• ORSZAK TRZECH KRÓLI

   to: przywracanie tradycji
   to: największe Jasełka na świecie
   to: działania edukacyjne i kulturalne
   to: oddolne inicjatywy lokalne
   to: efekt działania zwykłych ludzi
   to: "Kolos, który co roku budzi się 6 stycznia"
  • Zebrania z Rodzicami odbędą się 12 grudnia 2018r. (środa):


   Szkoła Podstawowa

   klasy I - III o godz. 16:00
   klasy IV - VI o godz. 16:20
   klasy VII - VIII o godz. 16:40
  • 9 listopada nasza szkoła przybrała biało-czerwone barwy. Z okazji 100.rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości punktualnie o godzinie 11.11 w dużej hali MOSiR uczniowie i nauczyciele utworzyli „żywą flagę” i odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.
  • 13 października odbyła się pierwsza w roku szkolnym 2018/2019 Szachowa Liga Szkolna. Zawodnicy z naszej szkoły z wielkim zaangażowaniem i radością przystąpili do gry. W turnieju swój debiut miało kilku uczniów z klas drugich. Ich występ przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Każdy wytrwał 6 rund i udowodnił, że chce należeć do naszej szachowej rodziny.
  • We know how to do it

  • The man does not love kids because they are his own but he shall love them due to their affection that arises in education.
  • Aktualności

     • Światowy Dzień Walki z Depresją

      23 lutego 2024 roku z okazji Światowego Dnia Walki z Depresją uczniowie klasy VII b wzięli udział w lekcji otwartej "Nastoletnia depresja - przyczyny, objawy, wsparcie w chorobie", prowadzonej przez Ewelinę Grymuzę, Dajanę Kos oraz Agatę Zabłocką. W zajęciach uczestniczył również doradca metodyczny pani Aneta Dunaj. Celem przeprowadzonej lekcji było wyjaśnienie tego, czym jest depresja, zapoznanie z przyczynami i objawami choroby oraz uświadomienie, w jaki sposób można poradzić sobie z depresją i uzyskać pomoc.

     • Konkurs Recytatorski dla klas IV-VIII

      23 lutego odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski dla klas IV-VIII, w którym udział wzięło siedemnaścioro uczniów. Wśród prezentowanych utworów przeważały wiersze Jana Brzechwy i Doroty Gellner. W jury zasiadły panie: Bożena Mickiewicz, Natalia Król i Joanna Widuto. Wybór laureatów nie był łatwy, gdyż wszyscy uczestnicy prezentowali wysoki poziom. Do drugiego etapu Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się 6 marca w Kętrzyńskim Centrum Kultury zakwalifikowali się:Paweł Marcinkiewicz kl.5cWiktoria Gałkowska kl. 5aZuzanna Rynkowska kl. 7bNatasza Staruk kl. 8aZwycięzcom gratulujemy!Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

     • Tydzień kolorów – zielony

      23.02.2024r. w naszej szkole dominował kolor zielony. To ostatni dzień Tygodnia Kolorów. Zielony to kolor nadziei, na przykład na lepsze oceny czy zachowanie. W tym dniu należało podnieść siły życiowe oraz wzmocnić harmonię z naturą. Klasy zaopatrzone w koniczynki dostały więcej punktów, bo wiadomo, że to znak szczęścia.

     • Tydzień kolorów - żółty

      Następnym kolorem, który opanował korytarze naszej szkoł był kolor słońca. Na czwartek 22 lutego przewidziano przebranie się w kolor żółty co sprawiło, że było jeszcze bardziej wesoło. Znaczenie tego koloru jest jasne – radość, szczęście i życie.

      Kolor żółty kojarzy się z ciepłem, latem i wakacjami bo żółte są przecież słońce i piasek. Kolor ten przywołuje również wiele pozytywnych emocji, jak radość, śmiech zabawa, optymizm czy wypoczynek. Kolor żółty powoduje, że szybciej zapamiętujemy informacje.

     • "Podaj miłość"

      Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do tej akcji! Każdego dnia wolontariusze odwiedzą klasy - zachęcamy do wrzucania symbolicznej złotówki!Można też przynosić karmę dla czworonożnych przyjaciół - miejsce zbiórki to sala 206 - gabinet pedagoga specjalnego.Liczymy na przyłączenie się do tej akcji nauczycieli - dajmy przykład uczniom, jak należy troszczyć się o nasze psinki!

     • Tydzień kolorów - niebieski

      W środę na korytarzach i w klasach zrobiło się niebiesko. Na głowach dzieci i dorosłych zobaczyliśmy również śmieszne fryzury. Dzięki temu na twarzach pojawiło się więcej uśmiechów.

      W języku polskim nazwa koloru pochodzi od nieba, początkowo w znaczeniu religijnym — Domu Bożego. Dlatego jasne odcienie niebieskiego nieodłącznie są związane z religijnością i uduchowieniem. Niezależnie od warunków kulturowych, niebieski kolor wzbudza uczucia pozytywne.

     • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

      21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji nauczyciele języka polskiego zorganizowali konkurs dla uczniów klas VII-VIII. Śmiałkowie rozwiązywali test, który nie sprawdzał typowej szkolnej wiedzy, lecz umiejętność posługiwania się poprawną polszczyzną na co dzień. Uczestnicy zgodnie uznali zadania konkursowe za trudne, co tylko potwierdza tezę, że język polski nie należy do najłatwiejszych.

     • Tydzień kolorów

      We wtorek na szkolnych korytarzach mogliśmy zobaczyć dzieci i nauczycieli ubranych na fioletowo z krawatami na szyjach. Fioletowy to kolor bogów, królów i mistyki. Jest to kolor głębokiej refleksji, duchowości i luksusu.

      Samorząd Uczniowski

  • Partnerzy

  • Zobacz naszą szkołę

   Rekrutacja 2024/2025

    

   Tłumaczenie na polski język migowy informacji o Szkole Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" w Kętrzynie.

    

   Szkoła Podstawowa Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" w Kętrzynie jest szkołą publiczną zapewniającą bezpłatne nauczanie. Szkoła prowadzi działalność w zakresie edukacji na poziomie szkoły podstawowej.  Szkoła umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego niezbędnych do uzyskania świadectwa ukończenia szkoły podstawowej.

    

   Szkoła Podstawowa Nr 5 mieści się przy ul. Kazimierza Wielkiego 12, 11-400 Kętrzyn.

   Kontakt do szkoły:

   tel. 89 751 81 71

   adres e-mail: sp5@pro.onet.pl

    

  • Godziny dzwonków

   Wtorek 27.02.2024
  • Kalendarz

    brak danych
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" w Kętrzynie, ul. Kazimierza Wielkiego 12
   • 89 751 81 71
   • 11-400 Kętrzyn, ul. Kazimierza Wielkiego 12 Poland
  • Logowanie

 • Realizując obowiązek artykułu 11 ustawy o Ochronie Danych Osobowych z dnia 10 maja 2018 (dz. u. poz. 1000), informujemy iż, Inspektorem Ochrony danych jest Pan Rafał Andrzejewski, z którym kontakt możliwy jest za pośrednictwem emaila: :  iod.r.andrzejewski@szkoleniaprawnicze.com.pl nr tel.: 504 976 690