Burmistrz Miasta Kętrzyna zaprasza na kolonie profilaktyczne w Ośrodku Wypoczynkowym„Kętrzyńska Przystań” dla dzieci w wieku 10-14 lat.Termin kolonii: 16-25.08.2021 r.Cena:800 zł.Deklaracje do pobrania w sekretariatach Szkół Podstawowych. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy do 25 czerwca.
Kętrzyńska Przystań
Wzory znamy śpiewająco
Nauczyciele w naszej szkole podejmują wiele działań, by powrót uczniów do nauki w trybie stacjonarnym był jak najmniej stresowy dla uczniów. Wspierają swoich podopiecznych w zakresie zdrowia psychicznego z uwzględnieniem ich zróżnicowanych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych. Jednym z przykładów dobrej praktyki jest "rozśpiewna" lekcja matematyki przeprowadzona przez panią Joannę Proboszcz w klasach siódmych. Połączenie nauki z zabawą to świetny pomysł.
Certyfikat "Z kulturą mi do twarzy"
Zakończył się całoroczny projekt edukacyjny "Z kulturą mi do twarzy". Wzięło w nim udział wiele szkół i przedszkoli z całego kraju. Naszą szkołę reprezentowała klasa IV b.
W ramach projektu należało wykonać co najmniej 20 zadań podzielonych na trzy moduły: "W krainie muz", "Piękno regionu" i "Kocham, lubię, szanuję". W sumie wykonaliśmy 25 zadań, ogromną większość w trybie zdalnym.
Najciekawszymi przygodami w trakcie projektu było z pewnością: tworzenie "żywych obrazów", spotkanie z piosenkarką p. Oksaną Predko, lekcja mazurzenia z "polonistką z pasją" p. Justyną Kozłowską, zwiedzanie ekspozycji "W średniowiecznej kuchni", poszerzenie wiedzy z różnych dziedzin sztuki, zbiórka środków na paczkę świąteczną dla potrzebującej dziewczynki, tworzenie rysunków z zabytkami miasta i pięknych pacynek, poznanie tradycji naszego regionu.
Szkolnymi koordynatorami projektu byli: p. Natalia Król i p. Szymon Januszanis. W realizacji zadań pomocą służyli: p. Dorota Arszułowicz i p. Jacek Fąderski. Nieocenione było również zaangażowanie rodziców.
Gratulujemy uczniom klasy IV b udziału w projekcie. Piękną pamiątką będą z pewnością dyplomy, które dzieci otrzymają na zakończenie roku szkonego.
30
Dzień Dziecka w naszej szkole
Grille, ogniska, turnieje gier planszowych, podchody, gry i zabawy na świeżym powietrzu, wspólne przyrządzanie smakołyków, zwiedzanie zamku, wizyty w kręgielni czy restauracji... Reintegracja zespołów klasowych po wielu miesiącach nauki zdalnej była bardzo ważna. To bardzo potrzebny i owocny czas. A wszystko z okazji przypadającego dziś Dnia Dziecka!
66
III moduł „Lekturki spod chmurki” ukończony!
Mamy to! Właśnie ukończyliśmy III ( ostatni) moduł Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego promującego rozwój czytelnictwa „Lekturki spod chmurki”, który trwał od 23 września 2020 roku do 21 czerwca 2021 roku. Udało nam się wykonać wszystkie zadania. Podczas realizacji projektu nie zabrakło dobrej zabawy, łączyliśmy przyjemne z pożytecznym, czytaliśmy, bawiliśmy się i rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób możemy pomóc naszej planecie, poszukiwaliśmy ciekawostek przyrodniczych. Realizacja projektu była świetną okazją do poszerzania wiedzy uczniów na temat ekologii oraz rozwijania zainteresowań, nie tylko tych czytelniczych.
2
Dzień Dziecka
Konkurs matematyczny uczniów klas III
Dnia 28 maja 2021r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny uczniów kl. III, którzy mieli do rozwiązania zadania o różnym stopniu trudności, sprawdzające wiedzę i umiejętności matematyczne. Najwyższe wyniki osiągnęli następujący uczniowie:
I miejsce: ADAM MAKOŚ, kl. III C
II miejsce: OSKAR ŚLUBECKI, kl. III A
III miejsce: MATEUSZ MAGOCH, kl. III B
Zwycięzcy otrzymali w nagrodę książki i dyplomy, a pozostali uczestnicy konkursu - dyplomy za udział.
Gratulacje dla najlepszych matematyków z kl. III
M. Kowalska
Podsumowanie kampanii Rowerowy Maj 2021
30 maja, w samo południe, w Amfiteatrze przy ulicy Kajki, odbyło się uroczyste podsumowanie kampanii Rowerowy Maj 2021. W obecności licznie zgromadzonej publiczności, Panowie: Ryszard Niedziółka - Burmistrz Miasta Kętrzyn, Maciej Wróbel- Zastępca Burmistrza Miasta Kętrzyn i Grzegorz Bereda- inicjator kampanii w Kętrzynie i fundator jednej z nagród, wręczyli upominki indywidualne i zespołowe najaktywniejszym uczestnikom akcji.
Wśród uczniów naszej szkoły najwyższe wyniki osiągnęli:
- Wiktor Urbanowicz - kl. II b
- Maciej Jaskulski - kl. II c
- Hubert Długozima - kl. III b
- Filip Graczyk – kl. III c
- Alicja Zalewska – kl. III c
- Milena Hirny - kl. III c
- Michał Pupel - kl. VI b
Najaktywniejszą klasą została klasa II c, nauczycielem z najwyższą liczbą przejazdów został - Pan Witold Jałoszewski.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za udział w akcji oraz gratulujemy osobom nagrodzonym. Zapraszamy do udziału w kolejnej kampanii, która zapewne odbędzie się już za rok. Życzymy wielu pięknych, bezpiecznych przygód w czasie jazdy na rowerze, hulajnodze i rolkach.
Andrzej Graczyk, Bartosz Machniewski
6
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO - „Laurka dla mojej mamy”, „Laurka dla mojego taty”
28 maja br. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty. Kierowany był do uczniów klas I – III i IV – VIII. Wśród prac, które napłynęły wyłoniłyśmy zwycięzców.
W karegorii klas I – III
- I miejsce Wojciech Kłódka klasa II a
- II miejsce Kornelia Hryniewicka klasa III c
- III miejsce Filip Czyżewski klasa IIIc
Wyróżnienie
- Julia Reginis klasa II b
- Dawid Gawarecki klasa I a
W tym roku podczas tego konkursu zabrakło prac uczniów klas IV – VIII.
Laureatów poinformujemy poprzez librus kiedy zostaną wręczone dyplomy i upominki.
Serdecznie gratulujemy ZWYCIĘZCOM!
Samorząd Uczniowski :-)
Opłata za obiady
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
Na terenie całej Polski trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Rozpoczął się 1 kwietnia 2021 r., według stanu na dzień 31 marca 2021 r., godz. 24:00. Zakończy się 30 września 2021 r. Udział w spisie jest obowiązkowy.
Celem NSP 2021 jest:
- zebranie informacji o liczbie ludności, jej terytorialnym rozmieszczeniu, strukturze demograficzno-społecznej i zawodowej, a także o społeczno-ekonomicznej charakterystyce gospodarstw domowych i rodzin oraz ich zasobach i warunkach mieszkaniowych na wszystkich szczeblach podziału terytorialnego kraju: ogólnokrajowym, regionalnym i lokalnym;
- analiza zmian, jakie zaszły w procesach demograficzno-społecznych i ekonomicznych w zakresie: ludności, stanu mieszkań i budynków oraz gospodarstw domowych i rodzin w powiązaniu z warunkami mieszkaniowymi na przestrzeni lat 2011–2021;
- dostarczenie informacji w zakresie i terminach określonych przez Komisję Europejską;
- wykonanie zobowiązań Polski w zakresie dostarczenia informacji na potrzeby innych niż EUROSTAT organizacji międzynarodowych (m.in.: FAO, OECD);
- aktualizacja operatu do różnotematycznych badań reprezentacyjnych prowadzonych na próbie gospodarstw domowych (w latach następnych).
Jak jest przeprowadzany?
Obowiązkowym sposobem przekazania danych w spisie jest samospis internetowy przeprowadzany za pośrednictwem interaktywnej aplikacji formularzowej dostępnej na stronie Głównego Urzędu Statystycznego pod adresem https://nsp2021.spis.gov.pl
W przypadku braku dostępu do Internetu można spisać się przez telefon dzwoniąc na infolinię spisową 22 279 99 99.
W przypadku osób niemogących dopełnić obowiązku samospisu, dane będą zbierane przez rachmistrzów w drodze wywiadu telefonicznego (od początku maja) lub bezpośredniego. Realizacja wywiadów bezpośrednich będzie uzależniona od sytuacji epidemicznej w kraju.
Dodatkowo w każdym urzędzie miasta i gminy oraz urzędzie statystycznym dostępne jest stanowisko komputerowe, gdzie można się spisać, z pomocą pracownika gminy/urzędu.
Kto jest objęty obowiązkiem spisowym?
- osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami;
- osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania;
- mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania oraz zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami.
Bezpieczeństwo danych
Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych. Dane osobowe od momentu ich zebrania stają się danymi statystycznymi i objęte są tajemnicą statystyczną. Zasada tajemnicy statystycznej ma charakter absolutny, jest wieczysta, obejmuje wszystkie dane osobowe i nie przewiduje żadnych wyjątków dających możliwość jej uchylenia.
Masz pytania? Skontaktuj się:
Infolinia spisowa: 22 279 99 99 (opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora).
wew. 1 – „Spisz się przez telefon”
wew. 2 – Pomoc i informacje o NSP 2021 oraz weryfikacja rachmistrza
Więcej informacji na temat NSP 2021 dostępne jest na stronie: https://spis.gov.pl
Dzień Matki w świetlicy szkolnej
Dzień Mamy jest jednym z najpiękniejszych świąt w roku, pełnym miłych życzeń i kwiatów, będących wyrazem miłości i szacunku dla mam.
Na co dzień nie mamy zbyt wiele czasu, by odpowiednio się odwdzięczyć, dlatego też w świetlicy szkolnej dzieci chcąc podziękować za trud, troskę, miłość i opiekę przygotowały taki drobny lecz wykonany z sercem upominek.
„Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje?”
W II półroczu roku szkolnego 2020/2021 klasa II b wzięła udział w projekcie edukacyjnym „Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje?” w ramach programu Uniwersytet Dzieci w Klasie, który został zrealizowany przez Ewelinę Grymuzę i Agnieszkę Cejmer.
Przeprowadzono cykl 8 lekcji, których głównym celem było kształtowanie kompetencji społecznych. Podczas kreatywnych i różnorodnych zajęć uczniowie mieli okazję rozwijać umiejętność współpracy, komunikacji, rozpoznawania emocji oraz nawiązywania relacji. Zapraszamy do krótkiej fotorelacji.
12
Święto Rodziców
26 maj to najpiękniejszy dzień w roku – Dzień Matki. Mama to wielkie słowo, które jest synonimem miłości, dobra i szczęścia. Pięknej i kochającej mamie swoje serce ofiaruje i towarzyszy ciepły i troskliwy tato, dlatego postanowiliśmy ten dzień poświęcić rodzicom. W naszej klasie odbył się Dzień Rodziców.
Z tej okazji 24.05 w wielkiej tajemnicy przed rodzicami przygotowaliśmy program artystyczny, by sprawić swoim ukochanym rodzicom dużo radości i szczęścia. Były wiersze, piosenki i oczywiście prezenty, które wykonaliśmy własnoręcznie.
W tym roku z uwagi na sytuację epidemiologiczną, rodzice będą oglądać nasz występ w domach - przed ekranami telefonów i komputerów.
Wszystkim mamusiom i tatusiom życzymy wszystkiego najlepszego. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i filmiku z występu.
10
V OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY "PEJZAŻE" ROZSTRZYGNIĘTY!
Malarstwo przedstawiające krajobraz, widok natury lub otoczenia miejskiego, to jeden z głównych motywów pojawiających się w sztuce od zarania dziejów.
Pejzaż jest doskonałym tematem na wyrażenie oraz pokazanie swojej inwencji twórczej.
Celem konkursu było kształtowanie wrażliwości w poszukiwaniu piękna w otaczającym świecie oraz osobistej interpretacji tematu.
Dnia 06 maja 2021 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach odbyło się posiedzenie Komisji w celu oceny prac V Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „PEJZAŻE”.
Na konkurs wpłynęło 483 prace z aż 69 miejscowości w Polsce.
Z przyjemnością informuję, że wśród wyróżnionych prac znaleźli się uczniowie z naszej szkoły:
♦ JULIA WYSOCKA – klasa IV C - I KATEGORIA (A) - wiek 10 – 11 lat
♦ HUBERT GASPEROWICZ – Klasa VI B - II KATEGORIA (B) - wiek 12 – 13 lat
Bardzo dziękuję wszystkim podopiecznym z klas IV-VII, którzy podjęli wyzwanie, za ich ogromne zaangażowanie i twórczą pracę .
Wyróżnionym młodym artystom serdecznie gratuluję.
Mam nadzieję, że kolejny konkurs będzie się cieszył równie dużym zaangażowaniem.
Wasz opiekun artystyczny
Dorota Arszułowicz
Szkolny Konkurs Recytatorski klas I-III
20 maja w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski, w którym udział wzięli uczniowie klas I-III. Celem konkursu było:
- Rozwijanie umiejętności recytatorskich .
- Upowszechnianie znajomości polskiej poezji.
- Rozwijanie zainteresowania poezją.
- Upowszechnienie kultury żywego słowa.
Zwycięzcy zostali wyłonieni w drodze głosowania przeprowadzonego przez jury w składzie: Michalina Lis, Joanna Zapaśnik, Małgorzata Krupska. Pod uwagę brane były następujące kryteria:
- dobór utworu,
- opanowanie pamięciowe tekstu,
- interpretacja wiersza,
- dykcja (sposób mówienia, poprawność wypowiedzi),
- ogólny wyraz artystyczny.
Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali się doskonale. Po burzliwych obradach jury wyłoniło następujących zwycięzców.
KLASY I
I miejsce Rynkowski Adam klasa Ia
II miejsce Kowalczyk Hanna Ic
III miejsce Wiśniewska Amelia Ib
KLASY II
I miejsce Marcinkiewicz Paweł IIc
II miejsce Florczyk Justyna IIb
III miejsce Gałkowska Wiktoria IIa
KLASY III
I miejsce Dęby Alicja IIIb
II miejsce Grajewska Maja IIIa
III miejsce Kamińska Zoja IIIa
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy!!!
10
Kętrzyński Dzień Dziecka
SOS - pomoc koleżeńska
Dzień Matki - życzenia SU
Z okazji Dnia Matki, życzymy,
aby dzieci przynosiły radość
i poczucie spełnienia,
troski się nie piętrzyły,
a przede wszystkim,
żeby nie brakowało
upragnionego odpoczynku!
Wszystkiego, co dobre życzy
Samorząd Uczniowski
Egzamin ósmoklasisty 25-27 maja