• Akcja "kolorowe kredki"

• Nasza szkoła zbiera  „KOLOROWE KREDKI” i pomaga chorym dzieciom.

Rozpoczynamy zbiórkę kredek (używanych, niekompletnych, częściowo zużytych i niepotrzebnych).

Przyłączamy się do akcji wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej w Wołominie, którzy pracują nad obróbką i segregacją zebranych kredek. Z pozyskanych materiałów szyją kolorowe piórniki, zapełniają je odrestaurowanymi kredkami i zawożą do szpitali, szkół przyszpitalnych i świetlic środowiskowych. Z kredek w gorszym stanie tworzą małe dzieła sztuki ( wisiory, kolczyki), które przekazywane są na różne akcje charytatywne.

Przynieś do biblioteki szkolnej kredki, których już nie potrzebujesz- drewniane lub świecowe.  Kredki nie muszą być nowe!

Kredki prosimy wrzucać do pojemnika, który znajduje się w bibliotece szkolnej!

Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w akcji!

Pamiętajmy – dobro powraca!

• Początek roku szkolnego 2021/2022

• 1 września o godzinie 9.00 odbył się apel inaugurujący nowy rok szkolny, na który - oprócz nauczycieli i uczniów - przybyli także goście: Sekretarz Urzędu Miasta Pani Halina Kuriata, Radna Rady Miejskiej w Kętrzynie Pani Zofia Waszkiewicz, przedstawiciele Rady Rodziców i Powiatowej Komendy Policji. Pani Sekretarz odczytała list od Burmistrza Miasta Kętrzyn Pana Ryszarda Niedziółki z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Pani Dyrektor Bożena Mickiewicz serdecznie powitała wszystkich uczniów, w szczególności pierwszoklasistów. W swoim przemówieniu przypomniała o zasadach bezpieczeństwa i życzyła sukcesów w nauce. Podziękowała również opiekunce szkolnego koła szachowego - pani Ewelinie Chałkowskiej-Dwulat oraz jej podopiecznym: Karolinie Gawerskiej, Mateuszowi Woźniakowi, Szymonowi Dunalskiemu, Filipowi Graczykowi, Jakubowi i Szymonowi Dubel za ich osiągnięcia w ostatnich miesiącach. Wręczyła im ufundowane przez Radę Rodziców plenerowe szachy.

Po apelu uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach. Wszystkim życzymy udanego roku szkolnego.