Życzenia
Opłata za obiady - kwiecień
Scottie Go! Edu
Nasi uczniowie rozwijają się jako przyszli programiści dzięki Scottie Go! Edu – grze edukacyjnej z interaktywnym kursem programowania. Podczas zajęć zdobywają wiedzę z zakresu programowania oraz opanowują podstawowe pojęcia programistyczne, takie jak instrukcje proste i złożone, parametry, pętle, instrukcje warunkowe, zmienne i funkcje.
Zakup pięciu zestawów gry był możliwy dzięki wsparciu programu Laboratoria Przyszłości – inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
#LaboratoriaPrzyszlosci #LaboratoriaPrzyszłości
Warsztaty wielkanocne w kl. III b
Święta wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. 22 marca w kl. III b odbyły się wyjątkowe zajęcia. Gościliśmy panią, która pokazała, jak wykonać pisanki inne niż w wszystkie. Tym razem jajeczka uczniowie ozdabiali techniką decoupage. Kolejnym etapem było wykonanie wielkanocnego stroika, co dało możliwość uczniom artystycznego i kreatywnego wykazania się. Z pewnością te przepiękne prace będą zdobiły wielkanocne stoły.
M. Kowalska
A oto, krótka fotorelacja.
1
Spotkanie z muzyką poważną
Dnia 25 marca odbyło się kolejne spotkanie z muzyką poważną. Uczniowie poznali nowe pojęcia muzyczne. Dyrygent, którego zadaniem jest kierowanie zespołem muzycznym podczas koncertów, orkiestrą dętą, symfoniczną. Do dyrygowania orkiestrą używa batuty – drewnianej cienkiej pałeczki, a ubrany jest w czarny frak. Dzieci z ogromną ochotą wcieliły się w role muzyków orkiestry dętej kierowanej przez dyrygenta. Spotkanie zakończył konkurs wiedzy o muzyce. 1 miejsce zajęła Martyna Lis z klasy 2a, 2 miejsce Ryszard Kowalczyk również z klasy 2 a, natomiast 3 miejsce Zlata Yefremova z klasy 2 b. Do zobaczenia na kolejnej lekcji muzycznej!
Konkurs piosenki "Na dobre i na złe"
Dnia 23.03.2024 w olsztyńskiej Auli im. Anny Wasilewskiej odbył się konkurs piosenki Na dobre i na złe, w którym to swe umiejętności wokalne zaprezentowały nasze uczennice z klasy IIIa. Iga Baluta i Iga Ćwik przeszły wstępne eliminacje online i dostały się do finału tego konkursu. Poziom konkursu był dosyć wysoki, spośród 157 zgłoszonych osób tylko 50 zaśpiewało w finale. Iga Baluta wyśpiewała wyróżnienie, dyplom i statuetkę, natomiast Iga Ćwik dyplom za udział i nagrodę pocieszenia. Serdecznie gratulujemy występów i życzymy dalszych sukcesów na scenie
"Oddech jest super, jest moją siłą”
Nasza szkoła w dniach 18-22 marca brała udział w Ogólnopolskim Tygodniu Uważności
"Oddech jest super, jest moją siłą”, którego głównym organizatorem jest Fundacja Uważność –
Uważność w edukacji. Kosmos i Kajo. W wydarzeniu udział brały chętne klasy oraz nauczyciele. Celem
tego przedsięwzięcia było promowanie uważności dla dzieci. Nauczyciele byli zachęcani do niestawiania ocen, niezadawania prac domowych oraz rezygnacji z kartkówek, sprawdzianów i odpowiedzi ustnych. W klasach 1-3 p. Dajana Kos i p. Ewelina Grymuza przeprowadziły z uczniami krótkie zajęcia dotyczące uważności. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w zabawach ruchowych oraz ćwiczeniach relaksacyjnych.8
Pierwszy dzień wiosny!
21 marca dzieci z klas 1-3 spędziły pierwszy dzień wiosny w sposób niezwykle kreatywny i edukacyjny, pełen zabawy i odkryć.
