• Lutowe zmagania szachowe

     •  

            Kętrzyńska  Szachowa Liga Szkolna ruszyła pełną parą. Po prawie dwóch miesiącach przerwy rozpoczęliśmy kolejne wyzwanie z wielkim przytupem.

      Naszą szkołę reprezentowało aż 17 graczy! Wyniki prezentują się następująco:

       

      Liga I

      Mateusz Woźniak- 1 miejsce

      Karolina Gawerska- 3 miejsce

      Szymon Dunalski- 4 miejsce

      Ignacy Cwalina -5 miejsce

      Szymon Dubel- 6 miejsce

      Paweł Marcinkiewicz- 9 miejsce

      Jakub Dubel- 10 miejsce

      Marcel Boczulak – 13 miejsce

      Liga II 

      Kacper Trypucki- 3 miejsce

      Aleksandra Piechota- 4 miejsce

      Szymon Woźniak- 7 miejsce

      Michał Piechota- 10 miejsce

      Liga III

      Maciej Jaskulski- 1 miejsce

      Karolina Dęby – 2 miejsce

      Sambor Rymsza – 3 miejsce

      Wiktor Lutarewicz- 5 miejsce

      Kacper Czamlet- 11 miejsce

       

      Po raz kolejny zostawiliśmy inne szkoły daleko w tyle.  Nasi zawodnicy reprezentują wysoki poziom i znakomicie grają w szachy. Cieszymy się, że dołączają do nas nowi gracze z klas pierwszych i dzielnie walczą o każdy punkt. Jesteśmy drużyną z SP 5 i siejemy postrach wśród innych! Kolejne zmagania już w marcu a my zabieramy się do pracy! Trzymajcie kciuki a my Was nie zawiedziemy!

      Ewelina Chałkowska- Dwulat

     • Międzynarodowy Dzień Organizacji Pozarządowych

     • 27 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Organizacji Pozarządowych. Dzień ten symbolizuje realną i ważną dla samorządu pracę. Przedstawiciele Organizacji Pozarządowych (społecznicy) swoimi działaniami spełniają społeczną misję wkładając w to wysiłek, ogromną energię i zapał. Działając z uporem pokonują na swojej drodze wiele przeszkód.

      W naszej szkolnej społeczności również  działa stowarzyszenie ,, Sobotniki ”, które powstało z inicjatywy specjalistów działających w interesie dzieci mających specjalne potrzeby edukacyjne. Jeżeli są jeszcze uczniowie, którzy chcieliby dołączyć do nas, serdecznie zapraszamy.

       Życzymy wszystkim Organizacjom Pozarządowym oraz osobom zaangażowanym w pracę w ich szeregach, aby kolejne działania były  twórcze, skuteczne i efektywne. 

                                   Opiekunowie ,,Sobotników”

     • Tłusty Czwartek

     • W czwartek 24 lutego  dzieci ze świetlicy szkolnej wraz z wychowawcami uroczyście pożegnały kończący się karnawał. Uczniowie zostali zapoznani z historią „Tłustego czwartku” i tradycjami karnawałowymi. Zosia przeczytała wiersz Władysława Broniewskiego pt. „Tłusty czwartek”. Były też zagadki o tematyce karnawałowej oraz zabawy ruchowe integrujące grupę np.”Pieczenie chrustu”, „Zapustne róże”. Następnie odbył się słodki poczęstunek – degustacja pieczonych w świetlicy ciasteczek -  donutów. Uroczystość zakończyła zabawa przy muzyce. Było wiele uśmiechu i radości. Dzieci bawiły się świetnie. Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie finansowe, dzięki któremu mogliśmy zrealizować zajęcia kulinarne.

                                                                           Nauczyciele świetlicy

     • Walentynkowy Kiermasz Słodkości

     • Dzieci przyniosły pyszne babeczki, ciasteczka i naleśniki, które wystawiły i sprzedawały z zachowaniem reżimu sanitarnego.

      Kiermaszowi towarzyszyła miła atmosfera. Kwota ze sprzedaży słodkości zasili działalność Samorządu Uczniowskiego.

      Serdeczne podziękowania i moc całusków za zaangażowanie dla rodziców i wychowawców przesyła Samorząd Uczniowski i opiekunowie Ewa L. i Marzena P-H.

     • Jeśli nie walentynki, to co? - Klasowy Dzień Przyjaźni

     • Nasz pomysł na walentynki to Klasowy Dzień Przyjaźni. Pokonywaliśmy kolejne stacje, gdzie czekały na nas różne zadania ( domino z kodami Qr, dobble, bingo, kodowanie, gra planszowa). Pracowaliśmy w 4 drużynach (życzliwa, sympatyczna, przyjazna, koleżeńska), aby lepiej się poznać i uczyć pracy grupowej.  Na koniec otworzyliśmy walentynkową pocztę. Z magicznego pudła wysypało się mnóstwo kartek z życzeniami. Zajadając słodkości, czytaliśmy wierszyki i piękne życzenia. Klasowy Dzień przyjaźni wpisze się na stałe w kalendarz imprez naszej klasy.

                                   Klasa 2c

       

     • Randka w ciemno z książką

     • Z okazji walentynek w bibliotece szkolnej już po raz trzeci przygotowana została niespodzianka dla małych czytelników – „Randka w ciemno…z książką”. Akcja miała na celu propagowanie czytelnictwa i nowości książkowych dla dzieci. Książki zapakowane były w kolorowy papier, ozdobione serduszkami. Chętni uczniowie mogli „w ciemno” wypożyczyć książkę, aby umilić sobie czas spędzany w domu.

      Uczniom, którzy udali się na randkę z książką, życzymy przyjemnych chwil, mamy nadzieję, że randki były udane.

      Walentynki to świetna okazja, by zakochać się w czytaniu!

     • Memory Master - wyniki

     •   Z ogromną przyjemnością przedstawiamy wyniki XV edycji ogólnopolskiego konkursu leksykalnego z języka angielskiego Memory Master.

      Klasy IV

      Malwina Krzykanowska (4c) -  91 pkt - laureat II stopnia

      Klasy V

      Krystian Chmielewski (5b) - 88pkt- wyróżnienie       

      Weronika Kowalewska (5a) - 85pkt-wyróżnienie

      Klasy VI

      Nadia Kościńska (6a) - 87pkt - wyróżnienie

      Klasy VII

      Ignacy Cwalina (7b) - 93pkt - laureat III stopnia      

      Katarzyna Deszczyńska (7a) - 87pkt - wyróżnienie

      Klasy VIII

      Izabela Zborowska (8d) - 97pkt -laureat II stopnia 

      Amelia Wieliczko (8b) - 97 pkt - laureat II stopnia

      Antoni Jowsa (8a) - 95pkt - laureat II stopnia    

      Karolina Ciunel (8b) - 95pkt - laureat II stopnia

      Zuzanna Skórka (8b) - 94pkt - laureat III stopnia

      Bartłomiej Ciunel (8a) - 92pkt-laureat III stopnia

      Agnieszka Domurad (8d) -  90pkt - laureat III stopnia

      Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu  za reprezentowanie naszej szkoły.(Rozdanie dyplomów nastąpi po powrocie  wszystkich klas do szkoły).                 

      Nauczyciele języka angielskiego

     • 8 luty - Dzień Bezpiecznego Internetu

     • Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu przypada 8 lutego i jest obchodzony w większości placówek oświatowych w Europie. Od początków pandemii coraz więcej czasu spędzamy przed ekranami. Badania nad higieną cyfrową, wykazały, że w okresach nauki zdalnej polskie dzieci korzystają z internetu średnio „6 godzin lub więcej” dziennie. Co trzecie z nich poświęca na media tyle samo czasu w tygodniu, jak i w weekendy.

      Dlatego, jak nigdy wcześniej, rodzice muszą trzymać rękę na pulsie i zadbać o bezpieczeństwo i równowagę w korzystaniu z elektroniki przez ich pociechy.

      Tylko, jak zabrać się za to w zabieganej codzienności pełnej obowiązków?

      Dobrze jest zacząć od wprowadzenia domowych zasad ekranowych. Zapoznaj się z rekomendowanymi limitami konsumpcji mediów w zależności od wieku i sprawdź, na ile już się do nich stosujecie. Porozmawiaj z dzieckiem na temat higieny cyfrowej i wyjaśnij rzeczowo, dlaczego ważne jest, by wolny czas wypełniały różnorodne aktywności, w tym: ruch na świeżym powietrzu, zabawy z rówieśnikami i rozwijanie zainteresowań.

      Określcie wspólnie pory dnia wolne od mediów cyfrowych. Traktuj pociechę jak równoważnego partnera w rozmowie – wysłuchaj, co ma do powiedzenia. Dziecko, które wie, że jego zdanie zostało uwzględnione, będzie w większym stopniu przestrzegać wspólnych ustaleń.

      Szczegółowe rekomendacje i zalecenia dotyczące rodzinnych zasad ekranowych można znaleźć w ulotce oraz artykule „Domowa edukacja medialna”.

     • Półzimowisko – podsumowanie II tygodnia

     •          Drugi tydzień półzimowiska za nami. Pierwszy dzień drugiego tygodnia ferii rozpoczęliśmy bajkowo i kolorowo. Uczestniczyliśmy w teatrzyku kamihibai, bajka pt.: „Diabeł i jego trzy złote włosy” w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. W. Kętrzyńskiego w czytelni dla dzieci i młodzieży.  Dzieci z ogromną przyjemnością udzielały swoich głosów podczas czytania.

      Następnie wspólnie przystąpiliśmy do lepienia z modeliny postaci z bajek. Frajdy było co niemiara, a dzieci wykazały się kreatywnością i pomysłowością bajkową.

               Kolejna niespodzianka, która czekała na nas w kętrzyńskim muzeum to makieta multimedialna. Uczestnicy dowiedzieli się o historii założenia miasta Rastenburg, obecnie Kętrzyn. Następną formą prezentacji było wyświetlenie prezentacji na temat: Higiena i zdrowie.

               Podczas kolejnego dnia zimowiska mieliśmy wielką przyjemność gościć w Konsulacie św. Mikołaja. Na samym wejściu powitał nas ELF, który przygotował dzieciom moc atrakcji w formie warsztatów  i wiele niespodzianek nie tylko rzeczowych, ale również w formie zabaw, zwiedzania. Niezwykłą atrakcją dla dzieci była możliwość gościnności w  komnacie Królowej śniegu i św. Mikołaja. Zabawie i frajdy dziecięcej nie było końca.

               W środę wszystkie grupy wspólnie ze swoimi wychowawcami miały możliwość wykonania PINIATY. Poprzez udzielenie dzieciom szybkiej instrukcji na samodzielne zrobienie w oczach i wyobraźni dzieci okazało się łatwe. Zajęcia były fajną i ciekawą formą w kierunku kreatywności, jak i zapewniły trochę ruchu, emocji i niespodzianek.

               Niezwykłym i niezapomnianym punktem półzimowiska było wyjście na zajęcia taneczne zorganizowane przez KCK. W rytm muzyki hip-hop. Wszystkie dzieciaki dynamicznie i żywiołowo weszły w rytm układu i choreografii zaprezentowany przez Panią Dominikę.

               W ostatnim dniu drugiego tygodnia ferii wybraliśmy się na seans filmowy pt.: „O czym dzisiaj marzą zwierzęta” do kina Gwiazda w Kętrzynie. Zwierzęta w roli superbohaterów zabrały dzieci w świat bajkowy, pełen fantazji i niezapomnianych przygód.

      Po powrocie do szkoły nastąpiło podsumowanie półzimowiska. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, dyplom za udział oraz wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie.

     • Nauczanie zdalne

     • Rozpoczynamy II półrocze roku szkolnego 2021/2022.

      Zgodnie z rozporządzeniem MEiN w dniach 7 - 28 lutego uczniowie klas V-VIII przechodzą na naukę zdalną.

      Klasy I-IV  -  nauczanie stacjonarne.