„Przepisanie i podarowanie wiersza może być gestem przyjaźni lub wdzięczności, może dać duchowe wsparcie, nieść pociechę, podtrzymywać nadzieję. Wiersz może być darem dla kogoś bliskiego, dla kogoś, kto jest w zasięgu ręki. Niech to będzie prosty, ludzki gest – jak wyciągnięcie do kogoś ręki, jak podanie dłoni.”
Zbigniew Herbert pisał wiersze do przyjaciół, do artystów, do osób, które cenił . Ten gest pisarza stał się inspiracją ogólnopolskiej akcji „Podaruj wiersz”, w którym wzięli udział uczniowie z naszej.
Nasze zadanie polegało na wybraniu wiersza dla konkretnej osoby, przepisaniu go odręcznie na przygotowanej przez Fundację im. Zbigniewa Herberta karcie papeterii i następnie podarowaniu tego przepisanego wiersza wybranej osobie.
Dziękujemy uczniom klas: 4b, 5a, 7c, 8a, 8b oraz 8c za to, że tak chętnie włączyli się do akcji i podarowali innym, oprócz pięknych wierszy, uśmiech na twarzy :)