Rozpoczęliśmy dzień od ekscytującej aktywności - sensorycznego toru przeszkód. Dzieci miały okazję wykorzystać swoje zmysły, by pokonywać różnorodne przeszkody, co pozwoliło im nie tylko na rozwijanie zdolności motorycznych, ale także na odkrywanie nowych doznań zmysłowych.
Po takiej aktywności nadszedł czas na zasłużony odpoczynek i zdrowy posiłek. Dzieci miały okazję przygotować wiosenne kanapki, korzystając z różnorodnych warzyw i zieleniny, co nie tylko uczyło ich zdrowych nawyków żywieniowych.
Następnie przyszła pora na sianie rzeżuchy. Dzieci z wielkim zapałem zajęły się tym zadaniem, ucząc się o procesie wzrostu roślin i odpowiedzialności za pielęgnację małych sadzonek.
Później udaliśmy się do sali doświadczania świata, gdzie dzieci mogły eksperymentować, odkrywać i uczyć się poprzez interaktywne doświadczenia. Od eksperymentów z wodą po zabawy z magnesami, każde dziecko miało okazję poszerzyć swoją wiedzę i zrozumienie otaczającego świata.
Jednym z punktów były również odwiedziny w sali karaoke,tam pod czujnym okiem pani Ewy śpiewaliśmy najgorętszy hit sezonu
,, Jestem Twoją bajką".
Na koniec czekała na na dzieci kolejna fascynująca aktywność - malowanie ogromnego portretu Pani Wiosny. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pracowały nad stworzeniem wyjątkowego dzieła sztuki, wyrażając swoją wyobraźnię i radość z nadejścia wiosny.
Pierwszy dzień wiosny w klasach 1-3 okazał się niezwykle inspirujący i edukacyjny. Dzieci miały okazję nie tylko bawić się i eksplorować, ale także uczyć się poprzez praktyczne doświadczenia i interaktywne aktywności. Ten wspaniały dzień pełen był uśmiechów, radości i odkryć, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci naszych najmłodszych uczniów.
10
V Szkolny Przegląd Przedstawień Profilaktycznych
21 marca 2024 r. odbył się V Szkolny Przegląd Przedstawień Profilaktycznych pt. ,,Żyję aktywnie ,zdrowo i bezpiecznie ” dla klas IV - V i VI – VII. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Burmistrz Miasta Kętrzyn Pan Ryszard Niedziółka oraz Rada Rodziców . Uczniowie przygotowali ciekawe przedstawienia. Treść spektakli przedstawianych przez uczniów była związana z szeroko rozumianą problematyką uzależnień, przemocy rówieśniczej oraz promowały zdrowy styl życia.
W kategorii klas IV – V:
I miejsce zajęła klasa V a
(wychowawca Pani Dorota Malinowska).
II miejsce zajęła klasa IV a
( wychowawca Pani Joanna Widuto).
W kategorii klas VI – VII:
I miejsce zajęła klasa VI b
( wychowawca Pan Witold Jałoszewski).
II miejsce zajęła klasa VI a
(wychowawca Pani Dorota Arszułowicz).
Nagrodzone klasy otrzymały bony na dofinansowanie wycieczki klasowej i na wyjście integracyjne z okazji Dnia Dziecka.
Nagrody ufundował Burmistrz Miasta Kętrzyn przy współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Rada Rodziców. Dziękujemy!
Gratulujemy zwycięzcom!
8
Podziękowanie
21 marca Światowy Dzień Zespołu Downa - Dzień Kolorowej Skarpetki
Solidaryzujemy się z chorymi z Zespołem Downa. Celem jest podniesienie świadomości na temat
życia i potrzeb osób z trisomią. Dzień wiosny 21 marca nawiązuje do obecności u osób z Zespołem
Downa dodatkowego trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. Chcemy pokazać
akceptację i zrozumienie. Dajemy czytelny znak naszego zainteresowania i aprobaty. W naszej szkole
jest to święto radosne i wkładamy skarpetki nie do pary.Samorząd Uczniowski
5
Kangur Matematyczny
21 marca 2024 r. odbył się międzynarodowy konkurs Kangur Matematyczny. W naszej szkole do zmagań z królową nauk przystąpiło 55 uczniów. Rozwiązywali oni zadania w czterech kategoriach wiekowych - żaczek (kl. 2), maluch (kl.3 i 4), beniamin (kl.5 i 6) oraz kadet (kl.7 i 8). Każdy uczeń otrzymał upominek - układankę. Czekamy na wyniki.
