• Jak 1c radzi sobie z emocjami? Czyli „Moc słów” – III moduł Międzynarodowego Projektu Emocje!

     • Meldujemy, że zakończyliśmy III moduł „Moc Słów" Międzynarodowego projektu Emocje. Obejrzeliśmy 2 cudownie obrazujące temat filmy nt. życzliwości i poznaliśmy miasteczko, w którym dzielą się ciepłym i puchatym na zmianę z zimnym i kolczastym. Postanowiliśmy dbać o nasze ciepłe i puchate:). W trakcie zajęć, wykonaliśmy ćwiczenie z workiem dobrych słów. Do wora wrzucaliśmy te słowa, które według  dzieci są dobre, na zewnątrz, które do tych "puszystych" nie pasują. Odegraliśmy scenki, używając magicznych słów (proszę, przepraszam i dziękuję). Zobrazowaliśmy puchate słowa za pomocą aplikacji Quiver- to nasza ulubiona aplikacja. Nie zabrakło czasu nasze wspaniałe relaksacje, tym razem w tematyce zimowej. Pozwalają nam się odprężyć, odpocząć, zapomnieć na chwilę o zmartwieniach. Cudowne okazały się również zajęcia online z Panem Psychologiem na temat dokuczania a ich głównym bohaterem były postaci z naszych wspaniałych Super Zings. Podczas realizacji III modułu świetnie się bawiliśmy, byliśmy nastawieni na współpracę. Z niecierpliwością czekamy na dzień, w którym będziemy realizowali moduł IV.

     • Kangur matematyczny - informacja

     • Komitet Organizacyjny Konkursu Kangur Matematyczny, na wniosek organizatorów regionalnych konkursu, przesuwa termin konkursu na dzień 22 kwietnia 2021 r., godz. 9.00.

     • Lekturki spod chmurki - II moduł

     • Klasa 3a pod kierunkiem pani Małgorzaty Krupskiej i Joanny Widuto ukończyła II moduł projektu edukacyjnego  „Lekturki spod chmurki”.    Jak zwykle nie zabrakło emocji i wrażeń.  Dzieci przeczytały baśń „Królowa Śniegu” i uzupełniły swoje lekturniki. Wykonały EKO- bałwanki, wykorzystując słoiki, watę, bibułę i przyprawy. Zamieniły swoją salę lekcyjną w prawdziwie zimową krainę.  Dowiedziały się, czym grozi ocieplenie klimatu, co zrobić, aby pomóc swojej planecie.  Nie zabrakło zabaw na śniegu i eksperymentów.  Z niecierpliwością czekamy na kolejny moduł.                                         

     • Dzień Kobiet w I c

     • Kolejny raz przyszedł czas na rozłąkę…dlatego chłopcy z 1c postanowili zrobić koleżankom z klasy wspaniałe pożegnanie – Dzień Kobiet. Dzień ten jest zawsze doskonałą okazją, aby pokazać ile znaczą Kobiety w życiu każdego mężczyzny. Choć niekiedy trudno im się do tego przyznać, to jednak panowie zdają sobie sprawę z tego, że świat bez nich byłby smutny, nudny i nijaki. Dlatego dziś były serdeczne życzenia, słodki poczęstunek i sesja w foto budce. Wszystkim Kobietkom małym i dużym życzymy samych słonecznych dni.

      Chłopcy z klasy I c