Zarządzenia w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz w postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2022/2023 oraz kryteriów określających rekrutację do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Kętrzyn wraz z załącznikami
Aktualności
Harmonogram rekrutacji do klas pierwszych w roku szkolnym 2022/2023 oraz podania do pobrania
Kętrzyn solidarny z Ukrainą
Lutowe zmagania szachowe
Kętrzyńska Szachowa Liga Szkolna ruszyła pełną parą. Po prawie dwóch miesiącach przerwy rozpoczęliśmy kolejne wyzwanie z wielkim przytupem.
Naszą szkołę reprezentowało aż 17 graczy! Wyniki prezentują się następująco:
Liga I
Mateusz Woźniak- 1 miejsce
Karolina Gawerska- 3 miejsce
Szymon Dunalski- 4 miejsce
Ignacy Cwalina -5 miejsce
Szymon Dubel- 6 miejsce
Paweł Marcinkiewicz- 9 miejsce
Jakub Dubel- 10 miejsce
Marcel Boczulak – 13 miejsce
Liga II
Kacper Trypucki- 3 miejsce
Aleksandra Piechota- 4 miejsce
Szymon Woźniak- 7 miejsce
Michał Piechota- 10 miejsce
Liga III
Maciej Jaskulski- 1 miejsce
Karolina Dęby – 2 miejsce
Sambor Rymsza – 3 miejsce
Wiktor Lutarewicz- 5 miejsce
Kacper Czamlet- 11 miejsce
Po raz kolejny zostawiliśmy inne szkoły daleko w tyle. Nasi zawodnicy reprezentują wysoki poziom i znakomicie grają w szachy. Cieszymy się, że dołączają do nas nowi gracze z klas pierwszych i dzielnie walczą o każdy punkt. Jesteśmy drużyną z SP 5 i siejemy postrach wśród innych! Kolejne zmagania już w marcu a my zabieramy się do pracy! Trzymajcie kciuki a my Was nie zawiedziemy!
Ewelina Chałkowska- Dwulat
16
Międzynarodowy Dzień Organizacji Pozarządowych
27 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Organizacji Pozarządowych. Dzień ten symbolizuje realną i ważną dla samorządu pracę. Przedstawiciele Organizacji Pozarządowych (społecznicy) swoimi działaniami spełniają społeczną misję wkładając w to wysiłek, ogromną energię i zapał. Działając z uporem pokonują na swojej drodze wiele przeszkód.
W naszej szkolnej społeczności również działa stowarzyszenie ,, Sobotniki ”, które powstało z inicjatywy specjalistów działających w interesie dzieci mających specjalne potrzeby edukacyjne. Jeżeli są jeszcze uczniowie, którzy chcieliby dołączyć do nas, serdecznie zapraszamy.
Życzymy wszystkim Organizacjom Pozarządowym oraz osobom zaangażowanym w pracę w ich szeregach, aby kolejne działania były twórcze, skuteczne i efektywne.
Opiekunowie ,,Sobotników”
Tłusty Czwartek
W czwartek 24 lutego dzieci ze świetlicy szkolnej wraz z wychowawcami uroczyście pożegnały kończący się karnawał. Uczniowie zostali zapoznani z historią „Tłustego czwartku” i tradycjami karnawałowymi. Zosia przeczytała wiersz Władysława Broniewskiego pt. „Tłusty czwartek”. Były też zagadki o tematyce karnawałowej oraz zabawy ruchowe integrujące grupę np.”Pieczenie chrustu”, „Zapustne róże”. Następnie odbył się słodki poczęstunek – degustacja pieczonych w świetlicy ciasteczek - donutów. Uroczystość zakończyła zabawa przy muzyce. Było wiele uśmiechu i radości. Dzieci bawiły się świetnie. Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie finansowe, dzięki któremu mogliśmy zrealizować zajęcia kulinarne.
Nauczyciele świetlicy
4
Obiady - marzec
Konkurs biblioteczny
Walentynkowy Kiermasz Słodkości
Dzieci przyniosły pyszne babeczki, ciasteczka i naleśniki, które wystawiły i sprzedawały z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Kiermaszowi towarzyszyła miła atmosfera. Kwota ze sprzedaży słodkości zasili działalność Samorządu Uczniowskiego.
Serdeczne podziękowania i moc całusków za zaangażowanie dla rodziców i wychowawców przesyła Samorząd Uczniowski i opiekunowie Ewa L. i Marzena P-H.
8
Jeśli nie walentynki, to co? - Klasowy Dzień Przyjaźni
Nasz pomysł na walentynki to Klasowy Dzień Przyjaźni. Pokonywaliśmy kolejne stacje, gdzie czekały na nas różne zadania ( domino z kodami Qr, dobble, bingo, kodowanie, gra planszowa). Pracowaliśmy w 4 drużynach (życzliwa, sympatyczna, przyjazna, koleżeńska), aby lepiej się poznać i uczyć pracy grupowej. Na koniec otworzyliśmy walentynkową pocztę. Z magicznego pudła wysypało się mnóstwo kartek z życzeniami. Zajadając słodkości, czytaliśmy wierszyki i piękne życzenia. Klasowy Dzień przyjaźni wpisze się na stałe w kalendarz imprez naszej klasy.
Klasa 2c
Plan lekcji na II półrocze
W zakładce plan lekcji opublikowano rozkład zajęć na II półrocze.
Randka w ciemno z książką
Z okazji walentynek w bibliotece szkolnej już po raz trzeci przygotowana została niespodzianka dla małych czytelników – „Randka w ciemno…z książką”. Akcja miała na celu propagowanie czytelnictwa i nowości książkowych dla dzieci. Książki zapakowane były w kolorowy papier, ozdobione serduszkami. Chętni uczniowie mogli „w ciemno” wypożyczyć książkę, aby umilić sobie czas spędzany w domu.
Uczniom, którzy udali się na randkę z książką, życzymy przyjemnych chwil, mamy nadzieję, że randki były udane.
Walentynki to świetna okazja, by zakochać się w czytaniu!
1
Memory Master - wyniki
Z ogromną przyjemnością przedstawiamy wyniki XV edycji ogólnopolskiego konkursu leksykalnego z języka angielskiego Memory Master.
Klasy IV
Malwina Krzykanowska (4c) - 91 pkt - laureat II stopnia
Klasy V
Krystian Chmielewski (5b) - 88pkt- wyróżnienie
Weronika Kowalewska (5a) - 85pkt-wyróżnienie
Klasy VI
Nadia Kościńska (6a) - 87pkt - wyróżnienie
Klasy VII
Ignacy Cwalina (7b) - 93pkt - laureat III stopnia
Katarzyna Deszczyńska (7a) - 87pkt - wyróżnienie
Klasy VIII
Izabela Zborowska (8d) - 97pkt -laureat II stopnia
Amelia Wieliczko (8b) - 97 pkt - laureat II stopnia
Antoni Jowsa (8a) - 95pkt - laureat II stopnia
Karolina Ciunel (8b) - 95pkt - laureat II stopnia
Zuzanna Skórka (8b) - 94pkt - laureat III stopnia
Bartłomiej Ciunel (8a) - 92pkt-laureat III stopnia
Agnieszka Domurad (8d) - 90pkt - laureat III stopnia
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za reprezentowanie naszej szkoły.(Rozdanie dyplomów nastąpi po powrocie wszystkich klas do szkoły).
Nauczyciele języka angielskiego
Obiady - luty
8 luty - Dzień Bezpiecznego Internetu
Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu przypada 8 lutego i jest obchodzony w większości placówek oświatowych w Europie. Od początków pandemii coraz więcej czasu spędzamy przed ekranami. Badania nad higieną cyfrową, wykazały, że w okresach nauki zdalnej polskie dzieci korzystają z internetu średnio „6 godzin lub więcej” dziennie. Co trzecie z nich poświęca na media tyle samo czasu w tygodniu, jak i w weekendy.
Dlatego, jak nigdy wcześniej, rodzice muszą trzymać rękę na pulsie i zadbać o bezpieczeństwo i równowagę w korzystaniu z elektroniki przez ich pociechy.
Tylko, jak zabrać się za to w zabieganej codzienności pełnej obowiązków?
Dobrze jest zacząć od wprowadzenia domowych zasad ekranowych. Zapoznaj się z rekomendowanymi limitami konsumpcji mediów w zależności od wieku i sprawdź, na ile już się do nich stosujecie. Porozmawiaj z dzieckiem na temat higieny cyfrowej i wyjaśnij rzeczowo, dlaczego ważne jest, by wolny czas wypełniały różnorodne aktywności, w tym: ruch na świeżym powietrzu, zabawy z rówieśnikami i rozwijanie zainteresowań.
Określcie wspólnie pory dnia wolne od mediów cyfrowych. Traktuj pociechę jak równoważnego partnera w rozmowie – wysłuchaj, co ma do powiedzenia. Dziecko, które wie, że jego zdanie zostało uwzględnione, będzie w większym stopniu przestrzegać wspólnych ustaleń.
Szczegółowe rekomendacje i zalecenia dotyczące rodzinnych zasad ekranowych można znaleźć w ulotce oraz artykule „Domowa edukacja medialna”.
Półzimowisko – podsumowanie II tygodnia
Drugi tydzień półzimowiska za nami. Pierwszy dzień drugiego tygodnia ferii rozpoczęliśmy bajkowo i kolorowo. Uczestniczyliśmy w teatrzyku kamihibai, bajka pt.: „Diabeł i jego trzy złote włosy” w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. W. Kętrzyńskiego w czytelni dla dzieci i młodzieży. Dzieci z ogromną przyjemnością udzielały swoich głosów podczas czytania.
Następnie wspólnie przystąpiliśmy do lepienia z modeliny postaci z bajek. Frajdy było co niemiara, a dzieci wykazały się kreatywnością i pomysłowością bajkową.
Kolejna niespodzianka, która czekała na nas w kętrzyńskim muzeum to makieta multimedialna. Uczestnicy dowiedzieli się o historii założenia miasta Rastenburg, obecnie Kętrzyn. Następną formą prezentacji było wyświetlenie prezentacji na temat: Higiena i zdrowie.
Podczas kolejnego dnia zimowiska mieliśmy wielką przyjemność gościć w Konsulacie św. Mikołaja. Na samym wejściu powitał nas ELF, który przygotował dzieciom moc atrakcji w formie warsztatów i wiele niespodzianek nie tylko rzeczowych, ale również w formie zabaw, zwiedzania. Niezwykłą atrakcją dla dzieci była możliwość gościnności w komnacie Królowej śniegu i św. Mikołaja. Zabawie i frajdy dziecięcej nie było końca.
W środę wszystkie grupy wspólnie ze swoimi wychowawcami miały możliwość wykonania PINIATY. Poprzez udzielenie dzieciom szybkiej instrukcji na samodzielne zrobienie w oczach i wyobraźni dzieci okazało się łatwe. Zajęcia były fajną i ciekawą formą w kierunku kreatywności, jak i zapewniły trochę ruchu, emocji i niespodzianek.
Niezwykłym i niezapomnianym punktem półzimowiska było wyjście na zajęcia taneczne zorganizowane przez KCK. W rytm muzyki hip-hop. Wszystkie dzieciaki dynamicznie i żywiołowo weszły w rytm układu i choreografii zaprezentowany przez Panią Dominikę.
W ostatnim dniu drugiego tygodnia ferii wybraliśmy się na seans filmowy pt.: „O czym dzisiaj marzą zwierzęta” do kina Gwiazda w Kętrzynie. Zwierzęta w roli superbohaterów zabrały dzieci w świat bajkowy, pełen fantazji i niezapomnianych przygód.
Po powrocie do szkoły nastąpiło podsumowanie półzimowiska. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, dyplom za udział oraz wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie.
13
Nauczanie zdalne
Rozpoczynamy II półrocze roku szkolnego 2021/2022.
Zgodnie z rozporządzeniem MEiN w dniach 7 - 28 lutego uczniowie klas V-VIII przechodzą na naukę zdalną.
Klasy I-IV - nauczanie stacjonarne.