Wiosenny piknik mundurowy
Wizyta w wielkanocnym kurniku.
19 marca klasy 1a i 2a odwiedziły Farmę Odkrywców w Konitach. Przygoda rozpoczęła się od twórczego zadania – wykonania jajka techniką decoupage. Sił do pracy dodały dzieciom pyszne gofry i ciepłe kakao. Kolejnym zadaniem było sprawdzenie, co dzieje się przed Wielkanocą w prawdziwym wiejskim kurniku. Tam zbierały jajka i wyściełały słomą kurze grzędy.
Po drodze do kurnika odwiedziły inne zwierzęta mieszkające na farmie. Zajrzały do krów emerytek, karmiły kozy i króliki. Warto wspomnieć o przyjaznych psach, które towarzyszyły uczniom podczas całej wizyty. Ognisko i pieczenie kiełbasek to była dobra chwila na ogrzanie i pokrzepienie.
Wata cukrowa - miły akcent, który zakończył wizytę na wsi. Jednak, by ją zjeść chętne dzieci musiały poszukać składników do niej w zbożu.
Uczniowie wyjeżdżali zadowoleni, że mogli poznać prawdziwe wiejskie gospodarstwo, obejrzeć niezbędne w nim maszyny oraz karmić i oglądać mieszkające tam zwierzęta.3
21 marca
Podsumowanie akcji "Podaj miłość" w naszej szkole. ❤️
Informujemy, że w akcji "Podaj miłość" w naszej szkole udało się zebrać kwotę❗️1642,42 zł ❗️oraz dużo karmy i przysmaków dla naszych czworonożnych przyjaciół. 🐕🦺Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tę akcję! Po raz kolejny udowodniliście, że macie wielkie serca! ❤️
Słodkie wypieki
Europejski Dzień Mózgu
18 marca obchodzimy Europejski Dzień Mózgu. To dobra okazja, aby przypomnieć jak ważną funkcję pełni ten organ i jakie znaczenie dla zachowania jego pełnej sprawności ma prowadzony przez nas styl życia. Klasy trzecie uczestniczyły w zajęciach warsztatowych pod nazwą ,,Radosny mózg pracuje lepiej”, które były doskonałą okazją do uzmysłowienia uczniom zależności między ruchem a procesami intelektualnymi. Wykorzystane podczas lekcji różne metody terapeutyczne tj.: EEG Biofeedback, terapia integracji sensorycznej, sensogimnastyka mózgu, pomogły zrozumieć, że ruch aktywizuje zarówno nasze ciało, jak i umysł, pomaga zwiększyć koncentrację na wykonywanych zadaniach, koordynację wzrokowo- ruchową, obniża poziom stresu, energetyzuje, pobudza do myślenia.
45
Szkoła przyjazna mózgowi ucznia
Od początku II półrocza nasza szkoła we współpracy z Didacto Polska - ogólnopolskie projekty językowe i szkolenia realizuje na zajęciach języka angielskiego w klasach 1 i 2 ogólnopolski program z zakresu neurodydaktyki pt. „Szkoła przyjazna mózgowi ucznia" .
Jednym z wyznaczników takich lekcji są rozgrzewki językowe, które wprowadzają nas w dobrą i przyjazną atmosferę, rozładowują napięcie, skupiają uwagę uczniów poprzez atrakcyjne, dynamiczne zadania i przygotowują do dalszych angażujących aktywności językowych.
Przed nami realizacja kolejnych wyzwań w drodze do uzyskania tytułu „Szkoły przyjaznej mózgowi ucznia".
Jadłospis
Archiwum Aktualności
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie