Opłata za obiady - październik
Jadłospis
Dzień Papieski
Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie plastycznym:
- dla klas I-IV "Portret Jana Pawła II” - format pracy i technika dowolna;
- dla klas V- VIII “Opowiem Wam o Janie Pawle II” – Lapbook
Dzień Emotikona
19 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Emotikona.
Emotikony to proste znaki, obrazki dzięki którym można wyrazić swoje emocje, opisać sytuacje i określić przedmioty. Stosuje się je w treściach i rozmowach w Internecie oraz SMS-ach. Znaczek został użyty po raz pierwszy 40 lat temu przez profesora Scotta Fahlmana, amerykańskiego informatyka.
Z tej okazji w bibliotece szkolnej uczniowie wykonali własne emotikony oraz wzięli udział w konkursie „Jaki tytuł kryją emotikony?”. Zadaniem uczestników było odgadnięcie jak największej ilości tytułów książek, które zostały zaszyfrowane za pomocą emotikonów. W nagrodę każdy uczestnik otrzymał słodki upominek.
Ciekawe jak Wy sobie poradzicie z tym zadaniem? Miłej zabawy!
Rodzinne ognisko integracyjne
W minioną sobotę klasa VI b spotkała się w Kątach na rodzinnym ognisku integracyjnym. Na wszystkich czekały atrakcje: pieczenie kiełbasek, jazda konna, rzucanie podkową, bieg z przeszkodami (oponami), gry i zabawy. Pogoda dopisała. Czas upłynął w bardzo miłej atmosferze. Jak zwykle niezawodne okazały się panie z trójki klasowej rodziców, którym należą się ogromne podziękowania za zaangażowanie w przygotowania.
Jadłospis 19-23.09
"Wszystkie śmieci są nasze"
16 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Sprzątania Świata – Polska 2022 pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze”. Klasa VIII a sprzątała okolice rzeki Guber, pozostali uporządkowali tereny Osiedla Piastowskiego. Akcja jest praktyczną lekcją dbania o środowisko. Jej cel to inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.
VIII edycja Paraolimpiady
15 września w kętrzyńskiej hali MOSiR odbyła się VIII edycja Paraolimpiady pod hasłem ,,Sport to siła, to jest moc. Razem bądźmy więc co rok”. Organizatorem był kętrzyński Warsztat Terapii Zajęciowej. Ponad 200 uczestników z 13 ośrodków naszego województwa zmierzyło się w różnych konkurencjach.
Naszą szkołę reprezentowało dziesięcioro uczniów, którzy dzielnie rywalizowali z dużo starszymi uczestnikami. Najważniejszy tego dnia był uśmiech i dobra zabawa. Każdy z uczestników Paraolimpiady był zwycięzcą, bez względu na wynik.
W strefie medalowej uplasowaliśmy się na wysokiej pozycji zdobywając złoto, srebro i trzy brązowe medale. Dodatkowo każdy uczestnik otrzymał medal upamiętniający zmagania sportowe, a drużyna puchar, dyplom oraz nagrodę rzeczową.
Dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie, a kibicom za gorący doping.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok
Ze sportowym pozdrowieniem opiekunowie: p.Aneta, p.Natalia, p.Bartosz
27
Światowy Dzień Fizjoterapii
Z okazji Światowego Dnia Fizjoterapii specjaliści pracujący w naszej szkole - pani Aneta, pani Natalia i pan Bartosz - zorganizowali lekcję otwartą, podczas której przedstawili, jak ważne jest praktykowanie zasad higieny pracy i aktywnego wypoczynku. Zwrócili uwagę na zagrożenia będące konsekwencją współczesnego trybu życia, pozbawionego aktywności ruchowej na świeżym powietrzu. Przesiadując w szkolnych ławkach, przed komputerem, smartfonem narażamy się na powstawanie wad postawy i deformacji w obrębie aparatu ruchu.
Uczniowie kl. 3a uczestniczący w lekcji dowiedzieli się również o chorobach przewlekłych, wrodzonych bądź nabytych, które mają wpływ na ogólną sprawność psychofizyczną i jak należy postępować, aby poprawić sprawność ruchową. Podczas spotkania udzielono instruktażu, jak należy przybrać prawidłową pozycję za biurkiem, aby nie powielać złych nawyków powodujących powstawanie wad postawy ciała. Uczniowie zadawali wiele pytań dotyczących problemów zdrowotnych występujących w ich najbliższym otoczeniu.
Wady podstawy to bardzo poważny problem!
11
Jadłospis
Informacja dla rodziców na temat opieki profilaktyczno-zdrowotnej
Opieka pielęgniarska obejmuje:
- badania przesiewowe i przygotowanie do badania bilansowego lekarskiego dla dzieci podlegających temu badaniu w klasach I, III i VII
- klasa V podlega badaniu przesiewowemu, kierowane do lekarza będą dzieci wymagające takiego skierowania
(pomiary wzrastania i masy ciała, badanie ostrości wzroku, badanie w kierunku wykrywania zeza,, orientacyjna kontrola słuchu, badanie widzenia barw, pomiary ciśnienia tętniczego oraz interpretacja tych badań)
- profilaktyka fluorkowa zębów – 6 razy w ciągu roku szkolnego. Fluoryzacja zębów prowadzona jest w klasach od I do VI.
W związku z fluoryzacją proponuję zakup szczoteczek jednorazowych
cena 2 zł na cały rok szkolny, proszę o wpłatę na pierwszym zebraniu do wychowawcy.
W przypadku nie wyrażania zgody na zabiegi fluoryzacji w szkole - proszę o informację i nierobienie wpłaty.
Pierwsza fluoryzacja planowana jest od 3 do 7 października.
- zapobieganie chorobom zakaźnym: kontrole czystości, monitorowanie szczepień
- udzielanie pomocy przedlekarskiej, kontakt z rodzicami w przypadku zachorowania lub urazu
- oświata zdrowotna w zakresie higieny, zdrowego odżywiania, zdrowego stylu życia, zapobiegania chorobom zakaźnym
Proszę o informację jeśli dziecko wymaga szczególnej opieki ze względu na schorzenie lub przyjmuje leki na stałe
Rodzice, którzy chcą upoważnić do wglądu w dokumentację medyczną lub ewentualny jej odbiór inne osoby – proszeni są o kontakt z pielęgniarką.
Pielęgniarka szkolna
Ogłoszenie
Szachy start!
10 września odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym Kętrzyńska Liga Szachowa. Nasi uczniowie wypoczęci i pełni zapału stawili się punktualnie o 10.00 w kinie ,,Gwiazda’’. Wyniki niezwykle trudnych pojedynków przedstawiają się następująco:
Liga I
1 miejsce – Mateusz Woźniak
2 miejsce- Karolina Gawerska
4 miejsce- Szymon Dunalski
5 miejsce – Szymon Dubel
9 miejsce- Jakub Dubel
11 miejsce- Paweł Marcinkiewicz
16 miejsce- Marcel Boczulak
Liga II
1 miejsce – Maksymilian Jaskólski
4 miejsce- Kacper Trypucki
9 miejsce- Maciej Jaskulski
10 miejsce- Sambor Rymsza
W turnieju wzięło udział 41 zawodników. Poziom gry był bardzo wysoki. Po raz pierwszy nie było graczy z naszej szkoły w trzeciej lidze, ponieważ prawie wszyscy awansowali wyżej. Ta informacja bardzo nas cieszy.
8 września rozpoczęliśmy intensywną pracę z pierwszakami z klasy 1 C. Mamy nadzieję, że już za dwa - trzy miesiące pierwsi przedstawiciele klasy usportowionej wezmą udział w turnieju Kętrzyńskiej Ligi Szkolnej. Trzymajcie kciuki za najmłodszych!
Opiekun szachowego koła: Ewelina Chałkowska- Dwulat
7
Talenciaki
Uwaga!
Nasza szkoła bierze udział w akcji Lidl Polska - Szkoły Pełne Talentów.
Pomóżcie nam zbierać Talenciaki w szkole.
1. Zrób zakupy za 50zł (kupując w tym warzywo lub owoc).
2. Zebrane Talenciaki przekazuj szkole :
- w formie fizycznej (dziecko przynosi do szkoły i wrzuca do pudełka kupon - Talenciaka. Pudełka znajdują się w świetlicy szkolnej oraz bibliotece)
-lub w formie elektronicznej (skanując kod smartfonem na stronie lidl.pl/szkoly). Tam należy wybrać Szkołę Podstawową nr 5 w Kętrzynie
Na pewno robicie zakupy w Lidlu. Dzięki Waszemu zaangażowaniu możemy zdobyć świetne nagrody dla szkoły. Zachęcamy do udziału.
Kiermasz ciast
Ogłoszenie
Podróż w czasie klasy 5c.
7 września klasa 5c przeniosła się do epoki średniowiecza. Zwiedziliśmy kętrzyńską Basztę, gdzie mogliśmy zobaczyć, jak wyglądał dom z tej epoki. Dowiedzieliśmy się, jak żyli ówcześni ludzie, co jedli i pili, jak zdobywali pożywienie oraz jakie zagrożenia i niebezpieczeństwa na nich czyhały. Wiemy nawet, dlaczego nie używali widelców. Byliśmy też w Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego, gdzie obejrzeliśmy niesamowitą prezentację multimedialną dotyczącą powstania i historii naszego pięknego miasta. Następnie weszliśmy na wieżę widokową Bazyliki Św. Jerzego, skąd podziwialiśmy miasto z lotu ptaka. Na koniec - głodni i spragnieni dotarliśmy do Restauracji City na obfitą strawę. W menu nie znaleźliśmy jednak jadła z czasów średniowiecznych, więc zmuszeni byliśmy raczyć się tradycyjną pizzą i colą. Może to i lepiej, gdyż wiemy, że średniowieczne jedzenie nie należało do najsmaczniejszych. Opiekunami grupy byli: pan Mirosław Kopeć i pan Jacek Stankiewicz
19
Tygodniowie menu
Wyróżnienia w krajowych i międzynarodowych projektach eTwinning
Krajowa Odznaka Jakości (KOJ) przyznawana jest przez Krajowe Biuro Programu eTwinning za wyróżniające działania w naszym kraju. W roku szkolnym 2021/2022 zrealizowaliśmy dwa projekty, które zasłużyły na powyższą odznakę. Zachęcamy do nietuzinkowej propozycji na realizację podstawy programowej- praca metodą projektu.
Oto realizacja naszych projektów
Katarzyna Ciborska Agnieszka Gałęzowska z klasą 3c
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie