• Czerwcowe zmagania szachowe

     • Czerwiec to nie tylko koniec roku szkolnego. To również miesiąc, w którym po raz ostatni
      przed wakacjami spotykamy się na Kętrzyńskiej Szachowej Lidze Szkolnej. Po raz kolejny nasi
      mistrzowie stanęli na wysokości zadania i podjęli szachową walkę. Tym razem
      bezkonkurencyjny i najlepszy okazał się Szymon Dunalski z klasy 7a, który rozgromił
      przeciwników udowadniając swoją znakomitą formę.
      Naszą szkołę reprezentowało 13 graczy. Wyniki prezentują się następująco:
      I liga:
      1 miejsce – Szymon Dunalski
      3 miejsce- Mateusz Woźniak
      4 miejsce- Paweł Marcinkiewicz
      5 miejsce- Karolina Gawerska
      7 miejsce- Szymon Dubel
      9 miejsce- Ignacy Cwalina
      11 miejsce- Jakub Zadroga
      16 miejsce- Jakub Dubel
      Liga II:
      2 miejsce- Marcel Boczulak
      3 miejsce- Oliwier Jackiewicz
      13 miejsce- Maciej Jaskulski
      Liga III:
      4 miejsce- Borys Barna
      9 miejsce- Michalina Brzezińska
      Ten rok szkolny był dla nas bardzo dobry! Wygraliśmy 9 z 10 lig szkolnych. Drużynowo
      zajęliśmy 2 miejsce w województwie. W grudniu zostaliśmy najlepszą szkołą szachową
      w powiecie. Nasi uczniowie indywidualnie brali udział w wielu turniejach i za każdym razem
      stawali na podium. Z pewnością mogę stwierdzić, że zasłużyliśmy na wakacyjny odpoczynek.
      Ewelina Chałkowska- Dwulat

     • Kętrzyn czyta...Pięknie!

     • 7 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie odbył się konkurs "Kętrzyn czyta...Pięknie!". Uczniowie naszej szkoły znaleźli się w gronie laureatów.
      Agata Lis z klasy IV b zajęła III miejsce w kategorii IV-VI, Agata Trafarska z klasy VIII c – II miejsce, a Natasza Staruk z klasy VII a - III miejsce (obie dziewczynki w kategorii VII-VIII). Serdecznie gratulujemy!

     • Certyfikaty i podziękowania za udział w projekcie "Ciekawscy trzecioklasiści. Dlaczego wszystkie pytania są dobre?".

     • W roku szkolnym 2022/2023 klasa 3c brała udział w projekcie ,,Ciekawscy Trzecioklasiści. Dlaczego wszystkie pytania są dobre”. O naszych działaniach dowiadywaliście się w trakcie całego roku. Dziś przyszedł czas na podsumowanie. Uczniowie przenieśli się do odległych miejsc na mapie. Sprawdzili, czy szkło przemaka, policzyli planety w Układzie Słonecznym, dowiedzieli się , co jest dziełem sztuki i czy w Afryce buduje się pałace. Podczas lekcji projektowych , pracowali indywidualnie i w grupie, nauczyli się koncentrować na zadaniu, trenowali krytyczne myślenie, kreatywność i rozpoznawanie emocji. Poczuli, że pogłębianie wiedzy to przygoda, która nigdy się nie kończy. Za swoją pracę uczniowie i nauczyciele otrzymali podziękowania i certyfikaty. Projekt patronatem objęło Ministerstwo Edukacji i Nauki.

     • Dla Jasia

     • W dniach 1 i 2 czerwca w naszej szkole został zorganizowany charytatywny kiermasz gofrów i popcornu dla Jasia z Kętrzyna. Udało nam się zebrać 1737zł.

      Dziękujemy wszystkim zaangażowanym!

      Szkolne Koło Wolontariusza

     • Wizyta przyszłych pierwszoklasistów

     • 06.05.23 r. uczniowie klasy 3c gościli swoich młodszych kolegów z Niepublicznego Przedszkola “Mali odkrywcy”.  

      Już 04.09 część z nich stanie w murach naszej szkoły. Wizyta miała przybliżyć zerówkowiczom  jak wygląda praca na lekcji, co ciekawego można robić na przerwie i dlaczego ważne jest uważne słuchanie.

      Tego dnia tematem zajęć była wyprawa do Afryki.Dzieci wspaniale nazwały kontynenty i odnalazły je z pomocą trzecioklasistów na mapie. Nauczyły się piosenki o kontynentach. Poznały zwierzęta afrykańskie, rozwiązały quizy oraz zatańczyły małpi taniec. Miały okazję rozwiązać ciekawe zadania matematyczne. 

      Doskonale poradziły sobie z czytaniem, dzieleniem wyrazów na sylaby i głoski,a nawet pisaniem.

      Udowodniły, że to już najwyższy czas, aby rozpocząć naukę w szkole. 

      Dzieci zwiedziły całą szkołę, zaglądały do klas i podziwiały galerię prac starszych kolegów i koleżanek.

      Rozbawione zawędrowały do  radosnej sali, gdzie czekał na nie wspaniały tor przeszkód, zbudowany przez samych trzecioklasistów.

      To był cudownie spędzony czas. Czekamy na przyszłych pierwszoklasistów z wielką niecierpliwością!

     • Warmia i Mazury czytają, o czyste powietrze dbają

     • Nasza szkoła wzięła udział w wojewódzkiej akcji czytelniczej „Warmia i Mazury czytają, o czyste powietrze dbają”, realizowanej w ramach projektu „Wspólnie zadbajmy o czyste powietrze Warmii i Mazur.”

      Nauczyciele biblioteki podjęli się zadania edukacji ekologicznej najmłodszych w zakresie wiedzy o sposobach i celach dbania o jakość i czystość powietrza. W związku z tym na terenie szkoły zorganizowano akcję czytelniczą, podczas której czytano książki na temat ochrony czystości powietrza. Akcja czytania oraz związane z nią różnorodne aktywności o tematyce ekologicznej została sfilmowana. Dzięki temu cała społeczność szkolna ma możliwość obejrzenia relacji z wydarzenia i tym samym zapoznania się z potrzebą ochrony środowiska, w tym dbałością o czystość powietrza.

      Odbiór nagrody, dyplomu, certyfikatu oraz podziękowań odbędzie się 21 czerwca w Warmińsko-Mazurskiej Bibliotece Pedagogicznej w Olsztynie.

      Zapraszamy do obejrzenia filmu z realizacji zadania:

       

     • Wojewódzkie Mistrzostwa Lekkoatletyczne

     • 3 czerwca uczennica klasy III B Amelia Wiśniewska zdobyła srebrny medal w Wojewódzkich Mistrzostwach Lekkoatletycznych województwa warmińsko-mazurskiego. Amelia trenuje pierwszy rok w klubie „Drużyna ML”, a już odniosła taki wielki sukces w biegu na 600 metrów.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Dla Gabrysi

     • 1 czerwca był wyjątkowym dniem dla naszej szkoły. Oprócz tego, iż świętowaliśmy Dzień Dziecka Pani Dyrektor wraz z przedstawicielami Szkolnego Klubu Wolontariusza uroczyście przekazała naszej uczennicy Gabrysi pieniądze zebrane podczas kilku akcji charytatywnych. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły, bo dzięki Wam udało się łącznie zebrać 6750 zł, które będą przeznaczone na leczenie dziewczynki.

     • Dzień Dziecka

     • Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole odbyło się wiele zajęć o charakterze opiekuńczo-wychowawczym. Były pikniki, ogniska, wyjścia do skateparku, zawody sportowe, podchody, zajęcia na pływalni, oglądanie przedstawień teatralnych i filmów oraz wiele, wiele innych atrakcji.

      Rada Rodziców ufundowała uczniom pyszne lody.

      Wszystkim dzieciom, tym małym, jak i dużym, życzymy wszystkiego, co najlepsze z okazji ich święta!

     • Podsumowanie konkursów przedmiotowych

     • W tym roku szkolnym 4 uczniów zdobyło w sumie 6 najwyższych tytułów w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie.Podwójną laureatką została Aleksandra Cycan (uczennica klasy 8C)  z fizyki (przygotowywała pani Joanna Czerniakowska) oraz z biologii (przygotowywała pani Dorota Gryta). Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych są przyjmowani w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej,  otrzymują też celującą roczną ocenę klasyfikacyjną z danego przedmiotu.Tytuł finalisty zdobyło 3 uczniów:- Ignacy Cwalina (uczeń klasy 8B)  z matematyki (przygotowywała pani Katarzyna Puczel) oraz z języka angielskiego (przygotowywał pan Jacek Stankiewicz),- Amelia Nałysnyk (uczennica klasy 8B) z fizyki (przygotowywała pani Joanna Czerniakowska),- Katarzyna Deszczyńska (uczennica klasy 8A) z języka angielskiego (przygotowywała pani Sylwia Rakiel).Finaliści zdobywają dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej.Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych!

     • Podsumowanie Kampanii Rowerowy Maj 2023

     • Przez siedemnaście dni maja przy sprzyjającej pogodzie- 180 uczniów i 5 nauczycieli z naszej szkoły rywalizowało o miano najaktywniejszych uczestników kampanii.

      Rowerowy Maj poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji popularyzuje rower, hulajnogę, deskorolkę i rolki jako środek transportu do szkoły ucząc dobrych i zdrowych nawyków. W kampanię zaangażowani byli uczniowie, nauczyciele, rodzice i opiekunowie. Dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do akcji z nadzieją na jeszcze większą frekwencję w kolejnych edycjach.

      Ranking przedstawia się następująco:

      I miejsce zajęła klasa: III c  / 514- przejazdów

      II miejsce  zajęła klasa: I c  / 474- przejazdy

      III miejsce zajęła klasa: I a  / 442- przejazdy

      Ogólna liczba przejazdów: 5200

      W rankingu szkół podstawowych w naszym mieście zajęliśmy drugie miejsce.

      Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są nagrody, które zostaną wręczone podczas miejskiego finału kampanii Rowerowy Maj.

      Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie,                             a zwycięzcom gratulujemy.

     • Lego Spike Prime

     • W ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości nasza szkoła zakupiła min. Zestaw LEGO Education SPIKE Prime. Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, której misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

      SPIKE Prime to kolorowe klocki, łatwy w użyciu sprzęt i intuicyjne programowanie oparte na Scratchu. System ten przez zabawę uczy krytycznego myślenia i rozwiązywania złożonych problemów, nie pozwalając uczniom nudzić się nawet przez chwilę, bez względu na stopień ich zaawansowania. W maju podczas zajęć uczniowie zbudowali „skoczka”, „sprzątacza” oraz „pieska Kiki”.

     • Występ z okazji Dnia Matki

     • Słowa - mama, mamusia, mamunia, mateczka ileż kryją w sobie treści. Z nimi związane są zawsze najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa, pierwsze radości, troski, marzenia, tęsknoty. Każdy z nas chowa w sercu wdzięczność za to, że mama dała nam największy skarb – życie. W Dniu Matki wszystkie mamy obdarzane są szczególnymi dowodami wdzięczności. Przedszkolak przynosi swojej mamie laurkę, a uczeń własnoręcznie wykonany upominek, dorośli żyjący z dala od matek ślą im najcieplejsze myśli i życzenia.

      30 maja uczniowie klasy Id zaprosili swoje mamy do szkoły, aby wspólnie uczcić święto Dnia Matki - 2023 r. Dzieci recytowały wiersze i najpiękniej jak potrafiły śpiewały piosenki. Mamy ze wzruszeniem podziwiały swoje pociechy, a potem gromkimi brawami nagrodziły ich występ.

      Wzruszenie, radość i prezenty wykonane własnoręcznie przez dzieci, którymi mamy zostały obdarowane stworzyły niezapomnianą atmosferę tego święta.

      Mamy przygotowały słodki poczęstunek.

     • Szkolny Konkurs Matematyczny

     • Dnia 19 maja 2023r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny uczniów kl. III, którzy mieli do rozwiązania zadania o różnym stopniu trudności, sprawdzające wiedzę i umiejętności matematyczne. Najwyższe wyniki osiągnęli następujący uczniowie:

       I miejsce:  Bruno Wojciekian, kl. III b

      II miejsce:Jerzy Bereda, kl. III b

      III miejsce: Hubert Wieliczko, kl. III a

            Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy –dyplomy za udział w konkursie.                                                           

      GRATULACJE!

      Do zobaczenia za rok.

                                                                                                          Małgorzata Kowalska 

     • XXXI Miejski Konkurs Ortograficzny

     • XXXI Miejski Konkurs Ortograficzny za nami! Reprezentanci naszej szkoły mogą być dumni ze swoich osiągnięć. Oto wyniki:

      Klasy III

      II miejsce - Jarosław Baranowski, klasa III b

      Klasy IV

      II miejsce - Maria Bereda, klasa IV a

      III miejsce - Paweł Marcinkiewicz, klasa IV c

      Klasy VII

      I miejsce - Natasza Staruk, klasa VII a

      Klasy VIII

      II miejsce - Weronika L., klasa VIII c

      III miejsce - Katarzyna Deszczyńska, klasa VIII a

      Serdecznie gratulujemy laureatom oraz ich opiekunom

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" w Kętrzynie, ul. Kazimierza Wielkiego 12
   • 89 751 81 71
   • 11-400 Kętrzyn, ul. Kazimierza Wielkiego 12
    Poland
  • Logowanie

 • Realizując obowiązek artykułu 11 ustawy o Ochronie Danych Osobowych z dnia 10 maja 2018 (dz. u. poz. 1000), informujemy iż, Inspektorem Ochrony danych jest Pan Rafał Andrzejewski, z którym kontakt możliwy jest za pośrednictwem emaila: :  iod.r.andrzejewski@szkoleniaprawnicze.com.pl nr tel.: 504 976 690