W sobotę 21 września odbyła się wycieczka rowerowa, zorganizowana przez Szkolne Koło Krajoznawczo – Turystyczne. Jej głównym celem było poznanie walorów turystyczno – krajoznawczych Reszla i okolic oraz aktywne spędzenie czasu wolnego.
O godzinie 9:00 uczestnicy zebrali się na parkingu przy naszej szkole, by rozpocząć zaplanowaną trasę. Wszyscy byli zmotywowani i pozytywnie nastawieni do rowerowej przygody. Pierwszy postój zaplanowany był w miejscowości Pieckowo dokąd dojechaliśmy dość ruchliwą trasą. Stamtąd już drogą wśród pól, łąk i pięknej przyrody dojechaliśmy do Reszla. Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od wejścia na taras widokowy znajdujący się na wieży kościoła pw. Świętych Piotra i Pawła na wysokości 51 metrów, Pogoda była piękna, więc i widoki były podobne. Po zejściu z wieży przejechaliśmy do Parku Miejskiego. Spacerując urokliwymi ścieżkami, mogliśmy poznać ten wspaniały zakątek Reszla.
Pobyt w Reszlu zakończyła wizyta na ulicy Podzamcze, skąd mogliśmy podziwiać piękny zamek.
Pogoda podczas całej wyprawy dopisała, humory również. Wróciliśmy zmęczeni ale szczęśliwi.
Opiekunowie: Bartosz Machniewski i Andrzej Graczyk
WYCIECZKA ROWEROWA DO RESZLA
- 1
Szachy start!!!
21 września odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym Kętrzyńska Liga Szachowa. Do szachownic zasiadło 39 zawodników z całego powiatu. Naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów. W dwóch z trzech lig byliśmy bezkonkurencyjni. Wyniki przedstawiają się następująco:
Liga I:
1 miejsce- Karolina Gawerska
8 miejsce- Paweł Marcinkiewicz
10 miejsce- Tymon Chimik
Liga II:
3 miejsce- Hubert Bierżyński
4 miejsce- Jan Kłos
7 miejsce- Julia Grajewska
11 miejsce- Mateusz Kopczyński
Liga III:
1 miejsce- Michał Arminajtis
4 miejsce- Michał Rutkowski
7 miejsce- Adam Bartoszewicz
11 miejsce- Mikołaj Arminajtis (klasa 1)
Po wakacjach wracamy do treningów i gry. Kolejny turniej już w październiku!
5
PARAOLIMPIADA
19 września w kętrzyńskiej hali MOSiR odbyła się X edycja Paraolimpiady pod hasłem „Sport to siła, to jest moc. Razem bądźmy więc co rok”. Organizatorem był kętrzyński Warsztat Terapii Zajęciowej. Około 150 uczestników z 12 ośrodków naszego województwa zmierzyło się w różnych konkurencjach.
Naszą szkołę reprezentowało jedenaścioro uczniów, którzy dzielnie rywalizowali z dużo starszymi uczestnikami. Najważniejszy tego dnia był uśmiech i dobra zabawa. Każdy z uczestników Paraolimpiady był zwycięzcą, bez względu na wynik. Dwóch naszych uczniów uplasowało się w strefie medalowej. W konkurencji „rzut woreczkiem do obręczy” Aleksander Patecki z klasy 4 b zdobył złoty medal (już drugi rok z rzędu!), a Hubert Średziński z klasy 8 b medal brązowy.
Dodatkowo każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, a drużyna puchar, dyplom oraz nagrodę rzeczową.
Dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie, a kibicom za gorący doping!
Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.
42
Sprzątanie świata
20 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Sprzątanie świata - Polska 2024" pod hasłem "Na straży czystej Ziemi". Jak co roku uprzątnęli tereny Osiedla Piastowskiego.
9
WYNIKI GŁOSOWANIA DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO na rok 2024/2025
W dniach 16-17.09.2024 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Zgłosiło się 41 osób. Spośród nich najwięcej głosów zdobyli:
1. Gotowski Filip
2. Warmińska Gabriela
3. Trypucki Kacper
4. Dęby Karolina
5. Chmielewski Krystian
6. Umbras Miłosz
7. Klimowicz Filip
8. Kozakiewicz Nina
9. Lutarewicz Wiktor
10. Milewski Stanisław
11. Gawerska Karolina
12. Wojnicz Nina
13. Dymek Laura
Wybrani kandydaci będą wybierać spośród siebie przewodniczącego i jego zastępcę na pierwszym spotkaniu w poniedziałek na długiej przerwie w sali 212 na drugim piętrze. Kto nim zostanie? Zobaczymy. Powodzenia. Opiekunami Samorządu uczniowskiego są nauczyciele: przewodnicząca pani Marzena Pniewska-Hałuszka oraz Katarzyna Mikotowicz.
Pomagamy
Pomoc dla poszkodowanych w wyniku powodzi na południu Polski
Drodzy Mieszkańcy Kętrzyna,
Zwracam się do Was z prośbą o solidarność i wsparcie dla mieszkańców południowej Polski, którzy ucierpieli w wyniku katastrofalnej powodzi. W Centrum Wolontariatu w Kętrzynie uruchomiliśmy punkt zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy, które przekażemy do Głuchołaz – jednego z miast najbardziej dotkniętych przez żywioł.
Zbieramy:
- jedzenie z długim terminem przydatności (konserwy, makarony, ryż, itp.),
- środki higieniczne (mydło, papier toaletowy, ręczniki papierowe, jednorazowe pieluchy itp.),
- chemię gospodarczą (płyny do mycia i dezynfekcji oraz jednorazowe rękawiczki, ścierki do podłóg itp.),
- naładowane powerbanki i latarki z bateriami,
- podstawowe środki opatrunkowe i pierwszej pomocy.Uwaga! Nie przyjmujemy odzieży, pościeli i zabawek.
Wymienione rzeczy można przekazywać do Centrum Wolontariatu w Kętrzynie – ul. Dworcowa 10b (przy dworcu kolejowym) w godzinach od 9:00 do 17:00. Koordynatorem akcji jest Janusz Mazurkiewicz – tel. 694-085-624.
Wkrótce podamy również numer konta bankowego, na które będzie można dokonywać wpłat pieniężnych.
Zbiórka trwa do czwartku, 19.09 do godz. 15:00 – o wszelkich zmianach będę informował na bieżąco na stronie internetowej www.miastoketrzyn.pl. Bardzo proszę o włączenie się w akcję, udostępnienie tej wiadomości i z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Karol Lizurej
Burmistrz Miasta Kętrzyn
„Podróże z klasą”
W dniach 16-18 września uczniowie klas VII c i VIII b uczestniczyli w wycieczce zorganizowanej w ramach projektu „Podróże z klasą”. Wizyta w Muzeum Stutthof była świetną lekcją nie tylko historii, ale też empatii i wrażliwości. Świetne lekcje muzealne: „Życie w okupowanej Warszawie” i „Kto ratuje jedno życie…” w Muzeum II Wojny Światowej poszerzyły wiedzę młodzieży o wydarzeniach z lat 1939-1945. Wizyta na Westerplatte była okazją do przypomnienia sobie pięknego wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego o polskich bohaterach.
Oprócz historii był też czas na odpoczynek i rozrywkę w pensjonacie „Baron” w Sztutowie. Spacer nad morze, szaleństwa na basenie, zajęcia integrujące zespoły klasowe - to tylko niektóre z nich. Dużych emocji dostarczył turniej tenisa stołowego, który pokazał, że w naszej szkole mamy godnych następców Andrzeja Grubby, jak choćby Nikodem Boruch, Wiktor Stankiewicz czy Filip Czyżewski.
To, co dobre, szybko się kończy, dlatego z nutą żalu wróciliśmy do Kętrzyna.
Organizatorzy wycieczki serdecznie dziękują Wydziałowi Edukacji, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta Kętrzyn oraz naszej niezawodnej Radzie Rodziców za pomoc w organizacji wyjazdu. Warto podkreślić, że wycieczka dla uczniów była bezpłatna.
29
Inauguracja projektu "Journey to the World of Art"
15 września 2024 roku klasa 2a rozpoczęła wyjątkowy projekt edukacyjny dla dzieci pod nazwą „Journey to the World of Art”. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest rozwój kreatywności, umiejętności artystycznych oraz pogłębianie wiedzy o sztuce i historii sztuki. Podczas trwania projektu dzieci będą miały okazję poznać twórczość takich gigantów malarstwa jak Vincent van Gogh, Claude Monet, Wassily Kandinsky, Pablo Picasso oraz wybitnych artystów rodzimych. Program przewiduje wiele różnorodnych form nauki: od zajęć praktycznych, przez wirtualne zwiedzanie muzeów, aż po malowanie na świeżym powietrzu. Celem tych działań jest połączenie edukacji z zabawą i praktycznym doświadczeniem, aby najmłodsi uczestnicy mogli czerpać radość z odkrywania sztuki.
Pierwszym artystą, którego twórczość uczniowie mieli okazję poznać, był Wassily Kandinsky – pionier sztuki abstrakcyjnej. 15 września uczniowie poznali jego niezwykłe podejście do kolorów, kształtów i ekspresji w malarstwie. Dzień ten zbiegł się z obchodami Klasowego Dnia Przyjaźni, znanego również jako Dzień Kropki, który okazał się doskonałym wstępem do rozpoczęcia projektu.
Podczas zajęć dzieci wykonały abstrakcyjne obrazy inspirowane twórczością Kandinsky’ego, skupiając się na formie kropki, która stała się motywem przewodnim tego dnia. Prace uczniów były pełne kolorów, energii i swobody artystycznej, co pozwoliło im w pełni wyrazić swoją kreatywność.
Klasowy Dzień Przyjaźni nie był jedynie świętem sztuki, ale także okazją do budowania więzi i wzajemnego szacunku. Każdy uczeń miał możliwość powiedzieć swojemu koledze lub koleżance, za co ich ceni i podziwia, co stworzyło ciepłą, pełną wsparcia atmosferę. Był to dzień, w którym nie tylko sztuka, ale także przyjaźń stała się tematem przewodnim. Wspólnie utrwalano alfabet, tworząc go w unikalnym, kropkowym stylu, co dodatkowo połączyło kreatywność z zabawą.
Inauguracja projektu „Journey to the World of Art” nie tylko rozpoczęła długą i fascynującą podróż po świecie sztuki, ale także była doskonałą okazją do zacieśniania więzi międzyludzkich i międzynarodowych. Kandinsky i Dzień Kropki zapisały się jako wyjątkowy moment w tej artystycznej przygodzie, a nadchodzące miesiące pełne będą kolejnych twórczych wyzwań i inspiracji.
8
Oferta wycieczki do Włoch
Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z p. Jackiem Stankiewiczem.
Jadłospis 9.09-20.09
Szkoła Pełna Talentów
Szanowni Państwo,
2 września rusza po raz trzeci akcja „Szkoła Pełna Talentów” organizowana przez sieć sklepów LIDL.
Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą Szkołę w pierwszej i drugiej edycji.
Zapraszamy ponownie wszystkich uczniów, rodziców i przyjaciół Szkoły do przynoszenia Talenciaków otrzymanych w sklepie.
Specjalne pojemniki pojawią się w pokoju nauczycielskim , świetlicy oraz bibliotece szkolnej. Kupony można też samodzielnie skanować lub wpisywać kod z kuponów. Poniżej link do konta szkoły:
https://szkoly.lidl.pl/Talenciaki/daneSzkoly/49982
Talenciaki wydawane są w sklepach Lidl w zamian za dokonywane zakupy. Za każde 50 zł wydane na zakupy zawierające minimum jeden owoc lub warzywo otrzymają Państwo Talenciaka.
