewały znane polskie kolędy i pastorałki. Dowiedziały się o kolędowaniu – starym polskim zwyczaju związanym z okresem Adwentu
      i Świętami Bożego Narodzenia. Uczniowie przebierali się za postacie kojarzone
      z momentem narodzin Chrystusa – anioła, diabła, Heroda, króla, turonia.

       Spotkanie zakończył konkurs podsumowujący lekcję muzyczną. Zwyciężyła Zuzanna Sienkiewicz z klasy 2d, a drugie miejsce ex aequo zajęły: Michalina Brzezińska i Julia Grajewska również z klasy 2d.

     • WYCIECZKA DO PARKU TRAMPOLIN

     •       25 listopada 2023 r. członkowie i sympatycy Szkolnego Koła Krajoznawczo
      – Turystycznego pod opieką pana Bartosza i pana Andrzeja udali się do Parku Trampolin
      7 Jump w Olsztynie. Celem wycieczki było propagowanie różnych form rekreacji
      i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, integracja uczestników oraz zacieśnianie relacji koleżeńskich.
      Na terenie parku  znajdują się: trampoliny kwadratowe, prostokątne, sześciokątne, trampoliny z koszami. Przed wejściem na główną halę dzieci miały rozgrzewkę pod okiem profesjonalnego  trenera. Prawidłowo przeprowadzone ćwiczenia są niezbędne, aby uniknąć kontuzji.  Po rozgrzewce, pod okiem instruktora,  uczniowie wykonywali ciekawe ćwiczenia, próbowali robić salta. Pobyt w parku trampolin okazał się dla uczniów świetną zabawą.
      Z pewnością, dla każdego, ta niezwykła lekcja wychowania fizycznego była ciekawym doświadczeniem, podczas której w wyjątkowy sposób rozwijana jest koordynacja i ogólna sprawność ruchowa dzieci i młodzieży. Uświadomiła także uczniom, że skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenia dla całego organizmu. Skakanie na trampolinach chroni także przed wadami postawy. Największą zaletą tego miejsca jest niezależność od pogody.
      Pobyt w Parku Trampolin  dostarczył wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Uczniowie wrócili zmęczeni, ale zadowoleni i z uśmiechami  na twarzach.

       

                                         Opiekunowie SKKT: Bartosz Machniewski i Andrzej Graczyk

     • Szachowa Liga Szkolna

     •  

      25 listopada wystartowała kolejna Szachowa Liga Szkolna. Naszą szkołę reprezentowało

      17 zawodników. Wyniki prezentują się następująco:

      Liga I:

      4 miejsce - Paweł Marcinkiewicz

      5 miejsce - Szymon Dunalski

      10 miejsce - Karolina Gawerska

      11 miejsce- Oliwier Jackiewicz

      14 miejsce – Jakub Dubel

      Liga II:

      4 miejsce – Maksymilian Jaskólski

      9 miejsce – Jan Kłos

      11 miejsce - Tymoteusz Iwaniuk

      Liga III:

      4 miejsce- Nikodem Warno

      5 miejsce- Borys Barna

      9 miejsce - Wojciech Kondej

      12 miejsce – Jakub Kowalski

      13 miejsce - Mateusz Kopczyński (klasa 1)

      15 miejsce - Tymon Chimik (klasa 1)

      17 miejsce - Julia Grajewska

      24 miejsce - Michał Rutkowski (klasa 1)

      25 miejsce - Daniel Skórka  (klasa 1)

      Dziś swój debiut mieli uczniowie klas pierwszych i to on zasługują na największe brawa.

      Dziękujemy wszystkim za wspaniałą grę. Każdy z naszych zawodników spisał się na medal

       i dał z siebie wszystko.  Do zobaczenia w grudniu na turnieju podsumowującym cały rok 2023!

      Ewelina Chałkowska- Dwulat

     • Charytatywny kiermasz zabawek

     • 24 listopada w naszej szkole odbył się charytatywny kiermasz zabawek z okazji Dnia Pluszowego Misia. Dodatkowym celem akcji było rozwijanie otwartości i wrażliwości na potrzeby innych.Z ogromną radością informujemy, że udało nam się zebrać kwotę 1174 zł, którą przeznaczymy w akcji Szpikowa Paczka dla Onkodzieciaczka na zakup prezentów małym pacjentom Onkologicznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.Inicjatywa nie przyniosłaby tak dużych efektów, gdyby nie pomoc rodziców, uczniów, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi, dlatego chcielibyśmy jeszcze raz Wam serdecznie podziękować za wsparcie oraz za to, że zawsze możemy na Was liczyć.Szkolny Klub Wolontariusza

     • Wycieczka

     • 20 listopada uczniowie klasy 2 d i 2 b wybrali się na wycieczkę do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Pudwągach. Celem wycieczki było zakończenie akcji „ Paka dla zwierzaka ”zorganizowanej przez Szkolny Klub Wolontariusza oraz uwrażliwienie uczniów na los bezdomnych zwierząt. Przekazana została karma, zabawki i  koce. Podziękowania należą się wszystkim uczniom, nauczycielom oraz rodzicom zaangażowanym w akcję. Następnie dzieci udały się  do kina Gwiazda na film „Mukliki”. Na małych kinomanów przed seansem czekały drobne upominki  - linijki z napisem Mukliki. Film opowiadał  o poszukiwaniu miejsc do życia, które niekoniecznie musi być uporządkowane, aby było idealne. W doskonałych nastrojach uczniowie wrócili do szkoły.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" w Kętrzynie, ul. Kazimierza Wielkiego 12
   • 89 751 81 71
   • 11-400 Kętrzyn, ul. Kazimierza Wielkiego 12 Poland
  • Logowanie

 • Realizując obowiązek artykułu 11 ustawy o Ochronie Danych Osobowych z dnia 10 maja 2018 (dz. u. poz. 1000), informujemy iż, Inspektorem Ochrony danych jest Pan Rafał Andrzejewski, z którym kontakt możliwy jest za pośrednictwem emaila: :  iod.r.andrzejewski@szkoleniaprawnicze.com.pl nr tel.: 504 976 690