• OBÓZ WĘDROWNY - PIENINY SPISKIE

• Uczniowie naszej szkoły w dniach 26.06 – 08.07. 2022 wzięli udział w obozie wędrownym realizowanym na terenie Pienin Spiskich, pięknego pasma górskiego położonego nad Jeziorem Czorsztyńskim, w oparciu o sieć obiektów i miejsc noszących nazwę Ekomuzeum „Dziedziny Dunajca”. Uczestnicy obozu zapoznali się z wieloma przykładami dziedzictwa przyrodniczego, historycznego i kulturowego Pienin i Spisza oraz fragmentów Gorców i Podhala.  Młodzież wędrując szlakami wymienionych regionów poznała obiekty historyczne  związane z kulturą , tradycjami oraz miejsca cenne przyrodniczo a także sposoby wytwarzania lokalnych produktów. Uczestniczyła w warsztatach rękodzielniczych, artystycznych i kulinarnych. Wielu niezapomnianych wrażeń dostarczyły piesze wędrówki szlakami turystycznymi, którymi młodzież  podążała, poznając najpiękniejsze miejsca, historię oraz kulturę regionu. Uczestnicy obozu zdobyli na szczyty Trzech Koron, Wdżaru, Wysokiej i Durbaszki, Cisówki i Żaru. Zobaczyli najpiękniejsze miejsca, które wyczarowała natura. Region Pienin Spiskich swoimi pięknymi  krajobrazami motywował do wysiłku i aktywności fizycznej niezbędnej do prawidłowego rozwoju młodych ludzi.
            Składam serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom, bez których nie mógłbym zrealizować zaplanowanych działań. Nasi darczyńcy to: Burmistrz Miasta Kętrzyn, Pani Edyta i Firma MIX- PLUS, Singnify Poland Sp. z o.o w Kętrzynie, MST Sp.z o.o Sp.k. w Kętrzynie, Hurtownia budowlana Kwartet  - Kętrzyn, Hurtownia papiernicza Logos w Kętrzynie. Szczególne podziękowania kieruję do rodziców, za wsparcie, za miłe słowa i zaangażowanie w czasie przygotowań i realizacji obozu.

Andrzej Graczyk