Każdy Talenciak przyniesiony do Szkoły może przyczynić się do naszego wspólnego sukcesu. Dziękujemy za każde wsparcie i liczymy na Waszą pomoc!
Szkoła Myślenia Pozytywnego
Szkoła Podstawowa nr 5 z OI im. M. Kalenkiewicza „ Kotwicza” w Kętrzynie otrzymała tytuł Szkoły Myślenia Pozytywnego 2024. Było to możliwe dzięki realizacji programu certyfikacyjnego „Szkoła Myślenia Pozytywnego” stworzonego przez Fundację „Instytut Edukacji Pozytywnej”. Koordynatorem programu w szkole była p. Ewelina Grymuza, która ściśle współpracowała przy tym przedsięwzięciu
z p. W. Jałoszewskim oraz p. Dajaną Kos. W realizację poszczególnych zadań zaangażowani byli również chętni nauczyciele, uczniowie i rodzice. Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w aktywnym uczestnictwie w różnego rodzaju działaniach, mających na celu poprawę dobrostanu i zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025
2 września oficjalnie rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2024/2025. Na uroczystym apelu nie mogło zabraknąć znakomitych gości. Odwiedzili nas: Zastępca Burmistrza Kętrzyna p. Marek Olszewski, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu p. Monika Stankiewicz, Zastępca Przewodniczącej Rady Rodziców p. Marlena Mickiewicz, Przyjaciele Szkoły: p. Jan Koszczyc i p. Eugeniusz Michaluk.
Zastępca Burmistrza odczytał list na rozpoczęcie roku szkolnego od Burmistrza Miasta p. Karola Lizureja. Wręczył p. Bożenie Mickiewicz akt powierzenia stanowiska Dyrektora naszej szkoły na kolejną kadencję. Życzył również wszystkim uczniom powodzenia w nowym roku szkolnym.
P. Dyrektor serdecznie powitała całą społeczność szkolną. W sposób szczególny pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają przygodę z naszą szkołą oraz ich rodziców. Przedstawiła wychowawczynie klas pierwszych: p. Anetę Woźniak, p. Małgorzatę Krupską, p. Joannę Pyrę i p. Marlenę Lutarewicz.
Pani Dyrektor pochwaliła się wynikami egzaminu ósmoklasisty. Nasi uczniowie w każdej części osiągnęli najwyższe wyniki spośród publicznych szkół podstawowych w powiecie kętrzyńskim. Podziękowała nauczycielom, którzy pomogli swoim podopiecznym osiągnąć ten sukces: p. Szymonowi Januszanisowi (język polski), p. Joannie Czerniakowskiej (matematyka), p. Sylwii Rakiel i p. Jackowi Stankiewiczowi (język angielski).
P. Eugeniusz Michaluk w kilku zdaniach nawiązał do wczorajszej 85. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej.
Po apelu uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami. Dla wszystkich uczniów mamy fantastyczną wiadomość – za 10 miesięcy rozpoczną się kolejne wakacje!
10
List od Burmistrza Miasta na rozpoczęcie roku szkolnego
Deklaracje: obiady i karta zgłoszeniowa do świetlicy
Początek roku szkolnego
Obiady we wrześniu
Ogłoszenie
Krajowa Odznaka Jakości za projekt Fun Days at Scholl.
#eTwinning to program dający duże korzyści dzieciom i nauczycielom
umożliwia współpracę międzynarodową ze
szkołami w całej Europie i poza jej granicami
rozwija umiejętności cyfrowe, językowe, społeczne
wspiera kreatywność, buduje pracowitość
promuje placówkę
docenia innowacyjność, motywuje
Dzieci i nauczyciele za swoje starania( po spełnieniu wielu kryteriów )otrzymują nagrody i wyróżnienia krajowe. Właśnie taką KOJ jak nasza. Biuro przesyła również podziękowania Dyrekcji szkoły za wkład pracy w rozwój placówki.
Z pozdrowieniami klasa 2a i Wychowawczyni
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie