• Aktualności

     • Kętrzyn czyta...Pięknie!

      7 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kętrzynie odbył się konkurs "Kętrzyn czyta...Pięknie!". Uczniowie naszej szkoły znaleźli się w gronie laureatów.
      Agata Lis z klasy IV b zajęła III miejsce w kategorii IV-VI, Agata Trafarska z klasy VIII c – II miejsce, a Natasza Staruk z klasy VII a - III miejsce (obie dziewczynki w kategorii VII-VIII). Serdecznie gratulujemy!

     • Dla Jasia

      W dniach 1 i 2 czerwca w naszej szkole został zorganizowany charytatywny kiermasz gofrów i popcornu dla Jasia z Kętrzyna. Udało nam się zebrać 1737zł.

      Dziękujemy wszystkim zaangażowanym!

      Szkolne Koło Wolontariusza

     • Warmia i Mazury czytają, o czyste powietrze dbają

      Nasza szkoła wzięła udział w wojewódzkiej akcji czytelniczej „Warmia i Mazury czytają, o czyste powietrze dbają”, realizowanej w ramach projektu „Wspólnie zadbajmy o czyste powietrze Warmii i Mazur.”

      Nauczyciele biblioteki podjęli się zadania edukacji ekologicznej najmłodszych w zakresie wiedzy o sposobach i celach dbania o jakość i czystość powietrza. W związku z tym na terenie szkoły zorganizowano akcję czytelniczą, podczas której czytano książki na temat ochrony czystości powietrza. Akcja czytania oraz związane z nią różnorodne aktywności o tematyce ekologicznej została sfilmowana. Dzięki temu cała społeczność szkolna ma możliwość obejrzenia relacji z wydarzenia i tym samym zapoznania się z potrzebą ochrony środowiska, w tym dbałością o czystość powietrza.

     • Dla Gabrysi

      1 czerwca był wyjątkowym dniem dla naszej szkoły. Oprócz tego, iż świętowaliśmy Dzień Dziecka Pani Dyrektor wraz z przedstawicielami Szkolnego Klubu Wolontariusza uroczyście przekazała naszej uczennicy Gabrysi pieniądze zebrane podczas kilku akcji charytatywnych. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły, bo dzięki Wam udało się łącznie zebrać 6750 zł, które będą przeznaczone na leczenie dziewczynki.

     • Dzień Dziecka

      Z okazji Dnia Dziecka w naszej szkole odbyło się wiele zajęć o charakterze opiekuńczo-wychowawczym. Były pikniki, ogniska, wyjścia do skateparku, zawody sportowe, podchody, zajęcia na pływalni, oglądanie przedstawień teatralnych i filmów oraz wiele, wiele innych atrakcji.

      Rada Rodziców ufundowała uczniom pyszne lody.

     • Podsumowanie konkursów przedmiotowych

      W tym roku szkolnym 4 uczniów zdobyło w sumie 6 najwyższych tytułów w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Olsztynie.Podwójną laureatką została Aleksandra Cycan (uczennica klasy 8C) z fizyki (przygotowywała pani Joanna Czerniakowska) oraz z biologii (przygotowywała pani Dorota Gryta). Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych są przyjmowani w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej, otrzymują też celującą roczną ocenę klasyfikacyjną z danego przedmiotu.Tytuł finalisty zdobyło 3 uczniów:- Ignacy Cwalina (uczeń klasy 8B) z matematyki (przygotowywała pani Katarzyna Puczel) oraz z języka angielskiego (przygotowywał pan Jacek Stankiewicz),- Amelia Nałysnyk (uczennica klasy 8B) z fizyki (przygotowywała pani Joanna Czerniakowska),- Katarzyna Deszczyńska (uczennica klasy 8A) z języka angielskiego (przygotowywała pani Sylwia R

     • Podsumowanie Kampanii Rowerowy Maj 2023

      Przez siedemnaście dni maja przy sprzyjającej pogodzie- 180 uczniów i 5 nauczycieli z naszej szkoły rywalizowało o miano najaktywniejszych uczestników kampanii.

      Rowerowy Maj poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji popularyzuje rower, hulajnogę, deskorolkę i rolki jako środek transportu do szkoły ucząc dobrych i zdrowych nawyków. W kampanię zaangażowani byli uczniowie, nauczyciele, rodzice i opiekunowie. Dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do akcji z nadzieją na jeszcze większą frekwencję w kolejnych edycjach.

  • Partnerzy

  • Zobacz naszą szkołę

   Rekrutacja 2023/2024

    

   Nabór do szkół
   ponadpodstawowych 2023/2024

    

   Tłumaczenie na polski język migowy informacji o Szkole Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" w Kętrzynie.

    

   Szkoła Podstawowa Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza" w Kętrzynie jest szkołą publiczną zapewniającą bezpłatne nauczanie. Szkoła prowadzi działalność w zakresie edukacji na poziomie szkoły podstawowej.  Szkoła umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego niezbędnych do uzyskania świadectwa ukończenia szkoły podstawowej.

    

   Szkoła Podstawowa Nr 5 mieści się przy ul. Kazimierza Wielkiego 12, 11-400 Kętrzyn.

   Kontakt do szkoły:

   tel. 89 751 81 71

   adres e-mail: sp5@pro.onet.pl, zsketrzyn.inf@gmail.com

    

  • Godziny dzwonków

   Sobota 10.06.2023
  • Kalendarz

    brak danych